تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 391410
تاریخ انتشار:جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۶| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزیده ای از خطبه های نماز جمعه هرمزگان:

٢٢بهمن زنده بودن انقلاب را به رخ دنیا کشید/ کارنامه آمریکا در مقابل انقلاب اسلامی سیاه می باشد / دشمنی ها علیه انقلاب جدی و تمام نشدنی است

ائمه جمعه استان هرمزگان بااشاره به اینکه حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن تجلی قدرت و عزت ملی ایرانیان است، اظهار کردند: با توجه به اینکه ٢٢بهمن زنده بودن انقلاب را به رخ دنیا کشید اما دشمنی ها علیه انقلاب جدی و تمام نشدنی است و استکبار همیشه علیه ایران اسلامی موضع گیری کرده و هر روز با شکل و ساختار جدیدی به این دشمنی ادامه می دهد.

٢٢بهمن زنده بودن انقلاب را به رخ دنیا کشید/ کارنامه آمریکا در مقابل انقلاب اسلامی سیاه می باشد / دشمنی ها علیه انقلاب جدی و تمام نشدنی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ائمه جمعه استان هرمزگان بااشاره به اینکه حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن تجلی قدرت و عزت ملی ایرانیان است، اظهار کردند: با توجه به اینکه ٢٢بهمن زنده بودن انقلاب را به رخ دنیا کشید اما دشمنی ها علیه انقلاب جدی و تمام نشدنی است و استکبار همیشه علیه ایران اسلامی موضع گیری کرده و هر روز با شکل و ساختار جدیدی به این دشمنی ادامه می دهد.

آِیت الله غلامعلی نعیم آبادی، امام جمعه بندرعباس در خطبه های عبادی و سیاسی گفت:با توجه به اینکه در زمان پیامبر (ص) همه بیان می کردند که قرآن از خود پیامبر است اما با وجود آیاتی از قرآن که در سوره ها بیان شده این کتاب از آن خداوند است.

وی افزود: خداوند همه کارهایش برپایه حکمت است و اگر می خواهیم سعادت داشته باشیم قرآن بخوانیم و این کتاب نوری است که ما به وسیله آن هرکس را که بخواهیم هدایت می کنیم.

امام جمعه بندرعباس اظهار کرد: کارهایی از مردم سر می زند اما تا می توانند تفسیرخوبی کنند که متاسفانه در این زمینه خیلی مشکل است وباید رفتارها را مومنانه معنا کنیم اگر این رفتارها تصحیح شود خیلی از غیبت ها و تهمت ها کم خواهد شد.

وی افزود:۲۲ بهمن شاهد حضور پرشور مردم هرمزگان بودیم و از افرادی که در این راهپیمایی شرکت نمودند تشکر می کنم، ملت ایران ۳۸ سال است که شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل را در همه مراسمات سیاسی و اجتماعی خود سر می‌دهد.
نعیم آبادی خاطرنشان کرد: از ترامپ همانگونه که رهبر انقلابمان تشکر کرد من هم به نوبه خودم تشکر میکنم زیرا با این رفتار و کارهای خود کار ما را راحت نموده است و امروز با رفتارهایی وحشیانه خود مانند آفتاب روشن کرده است.

دشمن با حربه نفوذ به دنبال تغییر ساختار نظام انقلاب اسلامی ایران است

حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش در خطبه های  این هفته نماز عبادی سیاسی کیش با توصیه به رعایت تقوی الهی در تمامی شئون زندگی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی برای کشور ایران استقلال و آزادی به ارمغان آورد گفت: انقلاب اسلامی ایران در تاریخ بشریت از نظر محتوا و سرمایه های مردمی انقلابی بی بدیل است.

وی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی ثمره ده ها هزار شهید، اسیر و جانبازی است که امروز امنیت را به کشور هدیه کرده اند و طبیعی است که مردم از این انقلاب دفاع کنند.

خطیب جمعه کیش تاکید کرد: دشمنی ها علیه انقلاب جدی و تمام نشدنی است و استکبار همیشه علیه ایران اسلامی موضع گیری کرده و هر روز با شکل و ساختار جدیدی به این دشمنی ادامه می دهد.

وی تصریح کرد: دشمنان به دنبال تغییر ساختار نظام انقلاب اسلامی بودند و فکر می کردند در این مسیر موفق می شوند لذا طرح های ظالمانه ای را عملیاتی کردند. آن ها تلاش کردند تا با تغییر تاکتیک و طراحی های خود کودتاهایی را طرح کند و همچنین گروهک ها را به جان مردم انداختند و راه های متعددی را امتحان کردند همچنین تلاش کردند با وارد کردن ایران در جنگ تحمیلی به خواسته های خود دست یابند.

امام جمعه کیش با اشاره به اینکه دشمن زمانی که با تغییر ساختار به موفقیت دست نیافت به تغییر رفتار که جنگ خاموش و غیر علنی است دست زد افزود: تغییر رفتار و استفاده از سیاست نفوذ تلاشی بود که دشمن برای رسیدن به اهداف خود در پیش گرفت.

وی تصریح کرد: ایالت متحده با یکی از این دو روش همواره تلاش کرده برعلیه ما فعالیت کند و در آینده با رفتار رئیس جمهور بی اخلاق آمریکا با تغییر ساختار مواجه هستیم.

حجت الاسلام علیدادی با تقدیر از حضور پرشکوه مردم ایران اسلامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن به خصوص در جزیره مرجانی کیش اظهار کرد: امروز مردم به یاوه گویی های کاخ سیاه خواه از دمکرات ها یا جمهوری خواه که فرق نمی کند کدام در صدر باشند هر دو برای ما سیاه است پاسخ دندان شکن دادند.

وی با تاکیدبر فرمایشات مقام معظم رهبری در مراقبت از نفوذ دشمن تصریح کرد: نفوذ مهمترین ابزار تغییر رفتار برای دشمنان است و آن ها زمانی با تغییر ساختار به موفقیت دست پیدا نکنند به تغییر رفتار متوسل می شوند.

امام جمعه کیش در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه کیش به فرمان تاریخی امام و حکم ارتداد سلمان رشدی در توهین به مقدسات اسلام و پیامبر گرامی اسلام اشاره کرد و گفت: امام عزیز با درایت و تیزبینی روزهای پس از آن را دیده بود و این حکم تاریخی را صادر کرد.

وی به حکم میرزای شیرازی در لغو امتیاز تنباکو اشاره کرد و افزود: این حکم تبدیل به جنبشی علیه انگلیس شد که در زمان خود کمر بریتانیا را شکست و نشان داد که مرجعیت تشیع در دوره های مختلف پیشتاز است و با تمام وجود از اهل بیت دفاع می کند.

خطیب جمعه کیش با تسلیت شهادت بانوی دوعالم دخت گرامی پیامبر اسلام حضرت زهرا (س) وی را صدیقه طاهره ای نامید که در رفتار، قول و عمل صادق و به معنای کامل صدیقه است.

نماز جمعه این هفته کیش پس از راهپیمایی هزاران نفری مردم و مسئولان جزیره کیش با حضور حجت الاسلام راشد یزدی، حجت الاسلام اشرفی شاهرودی و سردار شرفی رئیس پلیس پیشگیری ناجا و مردم مومن جزیره کیش به امامت حجت الاسلام علیدادی در مصلی بزرگ کیش برگزار شد.

 

کارنامه آمریکا در مواجه با انقلاب اسلامی سیاه است

حجت الاسلام میرزایی امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نمازجمعه شهرستان با دعوت مردم به تقوای الهی و تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) گفت: انتخاب های فاطمه زهرا(س) باعث عظمت شخصیت ایشان شد که خدا ترسی، ایثار، دفاع از ولایت و امامت از جمله انتخاب های فاطمه زهرا(س)بوده است.

میرزایی باقدردانی از حضور مردم و مسئولین در راهپیمایی پرشکوه ٢٢ بهمن گفت:حضور پر شور مردم در این راهپیمایی پاسخ دندان شکنانه ای به یاوه گویی های دولتمردان آمریکایی بود.
وی تأکید کرد:٢٢بهمن زنده بودن انقلاب را به رخ دنیا کشید، همچنان که در سایر صحنه های انقلاب جوهر انقلابی خود را به دنیا نشان می دهد که خود نمایشی از قدرت انقلاب است.

امام جمعه پارسیان با اشاره به اینکه معنای انقلاب پیش بردن به سمت اهداف است نه حفظ وضع موجود،تصریح کرد:برای تداوم انقلاب و صیانت از ارزشهای آن باید اقتدار،مقاومت و ایستادگی داشته باشیم.
حجت الاسلام میرزایی با اشاره به دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی با مقام معظم رهبری گفت: کارنامه آمریکا در مواجه با انقلاب اسلامی سیاه است پس آن چه نثار آنها می شود مرگگ است.
خطیب نمازجمعه پارسیان به سالروز صدور حکم تاریخی حضرت امام(ره) مبنی بر ارتداد و اعدام سلمان رشدی نویسنده خائن کتاب آیات شیطانی اشاره و تأکید داشت: مرور زمان از شکوه اینن حکم نخواهد کاست و آن ها که خود را همراه امام می دانند باید بیش از دیگران در این عرصه پر تلاش حرکت کنند چرا که این حکم از روز آغازش تا کنون بازدارنده بسیاری از توطئه ها بوده و خواهد بود.

امام جمعه پارسیان در پایان از نارضایتی مردم در عملیات خاک برداری شرکت گاز خبر داد و خواستار تعهدات این شرکت به نحو احسن با نظارت شورا و شهرداری شد.

 

 مردم با حضور در راهپیمایی جواب ترامپ را دادند

حجت الاسلام مختاری امام جمعه حاجی آباد در خطبه های نماز این هفته ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س) اظهار کرد: مردم ما با اقتدا به حضرت زهرا(س) و انقلاب ما یک انقلاب فاطمی است حضرت فاطمه زهرا(س) جان خود در در راه ولایت فدا کردند .

وی با بیان اینکه انقلاب ما امروز مرزهای انقلاب اسلامی را طی کرده است ، تصریح کرد: از ملت عزیز و انقلابی و موقعیت شناس استان هرمزگان بخاطر حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن تقدیر و تشکر می کنم که گوش به فرمان مقام معظم رهبری دادند و امروز مردم ما جواب دندان شکنی به مستکبرین دادند.

حجت الاسلام مختاری اظهار کرد: حضور پر شور امروز مردم در راهپیمایی نشان داد که ملت در برابر دشمن کوتاه نخواهد آمد.

وی خطاب به مسئولان نسبت به حضور همیشگی و پرشور مردم ، افزود: مسؤلان باید توجه داشته باشند و این خیل عظیم جمعیت را قدر بدانند، ببینند مردم با وجود مشکلات اقتصادی، معیشتی، اشتغال و … چگونه برای حفظ دستاوردهای نظام همه و همه از جمله نسل اولی‌ها، دومی، و سومی‌ها به خیابان‌ها آمدند، شعار «مرگ بر آمریکا» سر دادند و جواب یاوه‌گویی‌های آن را دادند.

امام جمعه حاجی آباد گفت: مسئولین بخاطر این مردم همیشه در صحنه، تمام وجود خود را وقف به این امت ولایتی بکنند مسئولین باید در عرصه سیاسی و اقتصادی  تمام قد بایستند برای جبران این زحمتی که مردم می کشند.

حجت الاسلام مختاری با اشاره به اینکه دوران رشد و ایستادگی و مقاومت مسئولین کشور این اقای تاز آمده در آمریکا اوضاع سیاسی امریکا را برملا کرد ، خاطر نشان کرد: ترامپ نظام آمریکا است نظام آمریکا امروز بدون نقاب است البته چهره کریح امریکا امروز برای مردم دنیا آشکار شده است .

وی با اشاره به سخنان اخیر ترامپ، بیان کرد: ترامپ در سخنان اخیر خود گفته است که مردم ایران باید از اوباما تشکر بکند آخه تشکر بخاطر چی؟ بخاطر تحریم هایی که بر علیه ما تمدید کردید و این تحریم ها برای فلج کردن ملت ایران بود تحریم های همه جانبه و ملت ما عوض نخواهند شد .

مختاری ادامه داد: امروز اهداف نظام سلطه و ظلم مشخص شد حقوق بشر دروغ بود امریکایی ها فکر کردند که ما از تحریم های شما می ترسیم ولی بچه های ما برای تک تک حرف های شما جک تعریف کردند و می خندند امریکایی ها پای خود را از گلیمتان دراز تر نکنید وگرنه این پا را قطع می کنیم و درس عبرتی برای تاریخ خواهد شد .

 

اخوت و برادری ضامن سربلندی و استمرار این انقلاب مقدس است

سید محمد یوسف حسینی نژاد خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی، آنها را مردمی قدرشناس، زمان سنج و بصیر خواند که با حضور خود، قدرشناسی از اسلام و نظام اسلامی را نشان دادند.

وی اخوت و برادری را نشانه بزرگی و ضامن سربلندی و استمرار این انقلاب مقدس دانست و افزود: ما این سربلندی از اسلام داریم و امروز بیش از پیش به صداقت و اخوت قلبی نیازمندیم و داشتن  تفکرات گوناگون باعث پیشرفت است که شرط آن نیز نداشتن رفتار و گفتار غیرعاقلانه است.

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک اظهار کرد: هیچ کس در هیچ جای کشور حق ندارد دستاوردهای دولت و نظام را به سبب داشتن تفکرات متفاوت زیر سوال برد.

 

انقلاب اسلامی ایران با نام امام خمینی(ره) در دنیا شناخته شده است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس کثیر امام‌جمعه بندر چارک در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر در باب تقوی کلامی را از مولی‌الموحدین امیرالمؤمنین ع نقل نمود که می‌فرماید: تقوی دژ محکمی است که هرکس داخل این دژ شد در امان خواهد بود و این دژمحکم و شکست‌ناپذیر است.
وی در ادامه درباره حسن خلق در خانواده و آثار حسن خلق و آثار سوء خلق پرداخت و گفت: -حسن خلق باعث افزایش رزق و روزی است. انسان مؤمن به‌واسطه اخلاق نیک خود،رزق و روزی راا برای خود از طرف خداوند متعال جلب می‌کند.

امام‌جمعه بندر چارک از آثار دیگر حسن خلق آبادانی و طول عمر دانست و بیان کرد:. پیامبر می‌فرمایند:حسن خلق و نیکی باعث عمران و آبادانی دیار و شهرها است و عمر را طولانی می‌کند.یعنی خداوند نظر لطف به اهل ایمان بااخلاق نیک و خوب دارد و به‌واسطه اخلاق این انسان‌هاست که دیار و شهرها آباد می‌شود.
کثیر در خطبه دومشان نیز بعد ازحمد وثنای اللهی و توصیه به تقوی به جشن دهه فجر انقلاب اسلامی اشاره کرد و این اتفاق بزرگ و مبارک را به‌تمامی نماز گذاران تبریک و تهنیت گفتند.

خطیب جمعه بندر چارک با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ افزود: ملت بزرگ ایران با حضور همیشگی خود مشت محکمی به دهان یاوه‌گویان و استعمارگران به‌ویژه رئیس‌جمهور دیوانه آمریکا زدند و ثابت کردند که همیشه پشتیبان انقلاب اسلامی هستند و خواهند بود.

وی ادامه داد: باید این نعمت بزرگ الهی را که به‌واسطه رهبری امام راحل و همراهی و همگامی مردم شریف و مؤمن ایران بود را شکر گذار باشیم چراکه این انقلاب بدون نام امام خمینی در هیچ جای جهان شناخته‌شده نیست.
امام‌جمعه شهر چارک در ادامه به ایام فاطمیه و شهادت بانوی دوعالم پرداخت و دراین‌باره جایگاه و منزلت حضرت فاطمه نزد خداوند تبارک‌وتعالی و پدر بزرگوارشان و اهل‌بیت را بیان کردند و کلامم پیامبر که فرمود(فاطمه پاره آن‌من است هرکس او را خشنود سازد مرا خشنود ساخته و هرکس مرا خوشنود کند خدا را خوشنود کرده و هرکس فاطمه را اذیت کند مرا اذیت کرده و هرکس مرا اذیت کند خدا را اذیت کرده است.

 

هدف دشمن ایجاد فاصله بین مردم و نظام اسلامی است

حجت الاسلام و المسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در ابتدای خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به فرارسیدن ایام فاطمیه، ضمن تسلیت آن، به تبیین شخصیت حضرت فاطمه زهرا (س) و نقش ایشان در دفاع از ولایت پرداخت و ایشان را الگو و سرمشقی برای سایرین دانست.

وی با اشاره به سی و هشتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی افزود: قبل پیروزی انقلاب، منابع کشور به دست بیگانگان غارت می شد اما حضرت امام خمینی (ره) در برابر آن رژیم ستم شاهی ایستاد و با حمایت مردم آن را سرنگون کرد.

امام جمعه شهرستان بستک اظهار کرد: بعد از گذشت ۳۸ سال از پیروزی انقلاب، این نظام هنوز نظامی نوپاست اما نظامی کارآمد و قدرتمند در تمامی عرصه های داخلی و خارجی است. زیرا همواره در برابر دشمنی و زیاده خواهی دشمنان مقاومت کرده و بر اصول و ارزش های خود ایستاده است.

وی بیان کرد: دشمن همواره در صدد آن بوده تا با فشارهای اقتصادی و تحریم، بین مردم و نظام اسلامی فاصله ایجاد کند اما به برکت خون شهدا و حضور دائمی مردم در تمامی عرصه ها موفق نشده است.

حجت الاسلام و المسلمین قائدی در ادامه با برشمردن موفقیت ها و دستاوردهای نظام بعد از پیروزی انقلاب در زمینه های گوناگون از جمله: پزشکی، داروسازی، نظامی، ورزشی و حتی نفوذ سیاسی در سایر کشورهای جهان، آن را ثمره ایستادگی و مقاومت مردم دانست و افزود: مردم ایران اسلامی برای کسب این موفقیت ها هزینه های بسیاری را متحمل شده اند که شهادت ۶۰ هزار شهید انقلاب اسلامی یکی از آنهاست.

 

مانور مردمی ملت ایران بزرگترین مانور جمهوری اسلامی در مقابله با یاوه گویان است

حجت الاسلام والمسلمین میرزا حسین معتمدی فر در خطبه های نماز جمعه امروز با تاکید بر تبیین آموزه های دینی در دانشگاه های اسلامی گفت: آموزه های دینی رمز موفقیت کشور در مقابله با استکبار است.

خطیب جمعه میناب افزود: مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن روحیه انقلابی، استقلال آزادی و جمهوریت و اسلامیت نظام جمهوری اسلامی را بر پایه آموزه های دینی را به رخ جهانیان کشاندند و ثابت کردند که در همه شرایط به صحنه خواهند آمد و در دفاع از ارزش های اسلامی ثابت قدم خواهند بود.

حجت الاسلام معتمدی فر بیان داشت: دشمن می خواهد حضور رویش های انقلاب اسلامی را از صحنه های مختلف کمرنگ کند و از اقتدار جمهوری اسلامی که همان حضور مقتدر مردمی در تمامی عرصه های بین المللی است بکاهد.

وی اذعان داشت: نسل سوم انقلاب رویش های انقلاب اسلامی هستند و هر جایی پای دفاع از ارزش های انقلاب پیش بیاید نسل سوم انقلاب پیشتاز در عرصه ها هستند و این را باید دانست که فتنه ۸۸ را رویش های انقلاب خاموش کردند و این ملت ایران راه امام و شهیدان با توان مضاعف ادامه خواهند داد.

معتمدی فر گفت: سرعت خدمتگذاری انقلاب اسلامی بعد از گذشت ۳۸ سال از پیروزی انقلاب در تمامی عرصه ها چشمگیر بوده و نباید انقلاب اسلامی را به آب و نان مقایسه کنیم چرا که این مقایسه ظلم بزرگی به انقلاب و امام است.

امام جمعه میناب صدور انقلاب اسلامی در عرصه های مقاومتی و صادراتی را یکی از مولفه های قدرت نظام جمهوری اسلامی برشمرد و بیان داشت: بعد از ۳۸ سال از پیروزی انقلاب، ایران اسلامی در تمامی عرصه ها پیشرفت قابل ملاحظه ای در بخش های عمرانی، اقتصادی، موشکی،علمی و فضایی داشته و این چیزی نبوده جز ارشاد و راهنمایی معنوی رهبر معظم انقلاب اسلامی.

وی مانور عظیم مردمی ملت ایران را  پاسخی شکننده به استکبار و یاوه گویان و بزرگترین مانور در مقابله با استکبار جهانی دانست و گفت: جمهوری اسلامی بعنوان قدرت سوم بین المللی دنیا را در سیطره خود قرار داده است بطوری که اقتدار جمهوری اسلامی داعش را مثل یک تفاله مچاله کرد و از سوریه بیرون انداخت.

 

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=391410
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13,741 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی