پرورش دام سبک شغلی پر برکت در عرصه اقتصاد مقاومتی
+ پ -
پرورش دام سبک شغلی پر برکت در عرصه اقتصاد مقاومتی
گفتگوی هرمز با جهادگر اقتصاد مقاومتی:

پرورش دام سبک شغلی پر برکت در عرصه اقتصاد مقاومتی

جهادگر اقتصاد مقاومتی با اشاره به پرورش دام سبک گفت:پرورش دام یک کار پربرکت در طرح اقتصاد مقاومتی است که دولت باید این زیرساخت های اقتصاد را برای کشور ایجاد نماید.

فاطمه کریم پور، فعال عرصه اقتصاد مقاومتی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به انگیزه خود از فعالیت در عرصه تولید و اقتصاد مقاومتی گفت: زندگی در روستا باعث شد از کودکی با تعداد اندکی  دام سبک برای خودمان نگهداری می کردیم و الان با دریافت وام از بسیج سازندگی باعث شد این تعداد دام ها را افزایش دهیم.

وی با اشاره به اینکه الان کمتر از یکسال مشغول بکار پرورش دام سبک شده ام ،افزود:تعداد اولیه دام برای فعالیت ۱۵ یا ۲۰ راس دام  بوده اما  و هم اکنون به ۳۵ راس دام رسیده است.

فعال عرصه اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: برای پرورش دام سبک مشکلاتی روبرو می شویم در تابستان به دلیل گرمای بیش از حد و نبود علوفه مجبور به خرید آن از شهرستان های می شویم که با فاصله ۳۰۰ کیلومتری از ما فاصله دارند که باعث گرانی آن می شود.

وی افزود: با توجه به فعالیت در عرصه اقتصاد مقاومتی توانسته ایم سه نفر را مشغول بکار شوند که هر کدام از این افراد با حقوق مجزا دارند، فروش دام های ما بیشتر به شهرستان های همجوار  است.
کریم پور خاطر نشان کرد:پرورش دام سبک کار پر برکتی است و اگر سرمایه بیشتری در اختیار افراد قرار گیرد با تعداد اقساط بیشتر اما میزان دریافت کمتری باعث می شود افراد دیگر از روستاهای مهاجرت نکنند و در روستاهای خود مشغول بکار شوند و دولت باید زیر ساخت های فعالیت اقتصادی مقاومتی را در کشور فراهم سازد.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff