پرداخت ۱۳۵ فقره تسهیلات بانکی در سال جدید
+ پ -
پرداخت  ۱۳۵ فقره تسهیلات بانکی در سال جدید
مدیر بنیاد مسکن پارسیان خبر داد:

پرداخت ۱۳۵ فقره تسهیلات بانکی در سال جدید

مدیر بنیاد مسکن پارسیان گفت:در سال جدید مجوز پرداخت ۱۳۵ فقره تسهیلات به روستائیان شهرستان پرداخت می‌شود و این میزان در صورت تقاضا از سوی مردم قابل افزایش است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر ،غلامحسین خشکاب مدیر بنیاد مسکن شهرستان پارسیان با اشاره به از وضعیت  پرداخت تسهیلات بانکی به متقاضیان در روستاها گفت: با توجه به اختصاص تسهیلات مسکن به روستائیان وضعیت خوبی در شهرستان شاهد هستیم.

مدیر بنیاد مسکن پارسیان افزود: برای سال جدید ۱۳۵ فقره تسهیلات مسکن به متقاضیان روستایی با عاملیت بانکهای ملی و صادرات پرداخت خواهد شد که این روند به مقاوم‌سازی بخشی از روستاها کمک خواهد کرد.

خشکاب اظهار کرد: در صورت تقاضای بیشتر از سوی مردم امکان ارتقاء میزان سهمیه وجود دارد که در سال‌های گذشته میزان تقاضای مردم به ۴۰۰ و ۵۰۰ مورد هم رسیده که از سوی بنیاد مسکن پوشش داده شده است.

مدیر بنیاد مسکن پارسیان تصریح کرد: از سال ۸۵ تا کنون ۳۷ درصد از روستاهای پارسیان از تسهیلات مسکن روستایی بهره‌مند شده‌اند.

خشکاب عنوان کرد: تسهیلات بنیاد مسکن به منظور مقاوم سازی پرداخت می‌شود لذا منازلی که از استحکام بنا برخوردار هستند شامل این طرح و ۳۷ درصدی که عنوان شد نمی‌شوند لذا اگر آن دسته از بناها نیز به این آمار اضافه شوند وضعیت نسبتاً مطلوب استحکام بنا در شهرستان شاهد هستیم.

مدیر بنیاد مسکن پارسیان سقف تسهیلات ساخت مسکن در روستاها را ۱۵۰ میلیون ریال عنوان کرد وگفت: باید توجه داشت که تسهیلات مسکن به عنوان بخشی از کمک هزینه به متقاضیان پرداخت می‌شود که از نظر ما با توجه به بالا رفتن هزینه‌های ساخت و ساز، نیاز هست سقف اعتبارات پرداختی بیشتر دیده شود ولی از طرف دیگر هر چه سقف تسهیلات بالاتر برود ضمانت نیز سخت‌تر می‌شود.

خشکاب افزود: تسهیلات ۱۰۰ میلیون ریالی با یک ضامن پرداخت می‌شد که با افزایش آن به ۱۵۰ میلیون ریال نیاز هست دو ضامن به بانک ارائه کنند و این خود به نوعی مشکلاتی را برای متقاضیان ایجاد کرده است و مطمئناً اگر سقف تسهیلات بیشتر شود مشکلات متقاضیان نیز بیشتر خواهد شد.

مدیر بنیاد مسکن پارسیان خاطر نشان کرد: تا کنون تمامی متقاضیان دریافت تسهلات مسکن را به خوبی پوشش داده‌ایم و مشکلی در این زمینه نداریم و اگر به تقاضایی جواب مثبت داده نشده حتماً دلیل موجهی داشته که از جمله آن می‌توان به دریافت یکبار تسهیلات و ساخت مسکن در یک مرحله قبل اشاره کرد.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff