پاسخ معاون رئیس جمهور به مردم و فعالان محیط زیست میناب
+ پ -
پاسخ معاون رئیس جمهور به مردم و فعالان محیط زیست میناب

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در جواب مردم و فعالان محیط زیست در خصوص نگهداری از دشت میناب در مقابل بحران زیست محیطی ناشی از برداشت بی رویه آب های زیرزمینی میناب پاسخ داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از  میناب جنوب، دشت و جلگه حاصلخیز میناب بی صدا و آرام در حال خشک شدن است از این رو تعدادی از اهالی میناب در نامه های جداگانه ای از معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خواستند تا به داد دشت میناب برسد.

 

چندی پیش عده ای از اهالی میناب ، کمپین هزار نامه با نام «در راستای خشکیدن دشت میناب را پایان دهید» تهیه کردند و از سرکار خانم ابتکار شخصا در خواست نمودند تا نسبت به این فاجعه زیست محیطی دست یاری مردم میناب را به گرمی به فشارد و این کمپین در خصوص نگهداری از دشت میناب در مقابل بحران زیست محیطی ناشی از برداشت بی رویه آب های زیرزمینی میناب به دست معاون رئیس جمهور رسید.

 

حفر چاه های متعدد و استخراج بیرویه آب و انتقال آن به بندرعباس و دیگر شهرها یکی از مهمترین عوامل دخیل در نابودی طبیعت و محیط زیست میناب است در حالی که با احداث و راه اندازی آب شیرین کن مشکل تامین آب مورد نیاز شهرستان بندرعباس حل میشود اما انگار تا قطره هایی آب در میناب است باید صرف بندرعباس شود.

 

در این خصوص فعالان زیست محیطی میناب «نجم» از همه مردم میناب اعم از دانشجویان،فرهنگیان، دانش اموزان، ورزش کاران ،کسبه و بازاریان و باغداران خواستند با نوشتن نامه به سازمان محیط زیست و شخص خانم ابتکار اعتراض خود را نسبت به برداشت بی رویه آب اعلام نمایند.

 

photo_2016-06-28_13-08-08

 

 

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در جواب نامه های مردم میناب گفت: سلام و درود بر شما هموطنان عزیز که بیداری و احساس مسئولیت تان در قبال طبیعت مایه امید و پشتوانه خدمتگزاران در دولت است و نامه های شما در«کمپین هزار نامه برای پایان دادن به خشک کردن دشت میناب» به دستم رسید.

 

 

 

معصومه ابتکار افزود: اگر چه در دولت یازدهم رویکردها نسبت به منابع آب تغییر کرده و بر اعتراض به جای شما صحه می گذارد، اما توقف کامل روندهای سابق مبتنی بر بهره برداری ناپایدار از منابع آب در شرایط موجود دشوار بوده و بدون مشارکت و توجه مردم امکان پذیر نخواهد بود.

 

 

 

معاون رئیس جمهور در پاسخ به نامه های مردم میناب عنوان کرد: نامه های شما از همین رو مایه امید است که در کنار تلاش های دولت برای جلوگیری از تخریب بیشتر محیط زیست، حضور آگاهانه مردم را به نمایش می گذارد.

 

 

 

ابتکار خاطر نشان کرد: کلام شیرین شما را به جان خریدارم و علاقمند بودم بتوانم به تک تک نامه های شما  عزیزان پاسخ دهم، اما فرصت محدود و زمان اجازه نمی دهد ، ان شاالله در سفری که به زودی به دشت میناب خواهم داشت حضوری و رو در رو گفت و گو می کنیم.

 

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff