تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 393598
تاریخ انتشار:دوشنبه 20 فوریه 2017 - 9:09| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
هرمزگزارش میدهد:

پدیده ای به اسم مدیرزاده ها درنگین خلیج فارس / رای روحانی در جزیره قشم سوخت !

یکی از وعده های انتخاباتی دولت آقای روحانی استفاده از نیروهای متخصص و متعهد در هر منطقه ای بود که این وعده رییس جمهورایران در جزیره قشم عملی نشد تا کشمکش ها در سطوح مدیریتی در این جزیره بیش از پیش شدت بگیرد .

پدیده ای به اسم مدیرزاده ها درنگین خلیج فارس / رای روحانی در جزیره قشم سوخت !

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ بعد از تودیع و معارفه های نابجا نیروهای بومی ، به کار نگرفتن نیروهای ماندگار و استفاده مدیرزاده ها در سمت ها مختلف سازمان منطقه آزاد قشم باعث شده است که مردم دریا دل جزیره قشم دیگر به کابیته دولت تدبیر و امید اعتمادی نداشته باشند و به نظر میرسد رای های حسن روحانی با این بدعهدی ها در این منطقه سوخته باشد .

بعد از تودیع مهندس حاجى زاده مدیر فن آورى اطلاعات وآی تى سازمان منطقه آزاد قشم ، این بار قرعه بنام یکى دیگراز جوانان بومى استان هرمزگان بنام عبدالجواد کمالى در آمد تا این پازل تغییرات در روزهاى پایانى سال ٩۵ تکمیل شود .

جوانان مستعد و تحصیل کرده استان هرمزگان در پیچ و خم هاى بده بستانهاى سیاسى احزاب و گروها قرار گرفته اند و به شخصیت این عزیزان با عزل و نصب های نابجا در شهر ودیارشان توهین آشکار مى شود .

گلایه ای که مردم قشم دارند این است که چرا مسولان بالا دستی هنوز وارد قشم نشده تمام اقوام و نزدیکان خود را جذب سازمان مى کنند ؟؟؟ جالب اینجاست این مدیران در جواب مى گویند ما از کلان شهرها به این جزیره آمده ایم و همسران و فرزندانمان در این شهر افسردگى گرفته اند و براى برون رفت از این افسردگى مى بایستى همسر و فرزندانمان به سرکار بروند !!!

راشد شرف ، فعال رسانه ای و یکی از چهره های اصلاح طلب شهرستان قشم در یاداشتی خطاب به مدیرعامل سازمان منطقه آزاد آروده است ،  نیک می دانید یکی از برنامه های محوری رییس محترم دولت تدبیر و امید که شهروندان نجیب و صبور جزیره قشم به آن رای حداکثری داده اند، توجه و اهتمام ویژه به نیروهای ماندگار هر منطقه و استفاده از آنان در مناصب مدیریتی آن منطقه می باشد، رویکردی که به نظر می رسد طی سه سال و نیم از عمر دولت روحانی، در جای جای کشور جنبه عملیاتی به خود گرفته و موجبات اعتماد سازی به نیروهای شایسته مناطق مختلف شده است .
اما، بنظر می رسد تحقق این رویکرد که یکی از برنامه های محوری دولت بوده در مناطق آزاد کشور بخصوص در بزرگترین منطقه آزاد تجاری – صنعتی قشم تحت مدیریت جنابعالی هنوز تحقق نیافته و این امر موجبات دلگرمی و امید نیروهای شایسته و ماندگار جزیره و استان هرمزگان را فراهم ننموده است.
عزل و برکناری تدریجی و مستمر مدیران ماندگار و موفق استان و قشم از آغاز سکانداری جنابعالی تاکنون متاسفانه روندی صعودی داشته و این شائبه را در اذهان و افکار عمومی جزیره قشم بوجود آورده که شخص حضرتعالی اعتماد و باور قلبی به استفاده از نیروهای شایسته، توانمند و ماندگار اندک موجود در سازمان نداشته، امری که متاسفانه با وقوع تغییرات مدیریتی اخیر ( تودیع آقایان حاجی زاده و کمالی ) از مدیران موفق و توانمندحوزه فناوری اطلاعات و گردشگری سازمان و انتصاب نیروهای غیرهرمزگانی کم تجربه و فاقد سوابق اجرایی درخشان در حوزه های مذکور رنگ واقعیت بخود گرفته و موجبات رنجش، دلخوری و ناراحتی شدید بزرگان و نخبگان جزیره را فراهم آورده است.

انتظار می رفت جنابعالی با وسعت نظر و با همسویی کامل با شعارهای انتخاباتی رییس جمهور محترم، و در راستای حفظ شآن، منزلت و جایگاه نیروهای متعلق به جامعه محلی و عزت و احترام به بزرگان این خطه، ملاحظه بازتاب های منفی این اقدام های عجولانه، نسنجیده و مایوس کننده خود را می کردید، لیک با کمال تاسف باید گفت تودیع های اخیر غیر قابل دفاع، در ایام الله دهه مبارک فجر و نزدیکی به انتخابات ریاست جمهوری، کام شهروندان این خطه را تلخ نموده و دلسردی و نومیدی از دولت محترم را فراهم آورده است.
می طلبد در این راستا به نحو شایسته و با تدبیر و بر اساس عزت و احترام جامعه محلی اقدام مدبرانه ای انجام دهید.

درگیری در اردوگاه منطقه آزاد قشم پا را از اخراج نیروهای خدماتی و مدیر و مدیرکل فراتر نهاده و اکنون نوبت به هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد قشم رسیده است تا دلزدگی مردم از دولت روحانی بیش از پیش شود .

نارضایتی از نحوه مدیریت مومنی ، مدیرعامل سازمان توسط دیگر اعضای هیئت مدیره بالاگرفته و پادرمیانی معاون اول رئیس جمهور نیز بی اثر مانده است و این در حالی است که هر روز نامه هایی از اعضای هیئت مدیره ، ترکان و یا دفتر معاون اول در فضای مجازی منتشر می شود.

اما تخلف محرز مدیر عامل در عدم برگزاری هیئت مدیره از تیرماه سال جاری اکنون رسانه ای شده و معلوم نیست در این شش ماه تصمیمات اداره این سازمان بدون رای هیئت مدیره چگونه اخذ می شده و چرا مومنی پس از شش ماه و تغییر دو نفر از اعضای هیئت مدیره هنوز راضی به برگزاری جلسات هیئت مدیره نیست  .

البته نامه های توسط توسلی ، شمس و حبیبی در مورد عدم تشکیل جلسات هیئت مدیره به دبیرخانه مناطق آزاد ارسال شده و حتی پس از انتصاب دادرس و برومند توسط جهانگیری به عنوان عضو موظف هیئت مدیره منطقه آزاد قشم و دستور ترکان مبنی بر تشکیل جلسات هیئت مدیره مومنی همچنان قصد تمکین ندارد و کار بجایی رسیده که اعضای هیئت مدیره  راضی به استعفا شده اند.

در این میان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد برای لاپوشانی کردن صورت مسئله دست به دامن نمایندگان مجلسی شده است که چیزی از مناطق آزاد نمی دانند ، نمایندگان مجلس استان هرمزگان از کارکرد سازمان منطقه آزاد قشم  و نارضایتی مردم از این سازمان انتقاد دارند ، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با میزبانی از ۱۰ نفر از نمایندگان مجلس سعی در کارآمد جلوه دادن این سازمان و تلاش برای خنثی کردن تصویب ماده ۲۷ برنامه ششم توسعه دارد.

در فیلمی که توسط سازمان منطقه آزاد قشم  تهیه و انتشار داده شده است  محمد فیضی چهره اصلاح طلب  و نماینده مردم اردبیل، نمین و نیر، در مجلس شورای اسلامی می گوید : پس از تصویب برنامه ششم توسعه توسط شورای نگهبان طرحی را به صحن مجلس می بریم که ماده ۲۷ (مدیریت مناطق آزاد تحت وزارت اقتصاد) به مدیریت توسط رئیس جمهور تغییر کند.

جالب اینجاست که این نماینده مجلس که از حوزه غیر منطقه آزاد به مجلس راه یافته و هیچ درکی از زندگی در این مناطق و مشکلات آن ندارد و شاید تا کنون خبری از تخلفات مناطق آزاد نشنیده به دنبال محدود کردن نظارت مجلس بر مدیریت مناطق آزاد می باشد و این در حالی است که تصویب ماده ۲۷ برای نظارت بیشتر این مناطق در مجلس به تصویب رسیده است .

محمد مهدی مفتح نماینده تویسرکان نیز مانند نماینده قبلی با حضور چند ساعته در قشم از تحرک خوب در منطقه آزاد قشم سخن می گوید و این در حالی است که پل خلیج فارس بزرگترین پروژه سازمان منطقه آزاد تعطیل و شهرک صنعتی قشم به شهرک ارواح تبدیل شده است  و مدتی قبل بود که با فشار احمد مرادی نماینده مجلس استان هرمزگان به سازمان منطقه آزاد قشم هزینه انشعاب روستای طولا از ۳ میلیون به ۷۰۰ هزار تومان کاهش یافته است .

به نظر میرسد حضور ۱۰ نماینده مجلس از استان های مختلف جنبه تفریحی و جو رسانه ای بوده است .

حل معضل بیکاری جوانان این مرزو بوم دغدغه دولتهای گذشته و دولت تدبیر امید بود که با وعده های انتخاباتی سال ۹۲ همراه بود اما متاسفانه مردم جزیره به برکت مدیرعاملان گذشته و مدیر دولت تدبیر و امید چون مدیرعامل سازمان تاکنون به آن دست نیافته است که امیدواریم نگاه ویژه اى به شهروندان قشمى در این برهه از زمان شود  .

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=393598
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13,975 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی