ولایت چراغ راه کشور می باشد/جلوه های دینی در مناطق آزاد کشور در حال گسترش است
+ پ -
ولایت چراغ راه کشور می باشد/جلوه های دینی در مناطق آزاد کشور در حال گسترش است

امام جمعه موقت با بیان اینکه مردم با ولایت همراهی کرده و با بصیرت و آگاهی از فتنه ها با موفقیت گذر کردند، افزود: گسترش روز افزون جلوه های دینی درجزیره کیش قابل تقدیر دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران در کیش با بیان اینکه تعریف منطقه آزاد در ایران اسلامی متفاوت با دیگر مناطق آزاد دنیاست گفت: آنچه مایه امید است جلوه های دینی است که در منطقه کیش با مدیریت دینی موفق در این جزیره روز به روز در حال گسترش است .
وی افزود: حضور امام جمعه و روحانیت پرشور و سخت کوش جزیره کیش نعمت ارزشمندی است که به تعریف منطقه آزاد در سایه جمهوری اسلامی ایران کمک می کند.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه در طول تاریخ روحانیت علمدار دین بوده اظهار کرد: مقامات اجرایی در مناطق آزاد وظایف مخصوص به خود را دارند و برطبق آئین نامه ها وظایف تعریف شده را انجام می دهند و روحانیت نیز با نگاه استراتژیک به هدف های دینی ۵۰ سال آینده کیش بنگرند.
وی با تاکید بر تشکیل حوزه های علمیه قوی در کیش افزود: هر جا حوزه علمیه تاسیس شده است دین تضمین شده است؛ در حوزه علمیه طلبه ها رشد می کنند و اساتید برای تدریس آمد و رفت داشته، باران دین باریدن گرفته و فضا کاملا معنوی می شود.
حجت الاسلام خاتمی خطاب به خیرین منطقه خاطرنشان کرد: خیرین بدانند که تشکیل حوزه علمیه اگر ثوابش بیشتر از ساخت مسجد و حسینیه نباشد کمتر هم نیست.
وی با تقدیر از صفا و صمیمیت میان مسئولان و روحانیت در منطقه اظهار امیدواری کرد با تلاش و همدلی تمامی ارگان ها و نهادهای جمهوری اسلامی ایران بتواند دنیا و آخرت مردم را آباد کند.
وی  با اشاره به فتنه های داخلی پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران گفت: آنچه از تاریخ عبرت گرفته شده می گوید که باید مراقب فتنه ها باشیم به خصوص فتنه های کور که بسیار پیچیده است و فتنه گران لباس حق بر تن باطل کرده و به مردم معرفی می کنند.
خطیب جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه ولایت چراغ راه و زعیم کشور است یادآور شد: به لطف خدا مردم با ولایت همراهی کرده و با بصیرت و آگاهی از فتنه ها با موفقیت گذر کردند.
وی به وجود فسادهای اقتصادی، اخلاقی که پس از پیامبر در جامعه اسلامی پیش امده و مسلمانان را درگیر کرده بود اشاره کرد و افزود:در نظام اسلامی ماچنین اتفاق هایی نیافتاد.

 

این مراسم با حضور حجت الاسلام سید احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران؛ حجت الاسلام علیدادی، امام جمعه کیش؛ فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی؛ جمعی از مدیران و مسئولان سازمان ها و نهادهای مستقر در جزیره کیش در مسجد امام حسن مجتیی(ع) برگزار شد.

 

 

انتهای پیام/م

 

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff