پارلمان رژیم‌ صهیونیستی کلیات لایحه جدید سرکوب گروه‌های حقوق بشری را تصویب کرد
+ پ -
پارلمان رژیم‌ صهیونیستی کلیات لایحه جدید سرکوب گروه‌های حقوق بشری را تصویب کرد

پارلمان رژیم صهیونیستی کلیات لایحه موسوم به «شفافیت» گروه‌های غیردولتی را که هدف آن سرکوب گروه‌های مدافع حقوق بشر عنوان شده، تصویب کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) روز سه‌شنبه کلیات لایحه «شفافیت گروه‌های غیردولتی» را تصویب کرد؛ لایحه‌ای که در واقع هدف آن سرکوب گروه‌های حقوق بشری محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری «تایمز اسرائیل»، طبق این لایحه جنجال برانگیز که «آیلت شاکد» وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی طراح آن بوده است، گروه‌های حقوق بشری غیردولتی باید اطلاعات دقیقی درباره کشورهایی که بودجه فعالیت‌‌های آن‌ها را تامین می‌کنند، ارائه دهند و در صورت تخلف جریمه می‌شوند.

به گفتۀ مخالفان، این لایحه ناعادلانه است و سازمان‌های مردم نهادی را هدف قرار می‌دهد که منتقد سیاست‎های رژیم صهیونیستی هستند.

با توجه به اینکه گروه‌های حقوق بشری گزارش‌هایی از گسترش شهرک‌سازی‌ در سرزمین‌های اشغالی ارائه می‌دهند، تصویب این لایحه و فشار به این گروه‌ها، منافع اسرائیل در زمینه شهرک‌سازی را تامین می‌کند.

بر اساس این گزارش، لایحه مذکور با ۵۰ رای موافق در مقابل ۴۳ رای مخالف تصویب شد.

در واکنش به این لایحه بود که اعضا کمیته امور خارجی اتحادیه اروپا با نگارش نامه برای نتانیاهو، نوشتند، اگر این قانون تصویب شود، فعالیت جامعه مدنی را محدود می‌سازد و به دموکراسی اسرائیل آسیب وارد می‌کند.

بر اساس این گزارش، تقریبا تمامی گروه‌هایی که از تصویب این لایحه آسیب خواهند دید، سازمان‌های غیردولتی چپگرا هستند زیرا آنها از دولت‌های خارجی بودجه دریافت می‌کنند، اما سازمان‌های غیردولتی با گرایش راست، اغلب بودجه خود را از اهداکنندگان خصوصی دریافت می‌کنند؛ منبعی که طبق این لایحه، نیاز به بازرسی و تحقیق از آن نیست.

این لایحه تا تصویب نهایی دو مرحله دیگر را نیز باید در پارلمان رژیم صهیونیستی طی کند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff