تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 496752
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۹:۲۷| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
با حضور رئیس جمهور؛

پروژه افزایش ظرفیت بنزین پالایشگاه نفت بندرعباس به بهره برداری رسید

پروژه افزایش ظرفیت بنزین پالایشگاه نفت بندرعباس در راستای افزایش ظرفیت بنزین تولید و بهبود کیفیت بنزین و نفت گاز در پالایشگاه نفت بندرعباس با حضور رئیس جمهور به بهره برداری رسید.

پروژه افزایش ظرفیت بنزین پالایشگاه نفت بندرعباس به بهره برداری رسید

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛هاشم نامور،مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هدف اصلی این پروژه افزایش تولید و بهبود کیفیت بنزین و نفت گاز تولیدی و حفظ و صیانت از محیط زیست است، گفت: با بهره برداری از این پروژه ملی، ظرفیت بنزین تولیدی پالایشگاه  بندرعباس به ۱۲ میلیون لیتر در روز بر اساس استاندارد یورو ۵ و ظرفیت تولید نفت گاز به ۱۵ میلیون لیتر در روز بر اساس استاندارد یورو ۴ می رسد.

هاشم نامور افزود: با این پروژه و بهبود کیفیت بنزین تولیدی، میزان گوگرد آن از حدود   ppm ۴۰۰ به کمتر از ppm10 کاهش و عدد اکتان آن نیز بر اساس استاندارد تعریف شده ارتقاء یافت و کیفیت نفت گاز تولیدی پالایشگاه نیز با کاهش میزان گوگرد از حدود ۱۰ هزار ppm  به کمتر از ppm ۵۰ ، مطابق با استاندارد های جهانی ارتقاء یافت.

وی بیان کرد: افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت بنزین و نفت گاز تولیدی، بهینه­سازی مصرف انرژی، بهبود عملکرد اقتصادی، کاهش آلاینده­های زیست محیطی، استفاده حداکثری و بهینه از ظرفیتها و امکانات داخلی، فراهم شدن زمینه اشتغال مولد و مستمر، ارتقاء سطح دانش و تجربه نیروی انسانی، ارتقاء توانمندی شرکتهای داخلی در عرصه رشد اقتصادی و پیشرفت صنعتی کشور، حرکت به سمت خودکفایی و ایجاد روحیه اعتماد به نفس و خودباوری نسبت به توان و تولید داخلی از دستاوردهای اجرای این پروژه است.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس با بیان این مطلب که تمامی عملیات اجرایی این پروژه با همکاری کارشناسان، متخصصان، پیمانکاران و مشاوران ایرانی صورت گرفته است، اظهار کرد: برای ساخت، تکمیل و بهره برداری از پروژه افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت بنزین و نفت گاز پالایشگاه بندرعباس ۶۰ میلیون نفر –  ساعت کار اجرایی صورت گرفته است.

نامور با اشاره به اینکه کار راه اندازی این پروژه از سوی کارکنان و متخصصان  متعهد و مسئولیت پذیر پالایشگاه بندرعباس بصورت شبانه روزی و بدون هیچ گونه حادثه اجرا شد گفت: در این پروژه ملی برای ۶۵۰ نفر بصورت مستقیم شغل ایجاد شد.

وی بیان کرد: در این طرح، واحدهای مهمی مانند تبدیل کاتالیستی، ایزومریزاسیون، تصفیه نفت گاز و تصفیه نفتای سبک و سنگین، تصفیه گاز با آمین، تصفیه آب ترش و بازیافت گوگرد و همچنین واحد های جانبی مانند ۱۷ دستگاه مخزن ذخیره فرآورده های نفتی، آبشیرین کن، واحد تولید نیتروژن، سه دستگاه مشعل گازهای مازاد، واحد جامد سازی گوگرد، یک دستگاه توربین گازی مولد برق ۴۲ مگاواتی احداث شده است.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: در فاز نخست پروژه افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت بنزین و نفت گاز، واحد جدید بنزین سازی آن شامل سه ﺑﺨﺶ اصلی ﺗﺼﻔﯿﻪ ﻧﻔﺘﺎی ﺳﻨﮕﯿﻦ، اﮐﺘﺎن اﻓﺰا و اﺣﯿﺎء ﮐﺎﺗﺎﻟﯿﺴﺖ و همچنین بخش ﺗﺼﻔﯿﻪ هیدروژنی ﻧﻔﺘﺎی سبک واحد ایزومریزاسیون با حضور رئیس جمهور در اسفند سال ۹۶ به بهره برداری رسید.

نامور افزود: در سال گذشته با بهره برداری از فاز نخست این پروژه، روزانه چهار میلیون لیتر بنزین به ظرفیت بنزین تولیدی پالایشگاه بندرعباس افزوده شد و ظرفیت کلی تولید بنزین دراین پالایشگاه به ۱۲ میلیون لیتر در روز رسید.

 

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=496752
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13,114 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی