پاسداری از انقلاب به معنای شناخت فرصت های داخلی و اهداف دشمن است
+ پ -
پاسداری از انقلاب به معنای شناخت فرصت های داخلی و اهداف دشمن است

امام جمعه قشم در خطبه دوم نماز جمعه گفت: پاسداری از انقلاب اسلامی به معنای شناخت فرصت های داخلی و تکیه بر توان نیروهای درون کشور و همچنین شناخت دشمن و اهداف آنها است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  قشم آزاد؛ حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان قشم در خطبه دوم نماز جمعه به میلاد امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل(ع) و روز پاسدار و جانباز اشاره کرد و گفت:امام حسین علیه السلام برای پاسداری از ارزش های اسلامی به میدان آمد و در این راه خود و عزیزانش را فدای اسلام کرد و جلوی از بین رفتن اسلام را گرفت.

 

وی ادامه داد: پاسدارن و جانبازان ما نیز که عماران دوران سخت و سندهای زنده افتخار ملت ایران و سند مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار هستند از ائمه معصومین الگو گرفتند و از اسلام و ارزش های اسلامی دفاع کردند.

 

جوکار افزود: امروزه متاسفانه ارزش های زیادی در حال کمرنگ شدن واز بین رفتن هستند و مسائلی همانند عفاف و حجاب از مهم ترین این ارزش ها هستند.

 

وی تصریح کرد: دفاع از عفت عمومی مسئله ای است که  متدینین و بزرگان کشور به آن عنایت دارند و هر انسان با غیرت و با وجدانی باید از عفاف و حجاب در سطح کشور دفاع کند.

 

حجت الاسلام جوکار به فعالیت هایی که در زمینه صیانت از حجاب همانند ستاد امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: مسئله دفاع از عفاف و حجاب را نمی توان تنها با کار فرهنگی و امر به معروف و گشت ارشاد نیروی انتظامی انجام داد بلکه باید این موضوع به صورت ریشه ای و از سطوح بالاتری کنترل شود.

 

وی گفت: برای کمک به این موضوع باید مبادی ورودی کالا در کشور کنترل شوند و گمرک اجازه ترخیص اجناس هنجار شکنی همچون ساپورت و مانتوهای کوتاه و جلوباز را ندهد.

 

امام جمعه قشم ادامه داد: در حالی که ایران اسلامی بزرگترین مصرف کننده چادر مشکی در جهان است اما متاسفانه هنوز کارخانه تولید چادر اسلامی در کشور وجود ندارد و نیاز است در این راستا نیز گام های عملی توسط مسئولین برداشته شود.

 

وی به ورود افراد بی حجاب و اشخاصی که در صدد خدشه وارد کردن به عفت عمومی در جزیره قشم هستند اشاره کرد و از متولیان امر درخواست کرد با راه اندازی گشت های وِیژه در اسکله شهید حقانی بندرعباس و فرودگاه های کشور جلوی ورود چنین افرادی به منطقه گرفته شود.

 

حجت الاسلام جوکار در ادامه در وجود فساد در نهادهای مختلف اشاره کرد و گفت: متاسفانه فساد در برخی نهادها نهادینه شده است و مسائلی همانند فساد اداری ، اقتصادی، تبیعض، رشوه خواری، رانت خواری، ویژه خواری وجود دارد.

 

وی تصریح کرد:برای پاسداری از انقلاب اسلامی باید فساد اداری و اقتصادی در بدنه ادارات و سازمان های دولتی خشکانده شود و برای برقراری عدالت در جامعه امکانات در بین مردم به صورت یکسان تقسیم شود.

 

خطیب نماز جمعه قشم به مشکلات موجود در منطقه اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد با تدبیر مسئولین و در جهت عملی کردن اقتصاد مقاومتی به اقتصادها و مشاغل کوچک بهای بیشتری داده شود و از صاحبان این صنایع حمایت لازم صورت گیرد.

 

وی اظهار داشت: پاسداری و دفاع از انقلاب اسلامی شناخت ظرفیت ها و تکیه بر توان نیروهای غنی داخلی و شناخت دشمن و اهداف آنها است.

 

حجت الاسلام جوکار در بخش دیگری از خطبه به سخنان مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: به فرموده رهبری بعثت و جاهلیت هنوز هم ادامه دارد و توحش و افراطی گری و استبداد که به سرکردگی آمریکا در جریان است جاهلیت مدرن است.

 

وی افزود: امروزه آمریکا به دنبال اعمال جاهلیت مدرن بر جهان اسلام است که متاسفانه در برخی کشورها نیز موفق بوده چرا که حکام فریب خورده و خود فروخته برای نگهداری خود و از ترس آمریکا با این کشور مستکبر همراه شده اند و به اتش موجود در منطقه دامن می زنند.

 

امام جمعه قشم در ادامه به ۲۳ اردیبهشت سالروز لغو کاپیتالاسیون به فرمان حضرت امام ره اشاره کرد و گفت: امروزه آمریکا برای آنکه جهان اسلام را در سیطره خود داشته باشد بدنبال کاپیتالاسیون و اجرای آن در کشورهای اسلامی است اما ما هرگز ننگ نوکری آمریکا را برای گشایش اقتصادی نخواهیم پذیرفت.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff