پایان قرارد داد برخی بیمه ها با بیمارستان کیش/ تمدید نشدن بیمه سرگردانی بیماران را به همراه دارد
+ پ -
پایان قرارد داد برخی بیمه ها با بیمارستان کیش/ تمدید نشدن بیمه سرگردانی بیماران را به همراه دارد

رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش با اعلام پایان مدت قرارداد برخی بیمه ها ارائه خدمات درمانی به بیمه شوندگان این بیمه ها را منوط به تمدید قرارداد دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  کیش پرس  با وجود مکاتبات بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی جزیره با بیمه گذاران٫ برخی شرکت های بیمه در سال جدید در خصوص تمدید قرارداد خود با این بیمارستان اقدامی نکرده اند.

 

زمان پایان قرارداد این شرکت ها۳۱ خرداد بود و از امروز یکم تیر بیمارستان کیش بدلیل عدم وجود قرارداد٫  از نظر قانونی تعهدی در قبال دفترچه های بیمه شدگان شرکت های فاقد قرارداد نداشته و هزینه های درمان به صورت آزاد از بیمه شدگان این شرکت ها دریافت شده است.

بیمارستان کیش از ابتدای سال جاری در مکاتبات خود این موضوع را به اطلاع بیمه گذاران رسانده و در یک ماه گذشته نیز تاکید بیشتری بر پایان زمان قرار دادها داشته است اما باز هم اقدامی از سوی برخی بیمه گذاران نشده است.

دکتر خلخالی  رییس بیمارستان کیش در این خصوص گفت: حوالی ساعت ۱۴ امروز یکم تیر٫ با در خواست مکتوب مدیریت درمان تامین اجتماعی استان هرمزگان قرار شد فرصتی ۱۲ روزه به این سازمان در خصوص تمدید قراردادها داده شود و طی این مدت بیمه شدگان می توانند همچنان از خدمات بیمه ای بهره مند شوند.

دکتر خلخالی افزود: بیمه شدگان صندوق رفاه نیز براساس رایزنی های انجام شده و مهلت گرفته شده می توانند از خدمات این بیمه استفاده کنند.

بر اساس مصوبه وزارت بهداشت و درمان در بخش خدمات درمانی سرپایی امسال ۳۰ درصد و در بخش خدمات درمانی بستری ۱۰ درصد افزایش قیمت لحاظ شده است.

گفتنی است بیمه های ایران٫ معین٫ صداوسیمای کیش٫ بانک های  صادرات٫ سپه و توسعه صادرات٫ بهداری نیروی انتظامی٫ سازمان امورمالیاتی٫ امید٫ البرز و شرکت ملی حفاری ایران دیگر شرکت هایی هستند که نسبت به تمدید قرارداد خود اقدام نکرده اند.

سال گذشته نیز بسیاری از بیماران به دلیل تمدید نشدن قرار دادهای بیمه با بیمارستان کیش مجبور به پرداخت هزینه های بالای درمانی بودند که با پیگیری های بسیار از سوی مسئولان سازمان و رسانه ها در نهایت مشکل حل شد.
در جزیره کیش بیمارستانی که تحت پوشش خدمات درمانی دانشگاهی و یا دولتی باشد وجود ندارد و بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش متعلق به سازمان منطقه آزاد کیش است. بیمارستان ایرانیان نیز یک بیمارستان خصوصی است به همین دلیل نبود قرارد داد میان بیمارستان و بیمه هزینه هنگفتی برای بیماران در پی خواهد داشت.
 انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff