پاسخ بخشدار مركزي بستك در خصوص مشكلات روستاي نخل خين
+ پ -
پاسخ بخشدار مرکزی بستک در خصوص مشکلات روستای نخل خین

در پی انتشار مطلبی در سایت جهانگیریه در خصوص مشکلات مردم روستای نخل خین ، بخشدار مرکزی بستک نسبت به این مطلب جوابیه ای را به این سایت ارسال کرد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه ، در پی انتشار مطلبی در سایت جهانگیریه مبنی بر مشکلات روستای نخل خین طی یادداشتی آقای سید حبیب الله شیدایی بخشدار بخش مرکزی بستک جهت پاسخگویی به این مشکلات نوشت : از اهداف رویکرد های دولت تدبیر امید توجه ویژه به روستائیان به ویژه مناطق محروم وکمتر توسعه یافته است که برنامه های ویژه ای جهت توسعه روستاها وجلوگیری از مهاجرت به شهرها توسط معاونت امور روستایی ومناطق محروم وعشایری وزارت کشور اخیرا”ابلاغ گردیده است.

 

 

روستای نخل خین با جمعیتی بالغ بر۳۱۹نفر و۶۷خانوار در۶۹کیلومتری شهربستک قرار دارد ودهیاری آن روستا در سال۱۳۹۰تأسیس وتا کنون نزدیک به ۱میلیارد ریال جهت آبادانی روستا واحداث ساختمان دهیاری وپارک بوستان روستایی ،روشنایی معابر وجمع آوری و دفع آبهای سطحی از طریق استانداری محترم به این روستا اختصاص وتوسط دهیاری هزینه شده است .

 

جاده دسترسی روستای نخل خین به طول۱۹کیلومتر با اعتبار بالغ بر ۸میلیارد ریال در حال اجرا است که امسال فقط در کمیته برنامه ریزی شهرستان بالغ بر۳میلیارد ریال بودجه جهت تکمیل پروژه فوق اختصاص داده شده است .

 

 

در بحث آب آشامیدنی طرح آبرسانی دشت براشت به نخل خین با اعتبار بالغ بر۱۰میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی در حال اجرا ودر آینده بسیار نزدیک به بهره برداری خواهد رسید .

 

در بحث آموزش : ساختمان مدرسه دبستان نخل خین ، فرسوده که تعمیرات مقدماتی  انجام شده و برای نوسازی آن با اداره آموزش وپرورش و نوسازی مدارس استان مکاتبه شده که به امید خدا در سال آتی بودجه جهت نوسازی آن جذب خواهد شد ، در حال حاضر آموزش در آن مدرسه در جریان است و همچنین دانش آموزان در مقطع راهنمایی هم با هزینه اداره  آموزش وپرورش و به صورت مجانی به روستای انوه رفت وآمد می کنند و هیچ دانش آموزی در روستای مذکور به خاطر عدم امکانات ترک تحصیل ننموده است .

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff