پادشاه سعودی برای پیگیری حادثه مسجد‌الحرام وارد مکه شد
+ پ -
پادشاه سعودی برای پیگیری حادثه مسجد‌الحرام وارد مکه شد

پادشاه عربستان تحت فشار رسانه‌ای و برای پیگیری و بررسی میدانی حادثه سقوط بالابر ساختمانی در مسجد الحرام راهی مکه مکرمه شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، ملک سلمان پس از گذشت بیش از ۲۴ ساعت از حادثه خونین مسجد الحرام و تحت فشار رسانه‌ای، شنبه شب وارد مکه مکرمه شده است.

شبکه العربیه گزارش داد که پادشاه عربستان سعودی برای بررسی و پیگیری حادثه سقوط جرثقیل در مسجدالحرام که به کشته شدن ۱۰۷ نفر و زخمی شدن بیش از ۲۰۰ نفر دیگر منجر شد، به مکه رفته است.

حادثه شب گذشته سقوط بالابر ساختمانی در مسجدالحرام به کشته شدن ۱۰۷ نفر از جمله یک ایرانی و زخمی شدن حدود ۲۵۰ نفر دیگر منجر شد.

جرثقیلی که در مسجد الحرام سقوط کرد متعلق به شرکت «نسما» وابسته به محمد بن سلمان جانشین ولیعهد عربستان سعودی است که برای توجیه این حادثه به تصاویر فتوشاپی متوسل شد.

به گزارش پایگاه خبری «پانورما الشرق الاوسط»، محمد بن سلمان فرزند پادشاه عربستان از مطبوعات سعودی خواست تا تصاویر فتوشاپی از این حادثه چاپ کنند تا ادعای برخورد صاعقه به این جرثقیل را تبلیغ کنند.

این اولین حادثه ای نیست که در مکه مکرمه رخ می دهد. در سال ۲۰۰۶ نیز بیش از ۳۶۰ نفر در اثر فشار جمعیت جان خود را از دست دادند و در سال ۱۹۹۰ تقریبا ۲۰۰۰ حاجی در یکی از تونل‌های مکه در اثر خفگی جان دادند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff