وقتی ۱۷ مرداد در تقویم مسئولان گم می شود/جای خالی بنر تبریک روز خبرنگار در شهربندرلنگه
+ پ -
وقتی ۱۷ مرداد در تقویم مسئولان گم می شود/جای خالی بنر تبریک روز خبرنگار در شهربندرلنگه

خبرنگارانی که شبانه‌روز در انعکاس و انتشار اخبار می‌کوشند امسال بدتر از هرسال دیگر شاهد بی‌توجهی مسئولان در گرامیداشت سالروز شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار در بندرلنگه بودند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از مـــــرواریـــــد نــــیـــــوز؛هر ساله با فرا رسیدن ۱۷مردادماه و سالروز شهادت محمود صارمی در کشور و جای جای ایران اسلامی بستری فراهم می شود تا از تلاش های قشر خبرنگار تجلیل شود.
در خصوص اهمیت و جایگاه فعالان رسانه ای و خبرنگاران به عنوان رابطان بین مردم و مسئولان و نمایندگان افکار عمومی هر چه مطلب و سخن گفته شود باز هم شاید نتوان ذره ای از تلاش های این قشر را بازگو کرد.
خبرنگارانی از یک سو همواره در همه مشکلات در کنار مسئولان هستند و از سوی دیگر با مردم هستند تا بتوانند دغدغه ها و خواسته های مردم را به گوش تصمیم گیران برسانند.

در این ایام ها در هر سال از سوی مسئولان مختلف از کشوری گرفته تا یک شهرستان دور افتاده وعده های فراوانی در حوزه های مختلف نسبت به رفع مشکلات خبرنگاران داده می شود.
برخی از اعطای تسهیلات و امکانات و مشارکت دادن خبرنگاران در تعاونی ها، عده ای از حل مشکل مسکن خبرنگاران، تعدادی از رفع نگرانی نسبت به امنیت شغلی و برخی دیگر از پیگیری بیمه خبرنگاران خبر می دهند.
بگذریم از این که چه میزان از این وعده ها تا کنون عملی شده یا می شود اما برخی نامهربانی ها در کنار همه بی توجهی ها به جامعه خبرنگاران بسیار درد آور است آن هم این که جامعه خبری و خبرنگاران در یک شهرستان حتی از یک تبریک خالی ویژه روز خبرنگار هم بی نصیب باشند.

ای در حالی است که این روزها بیشتر مسئولان استانی بر تکریم و حفظ احترام فعالان رسانه ای تاکید می کنند ولی در شهرستان بندرلنگه دستگاه های متولی فرهنگی برای قدردانی از تلاش های مخلصانه این قشر و گرامیداشت سالروز شهادت شهید محمود صارمی حتی یک بنر ساده هم در سطح شهر نصب نکرده اند.
اما خبرنگاران این قشر ساعی و پرتلاش با وجود تمام کمبودها همچنان به فعالیت خود که همانا بیان واقعیت ها و مشکلات مردم است با صداقت و امانتداری ادامه خواهند داد.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff