پایه و اساس کمیته امداد اصول تعالیم دینی است/حضور کمیته امداد در کیش تلنگری برای متمولین می باشد
+ پ -
پایه و اساس کمیته امداد اصول تعالیم دینی است/حضور کمیته امداد در کیش تلنگری برای متمولین می باشد

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان، توجه به فقرا و رسیدگی به ایتام را آزمون الهی برای تمامی افراد جامعه دانست و گفت: فقر ریشه اصلی بی ایمانی، فساد و ناامنی در اجتماع است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  کیش پرس، علی اللهیاری مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان هرمزگان در مراسم تودیع و معارفه رئیس سابق و جدید کمیته امداد با با بیان اینکه تکریم کمیته امداد تکیریم شریعت و انسانیت است اظهار کرد: اگر همه ما معتقدیم که جامعه ای سالم باید داشته باشیم باید به مسائلی که به نیازمندان مربوط می شود بپردازیم.

اللهیاری با تاکید بر اینکه آنچه در زندگی انسان رخ می دهد آزمون و ابتلاء است تصریح کرد: خداوند اغنیا را به مال و فقرا را به صبر و تحمل می آزماید.

وی ادامه داد: کمک به ایتام و فقرا گذشتن از گردنه های سخت قیامت و انجام تکالیف دینی برای مسلمانان و جامعه انسانی است.

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان با اشاره به اینکه مبنای کمیته امداد بر آموزش و انجام تعالیم دینی قرار گرفته است تاکید کرد: یکی از نشانه های اجتماع بیمار فقر است و اگر می خواهیم فقر به تمام جامعه سرایت نکند و جامعه سالمی داشته باشیم باید به فقرا رسیدگی کرده و فقر زدایی کنیم.

وی رسیدگی به امور فقرا و ایتام را مسئولیت انسانی تمام اعضاء یک جامعه دانست و افزود: رسیدگی به امور فقرا و ایتام تکلیف انسانی، دینی، اجتماعی و عقلی تمام افراد جامعه است که برای ریشه کنی فقرا باید به آن پرداخت.

اللهیاری با تصریح بر اینکه نباید از بیان فقر هراس داشت اظهار کرد: امروز فقر به عنوان یک موضوع پیچیده جامعه انسانی را رنج می دهد و ما باید با نشان دادن گوشه هایی از فقر به مردم و مسئولان حوزه مسئولیت اجتماعی را در جامعه فعال کنیم و این یک تکلیف برای همه افراد جامعه است.

وی تصریح کرد: فقر ایمان را در جامعه نابود می کند؛ فقر که زیاد شد فساد در جامعه توسعه یافته و ناامنی در جامعه زیاد می شود. ما مکلف هستیم تا در این عرصه حضور یافته و بستر را برای ورود خیرین آماده کنیم.

این مقام مسئول در کمیته امداد با بیان اینکه باید متمولین و ثروتمندان در راه خیر قدم بردارند تا فقر از جامعه ریشه کن شود اظهار کرد: در صورتی که فقر، فساد و ناامنی در جامعه گسترش یابد اولین زنگ خطر احساس ناامنی برای متمولین به صدا در می آید و در معرض خطر قرار می گیرند.

وی افزود: کمیته امداد یک دستگاه بین بخشی است ما در اینجا دلال کار خیر هستیم و خیرین را به سوی کار خیر هدایت می کنیم تا با شناخت ظرفیت های کار خیر، مردم و متمولین را در مسیر انجام عمل خیر قرار دهیم.

اللهیاری با بیان اینکه وجود کمیته امداد در کیش ضروری است بیان کرد: حضور کمیته امداد در کیش شاید تلنگری باشد به متمولین و هدایت آن ها به سمت فقرا؛ چرا که نجات جامعه از فقر، نجات اجتماعی است و شادابی و همبستگی را در جامعه توسعه می دهد.

وی با تاکید بر اینکه ظرفیت کار خیر در کیش بالاست افزود: باید از این ظرفیت در راستای محرومیت زدایی به عنوان اولین اولویت کاری کمیته امداد در جزیره کیش بهره جست و سپس امور خیر مردمی را به سوی شهرهای دیگر استان هدایت کرد.

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان در ادامه گفت: قرار نیست جزیره کیش مکانی برای فقرا باشد و چهره شهر را نازیبا کند بلکه ما در تلاش هستیم تا در کوتاه مدت و یک پروژه زمانی ۲ ساله از کیش محرومیت زدایی و فقر زدایی شده و پس از آن از ظرفیت های کیش برای پوشش دیگر شهرهای استان استفاده کنیم.

مراسم تودیع و معارفه روسای جدید و سابق کمیته امداد امام خمینی(ره) کیش با حضورمدیر کل کمیته امداد استان هرمزگان، امام جمعه اهل سنت کیش، بخشدار کیش، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش، مدیران و مسئولان ادارات و سازمان های مستقر در کیش در محل بخشداری کیش برگزار شد.

در این مراسم از تلاش های سلیمان رحمانی در زمان تصدی ریاست کمیته امداد جزیره کیش قدردانی شد و امیر مسعود سالکی به عنوان رئیس جدید کمیته امداد جزیره کیش منصوب شد.

امیر مسعود سالکی پیش از این در حوزه خودکفایی و خود اشتغالی کمیته امداد استان هرمزگان مشغول خدمت بوده است و سلیمان رحمانی نیز پس از کیش متصدی ریاست کمیته امداد شهرستان بستک در استان هرمزگان خواهد بود.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff