ولایتی:بدون پیش‌بینی از کاروان تحولات جهان اسلام عقب می‌مانیم/نوری‌المالکی: شما جبهه رسانه‌ای علیه دشمنان اسلام هستید/کریمیان:با صدای رسا اعلام می‌کنیم در کنار مظلومان خواهیم ایستاد
+ پ -
ولایتی:بدون پیش‌بینی از کاروان تحولات جهان اسلام عقب می‌مانیم/نوری‌المالکی: شما جبهه رسانه‌ای علیه دشمنان اسلام هستید/کریمیان:با صدای رسا اعلام می‌کنیم در کنار مظلومان خواهیم ایستاد

در افتتاحیه هشتمین اجلاس اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی دکتر ولایتی بر فراهم آوردن امکانات رسانه‌ای، برای مبارزه با سلطه‌جویان تاکید کرد و نوری المالکی و عبدالباری جهانی به لزوم آگاهی ملت ها توسط رسانه توجه داشتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه، منادیان اسلام حقیقی و مبارزه با کفر و ظلم و استکبار هستند. سرعت تحولات سیاسی به ویژه در خاورمیانه، غرب آسیا و شمال آفریقا به گونه‌ای است که تحلیل‌گران و مفسران هم از آن عقب می‌مانند، بنابراین باید مجموعه‌ای ارزشمند مانند اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های جهان اسلام در این عرصه پیشتازی کند و الا بدون پیش‌بینی لازم از کاروان تحولات عقب می‌مانیم.

ولایتی در ادامه خاطرنشان کرد: ظلم استکبار جهانی هر روز تنوع و گستره بیشتری پیدا می‌کند و یکی از آنها محروم کردن جهان اسلام از امکانات خبری است تا بتوانند آزادانه از آن استفاده کنند، بنابراین خودکفایی در ایجاد امکانات رسانه‌ای، می‌تواند دامنه تحریم‌ها را بشکند. همچنین برخورداری از رسانه‌‌های مجهز و مبتکر، ابزاری مهم در پیش‌بینی تحولات سیاسی و منطقه‌ای است.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین‌الملل گفت: تحولات تاثیرگذاری در منطقه خاورمیانه رخ می‌دهد که مثال بارز آن، طرح جدید آمریکا و کشورهای دنباله رو آن است، همچنین تجربه آمریکا در عراق و افغانستان به آنها فهمانده است که باید نیروهای نظامی‌شان را از دیگر کشورها خارج کنند زیرا تلفات زیادی متحمل شده‌اند و به مردم افغانستان و عراق هم صدمات زیادی وارد آورده‌‌اند.

وی با اشاره به اهمیت کشور عراق برای آمریکا گفت: وجود بزرگانی که دارای سابقه طولانی در مبارزه علیه دیکتاتوری صدام داشتند توانست عراق را زودتر از آنچه همگان تصور می‌کردند از چنگال آمریکا خارج کند، ضمن اینکه به دلیل ظرفیت‌های تاریخی، فرهنگ عمیق چند هزار ساله و نقش این کشور در تمدن اسلامی، عراق کشوری مهم در منطقه محسوب می‌شود و همواره برای آمریکا اهمیت داشته است.

ولایتی در ادامه بیان کرد: در چنین شرایطی دشمنان به بدل‌کاری پرداختند و سعی کردند سلسله مقاومت را که از ایران، عراق، سوریه، لبنان و فلسطین شکل گرفته بود شکسته و به همین دلیل سوریه که حلقه طلایی زنجیره مقاومت در برابر صهیونیست‌ها بود آماج حملات قرار گرفت.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌المللی بیان کرد: آنها بر این بارو بودند که پس از چند هفته حکومت مردمی و مشروع سوریه نابود می‌شود،اما با عنایات الهی، مقاومت شخص بشار اسد و دولت این کشور و حمایت‌های مردمی، چهار سال است که دشمنان راه به جایی نبرده‌ و امروز، امیدواری به پایداری و مقاومت ملت سوریه، بیش از گذشته است.

وی در ادامه بیان کرد: اگر حلقه مقاومت سوریه شکسته می‌شد، مقاومت در لبنان هم می‌شکست و سپس به دیگر کشورهای منطقه سرایت می‌کرد.همین امر سبب شد توطئه گسترده‌ای که شامل هزینه‌های فراوان و سلاح‌های مختلف بود شکست بخورد در حالیکه مزدوران منطقه و بیگانگان تلاش می‌کردند مخالفان دولت سوریه را تجهیز کنند.همچنین موقعیت بشار اسد امروز بهتر از گذشته شده و مشخص است چه کسی مرد میدان است.

وی با اشاره به اینکه عربستان سعودی دلارهای لازم برای خرید سلاح تکفیری‌ها را فراهم می‌کند گفت: امروز در سوریه شرکت بلک واتری بین‌المللی، اعم از مسلمان و غیر مسلمان ساخته و علیه شیعه و سنی و حتی مسیحیان جنگ و کشتاری بی رحمانه به راه انداخته‌است.

مشاور رهبر در بخش بین الملل افزود:عراق کشوری نقش‌آفرین در تاریخ اسلام بوده و امروز هم ملت این کشور در مقابل بیگانگان و منافقان خواهند ایستاد، دشمنان باید آرزوی تجزیه سوریه، عراق و دیگر کشورهای اسلامی را به گور ببرند.

وی همچنین بیان کرد: این توطئه گران به دنبال تجزیه کشور یمن هم هستند. این طرح جدید آمریکاست که در عراق از در بیرون رانده شده و امروز می‌خواهد از پنجره کشور یمن وارد شود. امروز آزادی قلم در غرب وجود ندارد و رسانه‌های بسیاری نمی‌توانند به انتقاد از سیاست‌های آمریکا بپردازند، تفاوت آشکاری میان اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی با رسانه‌های مزدور وجود دارد و این اتحادیه با ویژگی‌هایی که دارد می‌تواند در برابر امپراطوری رسانه‌ای غرب بایستد.با این حال وظیفه ما تلاش در راستای تولید محصولات با کیفیت و پاک رسانه‌ای است.

ولایتی ادامه داد: وظیفه امروز ما این است که از نفوذ آمریکا در منطقه جلوگیری کنیم و با مزدوران دولت این کشور در منطقه مقابله شود.گویی که خاک مرگ بر سر سازمان ملل پاشیده شده است. همانطور که چهار ماه است ملتی بی گناه از سوی آل سعود بمباران می‌شود و این سازمان سکوت کرده است، البته برخی دوستان ما در عرصه بین‌المللی هم از روی سادگی یا برخی وعده‌ها سکوت پیشه کرده‌اند، زیرا شورای امنیت یکسره در دست آمریکایی‌ها نیست.

ولایتی در پایان صحبت‌های خود در ا ین مراسم گفت: اگر می‌بینیم که اعضای سازمان ملل دیگر طرحی برای پایان این بحران در یمن ارائه نمی‌دهند، گفت: اگر وعده‌ای به آنها داده می‌شود، چنانچه داعش بر دمشق مسلط شود هیچ نفعی به آنها نخواهد رسید زیرا تکفیری‌ها نه فقط دشمن تشیع، بلکه دشمن اسلام و بشریت هستند و آنچه در لیبی و مصر رخ داد بحث شیعه و سنی نبوده است.

نوری المالکی: برگزاری اتحادیه عمق نگاه استراتژیک ایران را نشان می‌دهد

نوری المالکی رئیس ائتلاف دولت قانون و نخست وزیر سابق عراق در ادامه این مراسم گفت: تشکیل اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی و برگزاری اجلاس مجمع عمومی آن نشان‌دهنده عمق نگاه استراتژیک ایران است که از تفکرات ناب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برآمده است.

وی افزود: کسانی که در این مراسم شرکت کرده‌‌اند جزئی از نظام رسانه‌ای هستند که به انتشار اخبار حوادث و وقایع می‌پردازند و خرسندم که در این مراسم حضور یافته‌ام چراکه شما در یکی از خطرناک‌ترین جبهه‌های جنگ علیه دشمنان اسلام را مدیریت می‌کنید و در متن این درگیری هستید.

رئیس ائتلاف دولت قانون و نخست وزیر سابق عراق در ادامه بیان کرد: کسانی که تلاش می‌کنند تا اراده ملت‌های مسلمان را نابود کنند، ولی شما نخبگان و فرهیختگان هنری و رسانه‌ای در مقابل آنها ایستاده‌اید و امت اسلام بر روی شما حساب می‌کنند زیرا کلام صادقانه را منتشر و در نشر فرهنگ صلح تلاش می‌کنید ولی رسانه‌های طرف مقابل فرهنگ تروریسم، تندروی و افراطی‌گری را نشر می‌دهند. همچنین به وسیله رسانه‌های اسلامی، می‌توان الگویی را که پیامبر اکرم(ص) داعیه‌دار آن بود در جهان ترویج کرد.

نوری المالکی با بیان اینکه امت اسلامی نیاز به برگزاری چنین اجلاسیه‌هایی دارد خاطرنشان کرد: امیدواریم طرح‌های عاقلانه‌ای که توسط فرهیختگان مسلمان ارائه شده همچنان ادامه یابد زیرا عرصه و فضایی جدید به وجود آمده و زمینه‌ای را به وجود می‌آورد که فرزندان ما و نسل‌های آینده به آن نیاز دارند زیرا مسیر اشتباه گذشته را جبران می‌کند بنابراین باید تلاش کنیم تا بر بار فرهنگی اینگونه برنامه‌ها بیفزاییم.

معاون رئیس جمهور عراق عنوان کرد: باید در راه گسترش گفتمان صلح در جهان اسلام تلاش کنیم، گفتمانی که متناسب با پیشرفت‌های علمی و فنی امروز و نیازهای حال حاضر باشد که این امر یکی از مصادیق راه‌‌های دعوت به راه خداست و با کم هزینه‌ترین ابزارها به مسیر خود ادامه می‌دهد.

وی افزود: رسانه‌های غربی از پتانسیل‌های مختلف انسانی و فنی استفاده می‌کنند تا به گسترش افراطی‌گری بپردازند ولی تلاش‌های آنها از بین می‌رود در حالیکه رسانه‌های مسلمان با التزام به اخلاق و دین، در مقابلشان قرار دارند و به موفقیت می‌رسند.

نوری المالکی با اشاره به اینکه هیچ موضوع سیاسی از پوشش گسترده رسانه‌ای دور نیست بیان کرد: باید با طرح‌های نو و قوی، به اهداف گسترده رسانه‌ای خود دست یابیم.روبه‌رو شدن با اندیشه‌هایی مانند جریان وهابیت که نقشه‌های دنیای غرب را پیش می‌برد یکی از اولویت‌های اساسی رسانه‌‌ است تا کسانی که با حقیقت ماجرا آشنا نیستند گمراه نشوند.

وی افزود: هر آنچه حق و عدل و انصاف است باید توسط رسانه‌‌های اسلامی بیان شوند زیرا برخی رسانه‌های مزدور، دکترین صهیونیسم جهانی را تقویت می‌کنند.فاسد کردن اخلاق اسلامی هدف اصلی آنهاست بنابراین مبارزه با این جریان و جهت‌گیری اشتباه آنها اولویت اساسی ما باید باشد، البته مسئولیت سختی بر عهده ماست.

رئیس ائتلاف دولت قانون و نخست وزیر سابق عراق تصریح کرد: امروز بسیاری از کشورها مورد هجمه تکفیر و تروریسم قرار گرفته‌اند که نمونه بارز آن، سوریه بعنوان محور اصلی مقاومت است؛ باید دید چه کسانی سبب شدند تروریست‌ها مورد حمایت قرار گیرند و حتی شورای امنیت به ابزاری برای تخریب اوضاع تبدیل شود. همه ما فرزندان اسلام هستیم ولی مکتب وهابیت سعی در ایجاد جنگ میان شیعه و سنی دارد.

رئیس ائتلاف دولت قانون و نخست وزیر سابق عراق ادامه داد: محور مقاومت جلوی پروژه‌های صهیونیستی و تکفیری ایستاده است؛ دشمنان و مزدوران آنها شکست خورده‌ و بیش از این متحمل شکست خواهند شد. در حال حاضر  وارد پنجمین سال درگیری‌ها در سوریه شده‌ایم و دولت این کشور پابرجاست و همچنین مردم عراق هم در مقابل تجزیه کشور خود ایستاده‌اند.

وی با اشاره به برنامه‌های تولیدی شبکه‌های اسلامی گفت: در برنامه‌های تولیدی شبکه‌های اسلامی اعم از خبر، سریال و سرود باید نگاهی زیباشناختی مبتنی بر دین داشت البته لازم نیست فقط برنامه‌های دینی بسازیم بلکه دین را وارد زندگی روزمره کردن، روش اساسی رسانه‌های اسلامی باید باشد.

نورالمالکی بیان کرد: همچنین از نظر فنی و تکنیکی هم باید شاهد پیشرفت رسانه‌های اسلامی باشیم تا متناسب با گستره جهانی کاربران و مخاطبان، به انتشار اخبار و تولیدات بپردازیم.در واقع باید همه انسان‌های کره زمین را تحت پوشش برنامه‌های شبکه‌های اسلامی قرار دهیم و همچنین به زبان‌های مختلف برنامه پخش کنیم.

وی در ادامه صحبت‌های خود ادامه داد: سرمایه‌داران متعددی در جوامع اسلامی زندگی می‌کنند که می‌توان بخشی از بودجه رسانه‌های اسلامی را از سوی آنها تامین کرد زیرا این افراد به اهمیت رسانه و نقش آن در گسترش دین خدا آگاهی دارند.برنامه‌سازان مسلمان می‌توانند از جهات مختلف فنی و هنری به بالاترین مدارج دست یابند و محصولات فرهنگی و رسانه‌ای خود را به جهانیان عرضه کنند.

در پایان نوری المالکی رئیس ائتلاف دولت قانون و نخست وزیر سابق عراق ضمن تشکر از جمهوری اسلامی ایران در برپایی این اجلاس و اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی گفت: این امر نشان‌دهنده عمق نگاه استراتژیک ایران است که برآمده از تفکرات رهبر جمهوری اسلامی، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای است.

کریمیان: باید طراحی غیر واقعی چهره اسلام توسط دشمنان را تغییر دهیم

حجت‌الاسلام والمسلمین علی کریمیان دبیرکل اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی در مراسم افتتاحیه این اجلاس بیان کرد: امروز در حالی این مراسم را برگزار می‌کنیم که جهان اسلام درگیر جنگ نیابتی خطرناکی شده است. با دلارهای کشورهای منطقه و تجهیز  تروریست های آنها پروژه اسلام‌هراسی در غرب بیش از پیش اتفاق افتاده است و ما شاهد اسلامی خشن، افراطی و بدون منطق در برخی از کشورها هستیم.

وی افزود: غول رسانه‌ای در خدمت این پروژه شوم قرار دارد. برداشت سطحی از قرآن کریم و رفتارهای غیرانسانی توسط غربی‌ها نتیجه یک فرهنگ وارداتی است، اتفاقاتی که امروز در کشور عراق، سوریه، لبنان،‌ یمن در حال رخ دادن است همه در راستای پروژه اسلام هراسی است و تنها جرم ملت سوریه این است که از مردم فلسطین و جبهه مقاومت حمایت می‌کند. همه این اتفاقات برای درگیر کردن جهان اسلام و هدر رفتن سرمایه‌های کشورهای اسلامی است در حالی که اسلام دین محبت و برادری است و تنها راه برون رفت از این موضوع پرداخت به ذات واقعی اسلام است.

کریمیان گفت: اتفاقاتی که امروز در سوریه، عراق، لبنان، فلسطین، افغانستان، پاکستان و اخیرا یمن رخ می‌دهند در راستای تکمیل پروژه اسلام هراسی هستند و در نهایت نفع این کارها به دشمن اصلی اسلام یعنی رژیم صهیونیستی می‌رسد. همچنین تنها جرم دولت و مردم سوریه این است که از مردم مظلوم فلسطین و محور مقاومت پشتیبانی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه مردم مظلوم دیگر کشورهای اسلامی هم قربانی این توطئه هستند گفت: در این روزها شاهد تجاوز بی رحمانه آل سعود به یمن هستیم و دیپلماسی زور و دلار سبب سکوت مرگباری در مقابل این همه جنایت شده است.آل سعود در تخریب بیمارستان‌ها، مدارس، خانه‌های مسکونی و کشتن مردم مظلوم و بی دفاع، روی صهیونیست‌ها را سفید کرده و همه این تحرکات، برای به تحلیل رفتن سرمایه‌های مادی، معنوی، انسانی و اقتصادی و بالاتر از آن، احساس بی هویتی در جهان اسلام صورت می‌گیرند در حالیکه اسلام دین مودت، برابری و برادری، بندگی، اخلاق، معنویت، معاشرت و هم زیستی است.

وی بیان کرد: پیامبر اسلام (ص) که در این سال‌ها بدترین توهین‌ها به ساحت مقدسشان شده، به تصریح قرآن کریم، رحمه للعالمین هستند و به عقیده بسیاری تنها راه برون‌رفت از توطئه دشمنان اسلام و مسلمین، پرداختن به چهره رحمانی اسلام و وجود مبارک پیامبر اکرم(ص) است، به همین دلیل هشتمین اجلاس مجمع عمومی رادیو و تلویزیون‌های اسلامی با شعار پیامبر رحمت، رسالت رسانه‌های مقاومت کار خود را آغاز می‌کند تا با بسیج رسانه‌ای گسترده، نسبت به زدودن غبار افراطی‌گری و تکفیر و خشونت از چهره اسلام عزیز اقدام کند.

کریمیان ادامه داد: ما با صدای رسا اعلام می‌کنیم در کنار مظلومان خواهیم ایستاد و به مبارزه با ظالمان ادامه می‌دهیم و تلاش می‌کنیم تا طراحی غیر واقعی چهره اسلام توسط دشمنان را تغییر دهیم.

کریمیان با اشاره به برگزاری ششمین بازار فیلم اسلامی در حاشیه این اجلاس گفت: این بازار با هدف عرضه فیلم‌های پاک و حلال تشکیل شده است، ضمن اینکه ششمین جشنواره اتحادیه نیز در همین راستا برگزار می‌شود و علاوه بر این در پنجمین دوره نمایشگاه تجهیزات فنی رسانه‌ای جهان اسلام به اهدافی همچون تاکتیکی کردن تجهیزات، امنیت سیگنال‌رسانی و گسترش تلویزیون تعاملی توجه شده است.

وی افزود: همچنین نخستین هم‌اندیشی فعالان فضای مجازی هم در راستای تقویت جبهه رسانه‌‌ای اسلامی در حاشیه اجلاس هشتم برگزار خواهد شد. همچنین مدت بسیاری است که افرادی‌ به دنبال محصولات پاک رسانه‌ای هستند ولی برندی در این زمینه وجود ندارد به همین دلیل بر اساس مصوبه سال گذشته، کار تحقیقاتی برند «حلال مدیا» صورت گرفت و نشان آن هم طراحی شده که رونمایی می‌شود و همچنین نخستین محصولات حلال رسانه‌ای هم ارائه خواهند شد.

دبیرکل اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی با بیان اینکه چندین نفر از اعضای این اتحادیه طی سال گذشته در کشورهای مختلف به شهادت رسیده‌اند گفت: بر همین اساس در مراسم اختتامیه از خانواده‌های این شهدا تجلیل خواهد شد و علاوه بر این تقدیر از کارگردان برجسته ایرانی هم در این اجلاس مد نظر قرار دارد.

وی در پایان افزود: حضور گروه‌های مختلف از کشورهای اسلامی به ویژه گروه‌هایی مانند حزب‌الله، حماس، جهاد اسلامی در این اجلاس را ارج می‌نهیم و از آنها تشکر می‌کنیم؛ شهرداری‌های تهران و اصفهان، نیروی انتظامی، صداو سیما، رسانه های مختلفی و مجموعه‌های مختلفی در این زمینه با اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی همکاری داشتند که از همه آنها تشکر می‌کنیم.

وزیر اطلاعات و فرهنگ افغانستان:اجازه ندهیم که از جایگاه رسانه‌ها استفاده ابزاری شود

در ادامه  این مراسم افتتاحیه، عبدالباری جهانی وزیر اطلاعات و فرهنگ افغانستان گفت: طالبان با همکاری استکبار جهانی موجی از افراطی گری در جهان ایجاد کردند.

وی ادامه داد: طالبان با همکاری استکبار جهانی تلاش کرد تا قدرت گرفته و بر علیه ملت مظلوم افغانستان فعالیت کند،آنها همواره دست به افراطی گری می‌زنند و این افراطی گری به دیگر کشورها نیز صادر و موجب شد تا یک موج جدید در دنیا ایجاد شود.

وزیر اطلاعات و فرهنگ افغانستان بیان کرد: مطبوعات افغانستان که بعد از سکوت و خفقان دوره طالبان تازه مزه آزادی را چشیده بودند در برابر جنایات و افراطی گری سکوت نکرده و دست به افشاگری زدند.

جهانی ادامه داد: رسانه‌های افغانستان خفقان را شکستند و در برابر استکبار ایستادگی کرده و تلاش کردند تا هویت واقعی طالبان را برملا کرده و طرفداران این گروه را نیز معرفی کنند.در این موقعیت بسیاری از رسانه ها  در افغانستان تحریم شدند و بسیاری از خبرنگاران نیز به شهادت رسیده و تلاش شد تا جلوی صدای آنها گرفته شود.

وزیر اطلاعات و فرهنگ افغانستان با اشاره به اهمیت شناخت افراطی گری گفت: باید این مقوله را بشناسیم و بدانیم که با افشاگری بر علیه آنها می‌توانیم به نتیجه مطلوب برسیم و از سوی دیگر جلوی رشد آنها را بگیریم.باید مراقب افرادی که در این میان در حال سو استفاده هستند، باشیم و اجازه ندهیم که از جایگاه رسانه‌ها استفاده ابزاری شود.

وی در پایان گفت: این افراد قصد دارند جلوی صدای حق طلبی را بگیرند و با گسترش تحجر گرایی اندیشه‌های منفی خود را گسترش دهند.

رونمایی از سایت خبری تصویری «یو نیوز» و نماد حلال مدیا

همزمان با برگزاری اجلاس رادیو و تلویزیون های اسلامی، با حضور دبیرکل اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی و وزرای اطلاع رسانی سوریه و افغانستان از سایت خبری تصویری «یونیوز» و برند حلال مدیا رونمایی شد.

در این همایش از سایت خبری «یو نیوز» به عنوان سایت رسمی خبری اتحادیه رادیو تلویزیون‌های اسلامی رونمایی و به صورت رسمی مورد افتتاح قرار گرفت.این سایت اخبار مربوط به حوزه کشورهای اسلامی را تولید می‌کند و توانسته طی سال ۵ هزار خبر را تولید کند که استاندار جهانی چنین سایت‌هایی، تولید ۱۲۰۰ خبر در سال است.اغلب خبرهای «یو نیوز» در حوزه کشورهای اسلامی و مقاومت در سوریه، لبنان، یمن، بحرین و… است.

برند هلال مدیا نیز به محصولات تلویزیونی و سینمایی پاک برای عرضه در جهان تعلق می‌گیرد که توسط دبیرکل اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی و وزرای اطلاع رسانی سوریه و افغانستان رونمایی شد.

برند «حلال مدیا» برای عرضه محصولات تلویزیونی و سینمایی به محصولات پاک در این حوزه که قابلیت عرضه در بازارهای جهانی را دارند اعطا می‌شود و شعار آن «تولید پاک»، «رسانه پاک» و «نسل پاک» است.

همچنین حامد زمانی خواننده پاپ ترانه‌ای با عنوان «پیامبر اعظم» را برای حضار خواند.

مشاور شبکه کربلا: باید برای یکپارچه سازی فعالیت‌ها در جهان اسلام اقدام کرد

حیدر نوری جلوخان در حاشیه اجلاس اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی در محل سالن همایش‌های بین المللی سازمان صدا و سیما در گفتگو با خبرنگاران گفت: رسانه‌های جهان اسلام مسئولیت سنگینی بر عهده دارند و باید اخبار درست و دقیق را در اختیار مخاطبان قرار دهند.

وی ضمن توجه به مبنا و چارچوب در فعالیت‌های رسانه‌ای قرآن، افزود: امروز چالش‌های زیادی در جهان اسلام وجود دارد و اجلاس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی می‌تواند برای یکپارچه سازی فعالیت‌ها در جهان اسلام اقدام کند.

مشاور شبکه کربلا در پایان گفت: مسئولیت انتقال این اطلاعات بر عهده رسانه‌های جهان اسلام است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff