پرداخت مابه‌التفاوت غرامت حادثه منا با ارائه مدرک
+ پ -

مدیر بیمه‌های اشخاص بیمه ایران با تاکید بر ضرورت اصلاح واژه “دیه” به “غرامت فوت” از آخرین آمار پرداخت غرامت به خانواده‌های جان باختگان حادثه منا خبر داد و گفت: مابه التفاوت غرامت ۵۵۰ میلیون ریالی با ارائه اسنادی از سوی ورثه پرداخت خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ بهروز ناظمی، با اشاره به شناسایی آدرس‌های جان باختگان حادثه منا از سوی شرکت عامل بیمه زائران از آمار دقیق پرداخت این غرامت خبر داد و گفت: تاکنون ۴۶۲ کارت ۲۵۰ میلیون ریالی به عنوان غرامت فوت جان باختگان حادثه منا تهیه شده است که از این تعداد ۴۳۶ کارت تحویل داده شده است.

وی در ادامه افزود: ۲۶ کارت از مجموع ۴۶۲ کارت غرامت ۲۵۰ میلیون ریالی به دلیل شناسایی نشدن مفقودین این حادثه هنوز پرداخت نشده و در صورت پیگیری شرکت بیمه و ورثه مراحل تحویل کارت انجام خواهد شد.

ناظمی در ادامه گفت: ما به التفاوت مابقی غرامت با ارائه مدارکی چون گواهی نامه فوت، برگه انحصار ورثه نامحدود، مدارک شناسایی ورثه و مدارک شناسی مرحوم از سوی شرکت بیمه پرداخت خواهد شد.

مدیر بیمه‌های اشخاص بیمه ایران هم چنین با بیان اینکه بیمه‌نامه‌های اختیاری صادر شده حجاج از سوی سازمان حج تا سقف ۵۵۰ میلیون ریال بوده است از اعلام شدن بیمه‌نامه‌های تکمیلی به مدیران کاروان‌ها خبر داد و اظهار کرد: در جدیدترین شناسایی شرکت بیمه از میزان حق بیمه‌های جان باختگان دو نفر با بیمه‌نامه های تکمیلی که در کاروان ها بعنوان بیمه نامه طرح ۱و۲ اعلام شده شناسایی شده است و ما به التفاوت غرامت این دو خانواده یزدی از فوت شدگانی که بیمه نامه های طرح ۱و۲ را با ۸۰ میلیون تومان حق بیمه درخواست کرده بودند نیز در حال پیگیری برای پرداخت است.

ناظمی در ادامه با بیان اینکه “دیه” در قانون مجازات اسلامی از سوی مقصر پرداخت می‌شود، گفت: مبالغ پرداختی به خانواده‌های فوت شدگان از سوی شرکت بیمه غرامتی است که در داخل برای حادثه ای که خارج از ایران روی داده پرداخت شده است.

وی با ادعای اینکه مقصران این حادثه دولت عربستان سعودی است اظهار کرد: دیه برای جان باختگان این حادثه باید از سوی دولت عربستان پرداخت شود که مقصران این حادثه اند و علی رغم اعلام میزان دیه حادثه جرثقیل تاکنونی مبلغی از سوی عربستان پرداخت نشده و امید است که با مقصر شناخته شدن این دولت پیگیری‌ها برای دیه هر دو حادثه انجام گیرد.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff