وقوع 75درصد عملیات اضطرار دریایی کشور در آب های هرمزگان/ فعالیت 50 میلیون نفر ساعت کار در بندرشهید رجایی

+ پ -
وقوع ۷۵درصد عملیات اضطرار دریایی کشور در آب های هرمزگان/ فعالیت ۵۰ میلیون نفر ساعت کار در بندرشهید رجایی

معاون امور دریایی اداره کل بنادر هرمزگان اظهار کرد: تردد سالیانه ۵۰ هزار فروند شناور از طریق تنگه هرمز و وقوع ۷۵ درصد عملیات اضطرار دریایی کشور در محدوده آب های استان هرمزگان باعث شده تا شرایط پیچیده و پر از خطری در محیط های کاری دریایی و بندری وجود داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، مهدی نوفرستی، معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در همایش بررسی چالش های مدیریتی HSE با بیان اینکه تعداد ۱۱ تا ۱۴ هزار نفر نیروی انسانی در بندر شهید رجایی مشغول به فعالیت اقتصادی هستند، گفت: به طور متوسط ۴۰ تا ۵۰ میلیون نفر ساعت کار در حوزه های مختلف منطقه ویژه اقتصادی فعالیت دارند.

 

 

 

 

وی اظهار کرد: جابجایی سالیانه ۹۰ میلیون تن کالا از طریق بندر شهید رجایی، تردد سالیانه ۵۰ هزار فروند شناور از طریق تنگه هرمز و وقوع ۷۵ درصد عملیات اضطرار دریایی کشور در محدوده آب های استان هرمزگان همگی باعث شده تا شرایط پیچیده و پر از خطری در محیط های کاری دریایی و بندری وجود داشته باشد.

 

 

 

 

 

نوفرستی با اشاره به عضویت ایران در ۲۹ کنوانسیون بین المللی زیرمجموعه سازمان جهانی دریانوردی افزود: نظارت های بین المللی بر بنادر و آبراهه های ایران وجود دارد که موجب حساس شدن شرایط کار شده است.

 

 

 

 

 

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان  HSE را یک فعالیت فرهنگی دانست و تاکید کرد: باید از طریق آموزش و تغییر باورها در سازمان های صنعتی و اقتصادی نهادینه شود و کارکنان و فعالان بخش HSE در بندر شهید رجایی نسبت به نحوه تعامل با فرهنگ های ملل مختلف در مورد خدمه کشتی ها  توجه داشته باشند.

 

 

 

 

یادآور می شود مرکز HSE بندر شهید رجایی با هدف ساماندهی و بهبود وضعیت ایمنی، بهداشت و محیط زیست بندری، بر اساس قوانین و مقررات ملی و بین المللی و سیستم های مدیریت محیط زیست ISO14001-2004 و مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی OHSAS18001- 2007 در مهرماه ۸۹ فعالیت خود را آغاز کرده است.

 

 

 

انتهای پیام/م

 

 

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff