پدافند غیر عامل تداوم حیات جامعه در بحران را افزایش می دهد
+ پ -
پدافند غیر عامل تداوم حیات جامعه در بحران را افزایش می دهد

معاون فرماندار سیریک گفت: بمناسبت هفته پدافند غیرعامل در شهرستان سیریک ۱۰ برنامه جامع آموزشی و عملی با هدف فرهنگ سازی و شناخت بیشتر مدیران، مردم و دانش آموزان و دانشجویان برگزار می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز علم عباسی در مصاحیه اختصاصی با خبرنگار آذینی افزود: پدافند غیر عامل نیازمند برنامه ریزی اصولی و دراز مدت است که همه انسان ها باید ضمن آشنایی پی به هدف کاهش آسیب پذیری در موافق بحرانی و خطر ناشی از تهدیدات دشمن باشند.

 
معاون فرماندار شهرستان سیریک ابراز داشت: در شهرستان سیریک با همکاری ادارات و نهادهای دولتی و خصوصی در راستای فرهنگ سازی و گسترش راهکارهای مقابله با خطرات احتمالی علاوه بر تبلیغات محیطی ، برنامه های رزمایش پدافند غیر عاما در مدارس ، روستاها و سطح شهر ، برگزاری مسابقات آموزشی ، مسابقات فرهنگی ، همایش دهیاران و شوراها، گارگاههای آموزشی توجیهی برای مدیران و کارکنان ادارات و نهادها … برگزار می شود.

 

 
وی با بیان اینکه با توجه به اهمیت و نقش تاثیرگذار پدافند غیر عامل، سازمان پدافند غیرعامل در سال ۱۳۸۲ به دستور مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای تشکیل شد اظهار داشت: پدافند غیر عامل مجموعه ای از اقدامات غیر مسلحانه است که موجب کاهش آسیب پذیری نیروی انسانی، ساختمان ها، تاسیسات، تجهیزات، سرمایه ها، اسناد و شریان های جامعه در مقابل عملیات خصمانه و مخرب دشمن است.

 

 
معاون فرماندار سیریک اذعان داشت: هدف از اجرای طرح‌های پدافند غیرعامل کاستن از آسیب‌پذیری نیروی انسانی و تاسیسات و تجهیزات حیاتی و حساس و مهم جامعه می باشد که علیرغم همه حملات و تهدیدها ی خصمانه و مخرب دشمن فعالیت‌ها و خدمات زیربنایی و تامین نیازهای حیاتی جامعه در شرایط بحرانی درجریان و تداوم است.

 

 
عباسی اضافه کرد: کاهش قابلیت‌ و توانایی سامانه‌های شناسایی، هدف یابی و دقت هدف‌گیری تسلیحات آفندی دشمن، صرفه جوئی در هزینه‌های تسلیحاتی و نیروی انسانی، فریب و تحمیل هزینه بیشتر به دشمن و تقویت بازدارندگی، حفظ روحیه و انسجام وحدت ملی و حفظ سرمایه‌های ملی کشور، حفظ تمامیت ارضی، امنیت ملی و استقلال کشور، سلب آزادی و ابتکار عمل از دشمن را از مهمترین اهداف پدافند غیر عامل برشمرد.

 

 

هفته پدافند غیر عامل از تاریخ ۴ آبان ماه به مدت یک هفته در کشور ادامه دارد.

 
انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff