پانزدهمین مانور زلزله در مدارس بندر خمیر برگزار شد

در راستای افزایش ایمنی همزمان با مدارس کشور پانزدهمین مانور سراسر زلزله در مدارس شهرستان بندر خمیر برگزار شد.
به گزارش هرمز، این مانور در دبیرستان دوره اول سعدی شهر خمیر با مشارکت آموزش و پرورش، شبکه بهداشت و درمان،هلال ل احمر و آتش‌نشانی اجرا شد.
خلیل مسیحی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بندر خمیر در حاشیه این مراسم گفت: به دلیل تراکم جمعیت در مدارس و تجمع دانش‌آموزان در هنگام وقوع حوادث و بلایای طبیعی بیش‌ترین خسارت به آموزش و پرورش وارد می‌شود.
وی با اشاره به نقش آگاهی در افزایش امنیت گفت: زلزله یکی از حوادثی است که در کشور ما سابقه تلفات زیادی دارد و باید با مقاوم‌سازی مدارس و آموزش پناه گرفتن صحیح از بروز حوادث ناگوار کاسته شود.
خلیل مسیحی با اشاره به قدمت مدارس و نامناسب بودن بعضی از آن‌ها گفت: مدارس نامناسب و تخریبی این شهرستان مشخص شده است و در تلاش هستیم تا با کمک نوسازی به تعمیر یا ساخت مجدد آن‌ها بپردازیم.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان بندر خمیر همچنین تاکید کرد: آگاهی در زمینه حوادث طبیعی و بحران‌های اجتماعی از اولویت‌های آموزش و پرورش است و تلاش می‌شود تا با آگاهی بخشی مناسب از اثرات سوء آن‌ها کاسته شود.
در پانزدهمین مانور زلزله دانش‌آموزان توسط نیروهای هلال‌احمر شیوه صحیح پناه گرفتن و کمک‌های اولیه را آموزش دیدند و با اجرای نمادین مانور زلزله آمادگی خود را به نمایش گذاشتند.

لوار