تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 505115
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۸:۱۴| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

ولنگاریِ فدراسیون!

برای تیمی که در حال پوست اندازی است و بسیاری از بازیکنان سرشناس خود را به علت بازنشسته شدن در اختیار ندارد بهترین تمرین و تغذیه انجام بازی های تدارکاتی بود اما آرژانتین پیش از شروع بازی ها جز انجام یک بازی تدارکاتی بهره دیگری از فرصت پیش آمده نبرد.

ولنگاریِ فدراسیون!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛پیش از شروع بازی های کوپاآمریکا در مقاله ای مفصل خطاب به تاپیا نوشتم که در انتخاب سرمربی مرتکب خطای بزرگی شده است؛ حالا با شروع بازی ها؛ حذف در هر مرحله ای که باشد و تحت هر شرایطی رقم بخورد نباید قصور حاصل شده را گردن این مربیِ بسیار جوان و بی تجربه انداخت و او را زیر سؤال برد. بلکه باید یقه ی تاپیا را چسبید که بر چه اساس و کدام ارزیابی های فوتبالی او را منصوب کرده است!؟ اگر اسکالونی مربیِ بزرگی بود تاپیا تا حدودی راه فرار داشت [تا حدودی چون مسؤلیت باخت در درجه ی اول بر عهده ی سرمربی است اما به طور غیر مستقیم مدیر فدراسیون با فراهم نکردن امکاناتی از قبیلِ بازی های تدارکاتی و عدم برپایی اردوهای مناسب نقش بسزایی در نتیجه گیری تیم دارد.]
صرف نظر از باخت در اولین بازی آنچه ناامید کننده و آزار دهنده تر بود نمایش بسیار ضعیف و ناهماهنگی بین بازیکنان بود. انگار آرژانتین آماده ی بازی نبود. در کل بازی به ویژه نیمه ی نخست بسیار نامنسجم و بی نظم ظاهر شدند؛ با پاس های اشتباه، ناهماهنگی در انتقال توپ، اشتباهات فردی در یک سوم دفاعی و محوطه ی جریمه…
برای تیمی که در حال پوست اندازی است و بسیاری از بازیکنان سرشناس خود را به علت بازنشسته شدن در اختیار ندارد بهترین تمرین و تغذیه انجام بازی های تدارکاتی بود تا بازیکنانِ جدید محک جدی می خوردند و به سطح استاندارد هماهنگی می رسیدند. شگردی که آلمان ها به خوبی از آن استفاده می کنند. اما آرژانتین پیش از شروع بازی ها جز انجام یک بازی تدارکاتی بهره ی دیگری از فرصت پیش آمده نبرد.
بعد از جام جهانی اسکالونیِ موقت با چند برد در بازیِ دوستانه به مربیِ دائم تبدیل شد و همین، دلیل اصلی انتخاب او بود. فقط “فدراسیونِ ولنگاریْ” مثل آرژانتین می تواند این چنین تصمیم خودش را توجیه کند. و بی شرمانه تر توجیه سرمربی بعد از شکست در اولین بازی بود که باخت را گردن چمن ورزشگاه می اندازد!
من در عجبم که چرا مطبوعات معروفی مثل OL آن زمان که اسکالونی انتخاب شد خاموش بودند و حالا در کوران مسابقات (که کار از کار گذشته) انتقادهای تند و تیزی حواله ی او می کنند!؟
حالا که آرژانتین با دسیسه های تاپیا خیلی زشت دارد ضایع می شود و از نام و اعتبار گذشته ی خود فاصله می گیرد، مردم و مطبوعات باید از اسکالونی عبور و در پیِ برکنار کردن تاپیا باشند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=505115
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,243 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی