پرورش ماهی درقفس مهم ترین پروژه اقتصاد مقاومتی شیلات/هرمزگان محور اصلی پرورش ماهی در قفس
+ پ -
پرورش ماهی درقفس مهم ترین پروژه اقتصاد مقاومتی شیلات/هرمزگان محور اصلی پرورش ماهی در قفس

مجری طرح ماهی در قفس سازمان شیلات ایران اظهار کرد: پرورش ماهی درقفس مهم ترین پروژه اقتصاد مقاومتی شیلات است که با استفاده از دانش بینان بودن و اتکا به نیروهای داخلی با تلاش بسیجی وار توانستیم برای سرمایه گذاران و هم سود آور بودن و موفقیت شویم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سید پرویز محبی مدیرکل شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه زنجیره تولید و پرورش ماهی در قفس( تولید بچه ماهی، پرورش ماهی ، کارخانجات غذاو فرآوری) خوشبختانه در هرمزگان شکل گرفته است ،گفت: بدون شک  در آینده ای نزدیک شاهد تبدیل هرمزگان به نمونه موفق کشوری و منطقه ای در پروش ماهی در قفس باشیم.

وی افزود: هرمزگان تاکنون بالغ بر ۸۵هزار تن مجور پروش ماهی در قفس اعطا شده است که از این میان شیلات هرمزگان در شهرستان قشم  و بندرلنگه با اعطای به ترتیب ۴۵  هزار تن و ۳۹ هزار تن و در شهرستان پارسیان و جزیره کیش هرکدام ۵۰۰ تن مجوز پرورش ماهی در قفس اعطا کرده است.

محبی خاطرنشان کرد: تاکنون بالغ بر ۱۱۵ میلیون قطعه ظرفیت تولید بچه ماهی در حال ایجاد است.

پرورش ماهی درقفس مهم ترین پروژه اقتصاد مقاومتی شیلات

سیف اله حقیقی قائم مقام رئیس سازمان شیلات ایران با اشاره به پرورش ماهی در قفس گفت: پرورش ماهی درقفس مهم ترین پروژه اقتصاد مقاومتی شیلات است.

وی افزود: مجموعه سازمان شیلات از تکنولوژی‌های برتر دنیا و کشورهای صاحب‌نام برای مراحل زنجیره‌ای تولید در صنعت پرورش ماهی در قفس بهره مند شده است که خوشبختانه گام های اولیه  مهم در چند سال اخیر به خوبی برداشته شده است.

مجری طرح ماهی در قفس سازمان شیلات ایران اظهار کرد:با استفاده از اقتصاد مقاومتی یعنی دانش بینان بودن و اتکا به نیروهای داخلی با تلاش بسیجی وار توانستیم برای سرمایه گذاران و هم سود آور بودن و موفقیت پروژه های پرورش ماهی در قفس را به اثبات برسانیم.

وی با بیان اینکه ۲۵۰ هزار تن موافق اصولی پرورش ماهی در قفس در کشور صادر شده است ،افزود:هرمزگان را با داشتن سهمی حدود ۹۰ هزار تن به عنوان محور اصلی پرورش ماهی در قفس کشور خواند.

حقیقی تصریح کرد:رایزنی و تعامل بیشتر با محیط زیست ،بنادر و دریانوردی،دامپزشکی و دیگر دستگاه های اجرایی در راستای تسهیل در اعطای مجوز و مرتفع سازی موانع تولید ، ایجاد مجتمع و شهرک برای ارئه خدمات و پشتیبانی سایت های پرورش ماهی در قفس و استفاده از ظرفیت بنادر صیادی در این راستا از دیگر اهداف پیشرو سازمان شیلات در این عرصه خواند.

وی افزود:حمایت صددرصدی سازمان شیلات ایران از سرمایه گذاران بخش خصوصی که در زمینه پرورش ماهی در قفس تاکنون اقدام کرده اند که در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی قرار است و تا پایان برنامه ششم توسعه، سالانه ۲۰۰ هزار تن ماهی از طریق پرورش در قفس در دریاهای کشور تولید شود.

 

انتهای پیام/

 

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff