پارک ویژه بانوان در قشم راه اندازی می شود/آغاز عملیات بازسازی بازار قدیم قشم از هفته آینده
+ پ -
پارک ویژه بانوان در قشم راه اندازی می شود/آغاز عملیات بازسازی بازار قدیم قشم از هفته آینده

شهردارشهر قشم از راه اندازی پارک ویژه بانوان و چند پروژه عمرانی در سطح شهر قشم خبر داد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، ابراهیم رستم گورانی ، شهردار قشم درگفتگو با خبرنگار قشم آزاد ، احداث پارک بانوان را نیز از جمله پروژه های عمرانی و فرهنگی شهرداری برشمرد و گفت: با هماهنگی معاونت فنی سازمان منطقه آزاد قشم پارک برکه بی بی برای اوقات فراغت بانوان قشمی  در نظر گرفته شده که به زودی دیوار کشی و ساماندهی آن آغاز خواهد شد.

وی افزود : زنان نیمی از جامعه ما را تشکیل می‌دهند و باید فضاهایی را مخصوص بانوان ایجاد کرد تا آنها بتوانند با آرامش و امنیت اوقات فراغت خود را در آنجا سپری کنند.

 گورانی با اشاره به عملیات  ساخت سالن های ورزشی چند منظوره توسط شهرداری اظهار کرد: سالن ورزشی محله چابهار واقع در پارک صیادان با ۷۵ درصد  تا پایان خرداد آماده واگذاری است که این سالن برای انجام تمرینات و مسابقات کلیه تیمهای ورزشی استفاده خواهد شد.

وی تصریح کرد: با توجه به  وجود فضاهای محدود ورزشی در سطح شهر قشم شهرداری عزم خود را برای افزایش سرانه فضای ورزشی آغاز کرده که علاوه بر سالن پارک صیادان ، سالن وزرشی در محله چاه تنگو و محله گلشهر نیز در دست اقدام است .

سازماندهی پارکهای محله ای

شهردار قشم سازماندهی پارکهای محله ای را از دیگر فعالیتهای عمرانی شهرداری عنوان نمود و اظهار داشت : مناقصه بزرگترین پارک محله ای واقع در شهرک بوستان انجام شده است که این پارک با مساحتی بالغ بر هشت هزار مترمربع  فضایی مناسب برای فعالیتهای فرهنگی ورزشی و تفریحی خواهد بود که با اضافه شدن این پارک تعداد پارکهای محله به ۱۱ پارک خواهد رسید .

وی ادامه داد : تعمیر و تجهیز پارکهای ایثار و صیادان  برای استفاده شهروندان انجام شده و  دیگر محلات نیز تا ۱۰ روز آینده از نظر فضای سبز ، روشنایی و وسایل بازی تجهیز خواهند شد که این اماکن با مساحتی در حدود پنج هزار مترمربع در حال استفاده مردم عزیز می باشد.

ساماندهی بازار قدیم

رستم گورانی تعمیر ، جدول گذاری و نصب پی ورس پیاده رو خیابان شهید منتطری در بازار قدیم با همکاری هیئت امنای بازار قدیم قشم را از دیگر پروژه های در دست اقدام شهرداری برشمرد و بیان داشت : عملیات اجرایی این پروژه از هفته جاری  آغاز خواهد شد و ورودی بازار قدیم از سمت اسکله نیز با مشارکت اهالی محل و بازاریان و با توجه به معماری ایرانی و اسلامی  بازسازی خواهد شد.

ساخت سردر ورودی شهر

وی ساخت سردرب ورودی شهر در نزدیکی کمپ هامون و در راستای معماری ایرانی و اسلامی  را از نیازهای شهر قشم دانست و گفت : در مرحله اول ، طراحی این سازه انجام شده و نیاز به تصویب و در مرحله بعد اجرای آن می باشد.

 

شهردار قشم در ادامه به طرح پارک بان برای ایجاد نظم عبور و مرور شهر قشم اشاره کرد و اظهار داشت : این طرح در حد فاصل میدان امام و پاسداران و همچنین از پاسداران تا سه راه مخابرات پیش بینی شده است که تا ۱۰ روز آینده تابلوهای آن نصب خواهد شد و و از نیمه دوم خرداد نرخ آن با حفظ تمام حقوق شهروندی  توسط شورای شهر تعیین خواهد شد.

 

وی ادامه داد : درخواستهای مردم  در بازدیدهای میدانی  ساماندهی فضای سبز در بافت محلات بود که شهرداری برای حفظ شادابی و نشاط در محلات  اقدام به کاشت درختهای بومی و سازگار با آب و هوای قشم نموده است .

 

ابراهیم رستم گورانی هچنین از  اجرای ساخت پایانه مسافربری با همکاری سازمان منطقه آزاد در قشم خبرداد و تصریح کرد : عملیات خاکریزی این پروژه در روبروی پارکینگ شهرداری  آغاز شده و در نیمه دوم خرداد  در فاز اول  این پروژه  دیوار کشی و ایجاد فضاهای موقت آغاز خواهد شد.

ساماندهی آرامستانها

وی ساماندهی آرامستانها را از پروژه های انجام شده شهرداری عنوان نمود و بیان داشت : با توجه به اینکه آرامستانها در بافت قدیم شهر قرار دارند برای استفاده بهتر و رفاه شهروندان عملیات خاکریزی و تسطیح ، جمع آوری نخاله های ساختمانی ، هرس درختان ، انجام روشنایی و بازسازی دیوارهای این اماکن انجام شده است.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff