وقتی شبکه های اجتماعی صاحب زندگی می شود!
+ پ -
وقتی شبکه های اجتماعی صاحب زندگی می شود!

چند سالی هست که با ورود اپلیکیشن های جدید نرم افزاری، بسیاری از برنامه های انسان های امروزی را بهم ریخته و جایگاه وسیعی در اوقات برنامه ریزی شده ی ما انسان ها را بدست آورده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  میناب جنوب، مردم بیشتر در طول بیست و چهار ساعت برای خواب، ورزش، عبادت، مطالعه و غیره برنامه ریزی می کردند حالا با روبرو شدن با چنین پدیده ای نه تنها زمان بیش از حدی برای آن در نظر گرفته اند بلکه گاه و بی گاه در فرصت های تنگ و نامناسب وقت خود را با آن سپری می کنند تا جایی که به کارهای دیگرشان لطمه وارد می شود.

 

به هر چیزی باید به اندازه عیار و ارزشش بها داد و توجه کردر این روزها توجه به وات ساپ و تلگرام مهمتر از مادر، فرزند، آشپزی و رسیدگی به نوزاد است.
استفاده از اینترنت، و برنامه هایی نظیر وات ساپ به خودی خود مضر نیست انجام کارهای پژوهشی و تحقیقاتی در این فضا ممکن است ساعت ها به طول بینجامد که به حق لازم است اما بحث روی استفاده نادرست در زمان های مختلف است که به بی ملاحظه گری منجر می شود.

 

متأسفانه بیشتر مردم از هر فرصتی استفاده می کنند و در هر مکانی که باشند سعی دارند اطلاعات و پیام های ورودی خود را در همان لحظه چک کنند و پاسخ گو باشند که نه جایز است و نه ضروری است.

 

از حضور در مهمانی ها گرفته تا صحبت کردن با طرف مقابل و جلسات اداری و مساجد در هر جایی که باشند این فرصت را از خود دریغ نمی کنند گویی اگر از آن استفاده نکنند فرصت خواندن پیام ها را از دست می دهند بماند که پیام ها شاید اصلأ ضروری نیستند.

 

گمراهی و گم شدن در این فضا جدا از اینکه بی احترامی و بی اعتنایی نسبت به آن محفل و طرف مقابل و خود شخص به بار می آورد باعث وسیع تر شدن این دایره هم می گردد جایی که انسان ها مسئول اند و با این کار مسئولیت خود را زیر سؤال می برند و باعث سلب اعتمادشان می شود از شکایت یک زوج به دادسرا گرفته تا توبیخ کردن یک مدیر به کارمند خود در سازمان.
فرصت استفاده از فضای مجازی در طول بیست و چهار ساعت و به صورت دائم برای تک تک انسان ها وجود دارد اما این فرصت های نادر هستند که در طول روز، ماه و سال می آیند و در صورت عدم استفاده از بین می روند.

 

فرصت می تواند سرگرم کردن و بازی دادن بچه ی زندگی باشد تا قدم زدن با همسر در یک پارک و یا بهرمند شدن از ایام سوگواری سالار شهیدان که در طول سال فقط یک بار پیش می آید.

 

یادداشت از شاعر و نویسنده مینابی: مهدی میرابی

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff