پرونده نمایشگاه کتاب امروز بسته می‌شود/ فردا زمان خروج ناشران از شهر آفتاب/ یک‌ و نیم میلیون تراکنش صورت گرفت
+ پ -
پرونده نمایشگاه کتاب امروز بسته می‌شود/ فردا زمان خروج ناشران از شهر آفتاب/ یک‌ و نیم میلیون تراکنش صورت گرفت

پرونده بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران امروز با برپایی مراسم اختتامیه بسته می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، با برگزاریی آیین پایانی بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عصر امروز با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و محمد باقر قالیباف شهردار تهران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران واقع در شهر آفتاب برگزار می‌شود.

براساس این گزارش متولیان برگزاری بیست و نهمین نمایشگاه بین الملی کتاب تهران ضمن بیان اینکه نمایشگاه تمدید نخواهد شد اعلام کردند با توجه به برنامه‌ریزی برای نمایشگاه کتاب و بروز مشکلاتی برای ناشران خارجی جهت بازگشت به کشورهای خود تمدید نمایشگاه آنها را با مشکلاتی مواجه خواهد ساخت از این رو روز یکشنبه از ساعت ۹ صبح ناشران می‌توانند پس از انجام امور اداری و مالی نسبت به خروج از نمایشگاه اقدام کنند.

بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران با شعار «فردا برای خواندن دیر است» از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت در شهر آفتاب برگزار شد. این در حالی است که در نمایشگاه امسال حدود ۲۴۰۰ ناشر داخلی و ۳۰۰ ناشر خارجی در ۲۵۰۰ غرفه کتاب‌های‌شان را به علاقه‌مندان عرضه کردند. همچنین فدراسیون روسیه میهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران بود.

این گزارش اضافه می‌کند قرار است امروز تفاهنامه همکاری میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری به امضا برسد مفاد این تفاهمنامه و زمان بندی حضور وزارت ارشاد در شهر‌ آفتاب و اینکه این نمایشگاه ۱۰ یا ۵ساله به شکل رایگان در اختیار وزارت ارشاد خواهد بود در این تفاهمنامه قید خواهد شد.

بر اساس این گزارش تا شب گذشته حدود یک میلیون و ۴۵۰ هزار تراکنش در نمایشگاه انجام شده است.

در نمایشگاه امسال حضور شاعران و کتاب‌های شعر پر رنگ‌تر از موضوعات دیگر تعریف شده بود و مخاطبان نیز با توجه به گفته ناشران از این کتابها استقبال بیشتری کردند.

امروز نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تا ساعت ۲۰ به فعالیت عادی خود ادامه میدهد.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff