پارسیان به دلیل افت شدید منابع آبی در معرض خطر خشکسالی قرار دارد/۱۶سال کم آبی درهرمزگان موجب خشک شدن ۳۶۵ حلقه چاه آب آشامیدنی شده است
+ پ -
پارسیان به دلیل افت شدید منابع آبی در معرض خطر خشکسالی قرار دارد/۱۶سال کم آبی درهرمزگان موجب خشک شدن ۳۶۵ حلقه چاه آب آشامیدنی شده است

مدیر امور آبفای روستایی پارسیان گفت: استان هرمزگان و خصوصا شهرستان پارسیان به دلیل افت شدید منابع آبی در معرض خطر جدی خشکسالی قرار گرفته است که هم اکنون به بحرانی ترین شرایط خود رسیده و متاسفانه هرمزگان به کانون خشکسالی کشور تبدیل شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پارسیان خبر؛حسن قاسمپور مدیر امور آبفای روستایی پارسیان در همایش اصلاح الگوی مصرف و راهکارهای صرفه جویی در مصرف آب  که باحضور معاونین شرکت آبفای روستایی هرمزگان و امام جمعه، فرماندار ،مسئولین ادارات شهرستانی، ائمه جمعه و جماعات،شوراهای اسلامی شهر و روستا و دهیاران در سالن شهید تند گویان برگزار شد ، اظهار کرد: استان هرمزگان و خصوصا شهرستان پارسیان به دلیل افت شدید منابع آبی در معرض خطر جدی خشکسالی قرار گرفته است که هم اکنون به بحرانی ترین شرایط خود رسیده و متاسفانه هرمزگان به کانون خشکسالی کشور تبدیل شده است .

 

قاسمپور در ادامه گفت :۱۶سال خشکسالی و کم آبی درهرمزگان موجب خشک شدن ۳۶۵ حلقه چاه آب آشامیدنی ، ۱۸ دهنه چشمه و قنات ، ۱۰۰ حلقه چاه و کاهش ۱۳۵ حلقه چاه بین ۳۰ تا ۷۰ درصد شده است .

 
وی با تاکید بر فرهنگ سازی و رعایت الگوی مصرف گفت : همه هم استانی ها و شهروندان پارسیانی نسبت به صرفه جویی روزانه هر نفر ۲۰ لیتر آب تابستانی را بی دغدغه پشت سر خواهیم گذاشت.

 
مدیر آبفای روستایی پارسیان همچنین خواستار عزم جدی و حمایت همه جانبه مسئولین استانی و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و پیگیری جدی جهت تامین و تخصیص اعتبارات مورد نیاز جهت اتمام پروژه های نیمه تمام در این شهرستان شد.

 
حسن قاسمپور در ادامه از بر زمین ماندن سه پروژه بزرگ نیمه تمام در شهرستان با نبود اعتبار خبرداد وگفت: آبرسانی به روستای برکه دوکا و روستای عمانی بطول ۷ کیلومتر لوله ۱۶۰ یوپی وی سی و مخزن ۵۰۰ متر مکعبی و پروژه دوم تکمیل مخزن ۱۵۰۰ مترمکعبی مجتمع ساحلی و لوله گذاری بطول ۳ کیلومترو پروژه سوم تکمیل مخزن ۵۰۰ متر مکعبی و لوله گذاری ۲۰۰ یوپی وی سی بطول ۲ کیلومتر روستای فومستان می باشد که تمامی پروژه های فوق۸۰ درصد پیشرفت داشته که جهت اتمام کامل آنها حدود ۱۰میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

 

 

وی در پایان گفت : از مجموع بیست و دو حلقه چاه در شهرستان پارسیان تعداد ۵ حلقه چاه در روستاهای قاسمعالی ، هشنیز ، بهده و کناردان و عمانی کاملا خشک شده و تعداد ۱۳ حلقه چاه با افت شدید آب مواجه اند که اخیرا این ۱۳ حلقه چاه نیز ده متر کف شکنی شده اند.

 
مهندس شاکری نماینده آبفای روستایی استان ومعاونت نظارت بر بهره برداری ابفاروستایی هرمزگان گفت :همه ما وظیفه داریم بر مشکل کم آبی غلبه کنیم و در مدیریت مصرف درست آن و تقاضا و توزیع نقش سازنده ای ایفاکنیم.

 

 

وی افزود: مصرف ٢۴٠ لیتر هر خانواده در شبانه روز باید مورد تجدید و بررسی قرار گیرد و در مصرف بی رویه آن تلاش همگانی ایفاء کنیم.

 

 

شاکری به مقدار مصرف اب کل استان و شهرستان اشاراتی داشتند و همگی را به رعایت الگوی مصرف دعوت کردند.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff