تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 359577
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۶:۵۹| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
موضع گیری های سیاسی آغازشد :

وقتی ساز اصلاح طلبان علیه اصولگرایان کوک می شود / جبهه گیری شیک و صنفی خانه مطبوعات قشم علیه اصولگرایان

روند بی تقوایی و تخریب علیه اصولگرایان که در نزدیکی انتخابات نمود خاص پیدا می کند گریبان گیرخانه مطبوعات منطقه آزاد قشم نیز شده است و این نهاد صنفی دریک اقدامی عجیب با نگاه حذبی یک طرفه اقدام به انتشارمطلبی کرد که به دور از انصاف و فلسفه وجودی یک صنف مطبوعاتی می باشد .

وقتی ساز اصلاح طلبان علیه اصولگرایان کوک می شود / جبهه گیری شیک و صنفی خانه مطبوعات قشم علیه اصولگرایان

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از قشم آزاد ، خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم با حضور جمعی از اصلاح طلبان راه سیاست ورزی یک طرفه و روش تثبیت شده گروهی تبدیل شده است که به جای بیان اثباتی و رسالت حمایتی از خبرنگاران به نفی و تخریب و تهمت زنی به نیروهای انقلابی و طبعا خدشه وارد کردن به جایگاه اصولگرایان در فضای مجازی مشغول شده است و به نظر می رسد این جهت دهی ها و تخریب ها تا شروع انتخابات  ادامه داشته باشد .

خانه ‌های مطبوعات در سراسر کشور نماد کار تشکیلاتی و صنفی است و باید وکیل خبرنگاران و فعالان مطبوعاتی در هرمنطقه کشور باشد اما خانه مطبوعات قشم نه تنها وکیلی برای خبرنگاران نبوده بلکه در برابر برخی خبرنگاران اصولگرا با نگاه حزبی موضع گیری هم می کند .

شب گذشته روابط عمومی خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم خبری را با عنوان ” خانه شیشه ای اصولگرایان و سنگ اندازی به دیوار اعتدال ” در شبکه های اجتماعی درمعرض دید عموم قرارداد که همگان احساس می کنند این خانه برای حمایت از اصلاح طلبان تشکیل شده است نه برای حمایت از خبرنگاران !
این گزارش که توسط یکی از خبرنگاران خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم تهیه و تنظیم گردیده است به افتتاح یک پروژه در این شهرستان اشاره می کند و آورده است : روز گذشته استاندار هرمزگان به جزیره قشم سفر کرد تا علاوه بر شرکت درهمایش دهیاری های بخش شهاب دو پروژه را نیز در این شهرستان به افتتاح برساند. ۱
درادامه آمده است : در حالی اصولگرایان سنگ یکبار افتتاح و یک بار کلنگ زنی را به دروغ یدک می کشند که در این باب افتتاح زودهنگام و کاملا انتخاباتی خط راه آهن معروف اصفهان- شیراز و تبعات ناشی از آن هنوز از خاطره ها محو نشده است؛ قول های مکرر دولت احمدی نژاد در بهره مندی از آب آشامیدنی نیز همچنان در یادهاست ،اما آنچه از پس خانه شیشه ای اصولگرایان رخ می نمایاند، کلنگ های تشریفاتی، افتتاح های چندین باره و آمارسازی در زمینه های گوناگون است و این در حالیست که در دولت اعتدال بسیار از مسئولین دولتی حتی اقدام به کلنگ زدن هم نمی کردند و تنها حاضر می شدند در زمان افتتاح واقعی پروژه، حضور یابند . ۲

همچنین در هفته دولت نیز فرماندار قشم به رغم اینکه می توانست تعدادی از پروژه های مختلف و همچنین تعدادی از مسکن های مهر آماده شده از دولت «ویرانگر مهر» را افتتاح کند، این موضوع را تا اتمام کامل تمامی مشکلات زیرساختی این مسکن ها به تاخیر انداخت! که اگر همان اصولگرایان بودند، هم اکنون کلید طلایی یک واحد مسکونی را به خانواده ای تحویل می دادند و صداوسیما نیز در تمجید از این اقدام خارق العاده تصویری لانگ شات از خانه های رنگ شده را با مصاحبه ای با طعم ترش به مخاطبان می خوراند!۳
هرچند افتتاح دوباره پروژه ها امری صحیح به نظر نمی رسد؛ ولی از آنجا که در منطقه آزاد قشم علاوه بر حضور فرمانداری، مدیران منطقه آزاد نیز حضور دارند و هر کدام به نوبه خود سهمی از اجرای این پروژه ها دارند، و اگر حق مسلم این عزیران بدانیم که جشن بهره برداری از تلاش های وافر در سال هایی که کمترین میزان فروش نفت پس از انقلاب را به خود دیده است، حضور داشته باشند، باید جشنی مضاعف بر همت و پشتکار و همچنین اتحاد مسئولین قشم گرفت که البته در هیچ سالی از سال های دولت «مهرورز» نظیر آن را ندیدیم و دعواهای سیاسی در مناطق آزاد با مدیران دستگاه های دولتی و کشیدن پیراهن قشم به دو سمت، این قبای ابریشمین را شرحه شرحه کرده بود!۴
حال که به مدد بلندنظری دولت اعتدال که بعدها از آن بیشتر به نیکی یاد خواهد شد، ضریب نفوذ آب آشامیدنی در سه سال به ۴۵ درصد رسیده و تا پایان سال نیز به ۹۰ درصد خواهد رسید، احداث اتوبان ها و آسفالت بی سابقه جاده ها اصلی و روستایی با سرعت و شدت در جریان است و احداث بیمارستان پیامبر اعظم (ص) و بهره برداری آن نیزانجام گرفته و احداث نیروگاه های جدید تولید برق و همچنین انتقال خط لوله گاز که همگی از نیازهای اولیه توسعه هر بخشی است، در حال به بار نشستن است، ۵

این سوال مرتب از جلوی چشمان من و هر بیننده منصفی رژه می رود که این آقایان که در مدت زمامداری خود به جز پرونده های چند هزار میلیاردی و اختلاس، چیزی برای مردم این خطه بر جای نگذاشته اند، چگونه روی صحبت درباه افتتاح دوباره یک مجموعه باارزش به میان می آورند؛۶

درحالیکه خانه خودشان شیشه است و به دیوار اعتدال سنگ می اندازند؟ ۷

در پاسخ به مطلبی که روابط عمومی خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم شب گذشته در فضای مجازی به انتشار گذاشته بود این پایگاه خبری بر خود لازم دانست جهت توضیحاتى که باعث رفع ابهام و روشنگرى در این خصوص می شود واقعیت هایی را به عرض مردم فهمیم جزیره و برخی از اعضای خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم برساند.
۱- به عرض خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم برسانیم که آن پروژه ذکر شده یک بار افتتاح گردیده است و موضع گیری شما و کذب دانستن این خبر نشان ازجهت دهی ناصحیح به این خانه صنفی می باشد .

۲- خبرنگاران ذکر شده در این شهرستان سنگ هیچ حزبی را به سینه نمی کشند و هدف آنها بیان حقایق و رفع مشکلات مردم این جزیره می باشد و این را درعمل ثابت کرده اند درضمن اگر ایرادی از دولت گذشته توسط خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم گرفته می شود بدانید دولت فعلی هم تا کنون گلی بر سر مردم نزده است و قول های آقای رییس جمهورحال یکی یکی مثل خاطرات دروان کودکی در ذهن مردم مانده است .

۳- کسی یا کسانی که این یادداشت را نوشته اند به خوبی می دانند که مسکن مهر شهرستان قشم چه مشکلاتی دارد و مسولان این شهرستان از حل این مشکلات عاجزند ،پس با دست بوسی و چاکرم ، نوکرم و چاپلوسی سعی نکنید این دولت را پاکترین دولت طول تاریخ جلو دهند ، اگر مسولان ، مسکن مهر را در هفته دولت افتتاح نکردند می دانستند اگر به سراغ این پروژه بروند با تجمع و برخورد مردمی روبرو خواهند شد چرا که بعضی ها برای آنها نقشه هایی داشتند و دندان مردم را برای حمله به آنها تیز کرده بودند  .

حال خودتان را جای مسولان شهرستان قشم بگذارید آیا می توانستید مسکن مهر را بدون آب ، برق ، مدرسه ، سوپرمارکت ، نانوایی و مشکل حل نشده فاضلاب این پروژه را افتتاح کنید و تحویل مردم بدهید ! مسکن مهر اگردرهفته دولت افتتاح نشد شرایط افتتاح شدن را نداشت پس لطفا بزرگنمایی نکنید و مردم را فریب ندهید درضمن این اصولگرایان بودند که مسکن مهر را بنا نهادن تا قشر ضعیف جامعه در رفاه باشد اما این پروژه آنقدر مورد بی مهری  اصلاح طلبان قرار گرفت که گردو خاک نامهربانی روی آن نشست  .

۴-  هیچ شخصی مخالف برگزاری جشنی مضاعف بر همت و پشتکار مسولان شهرستان قشم در بهره برداری پروژه ها نیست اما این هم جالب  نیست که هر مسوولی هر وقت دلش خواست روبان و قیچی دست بگیرد و به دنبال افتتاح پروژه ها برود  .

۵- همانطورکه اعضای خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم و مردم شریف و صبوراین جزیره رکود را دراین جزیره ، کشور و بالا رفتن آمار بیکاری ، اعتیاد و طلاق را نیز  لمس می کنند این چنین سخن به میان آوردن در محافل رسانه ای فقط و فقط نگاه حزبی دارد نه نگاه رسانه ای  .

۶- کسی یا کسانی که سخن از اختلاس و پرونده های چند هزارمیلیاردی در دولت سابق به میان آورده اند ، امیدواریم درآماری که دولت بعدی می دهد اختلاس های دولت مدیران فعلی چند هزارمیلیاردی نباشد ! البته این را هم گفته باشم مدیرانی که حقوق های نجومی در این دولت می گیرند کمتر از اختلاس گران نیستند ، آنها یکجا چپاول کردند ، مدیران فعلی دولت روحانی آرام آرام بیت المال را خالی می کنند  .

۷ – درجواب جمله آخرتان می نویسم : سنگ ما ننگ نیست ، شیشه ی خانه ما ازجنس آهن است

توصیه به خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم ” توقع اهالی رسانه شهرستان قشم از خانه‌ مطبوعاتی که در حال حاضر روز به روز تشکیلاتی تر و منسجم تر می شود، نگاه صنفی، فراگیر و پاسخگویی به مشکلات اصحاب رسانه است نه اینکه با جبهه گیری غیرضروری به دنبال دو قطبی کردن جامعه رسانه ای دراین شهرستان باشد .

 

وظایف خانه مطبوعات :

۱ –  کمک به تامین حقوق و گسترش آزادی‌های قانونی و مسوولانه مطبوعات استان با رویکرد صنفی

۲ – کمک به اقتصاد مطبوعات استان از طریق آموزش و ترویج شیوه‌های روز آمد مدیریت رسانه

۳ – استعداد یابی و  حمایت از آموزش  و اشتغال نیروهای مستعد در حوزه روزنامه نگاری حرفه ای

۴ –  تقویت ارتباط  مطبوعات با دستگاههای اجرایی، موسسات و نهادهای دولتی و عمومی و سایر صنوف و تشکلهای قانونی

۵ – تدوین بانک‌های اطلاعاتی روزنامه نگاران، برگزاری جشنواره‏ها، نمایشگاه‌ها و بزرگداشت مناسبت‌های مطبوعاتی

۶ – همکاری با مراکزعرضه و فروش نشریات محلی به منظور تقویت سامانه توزیع مطبوعات

۷ – دفاع از حقوق حرفه ای  اعضا و داوری در اختلافات داخلی روزنامه نگاران

۸ – حل مشکلات صنفی اعضا و فراهم آوردن تسهیلات رفاهی برای آنان

۹  – تأسیس  و تقویت تعاونی (مصرف، مسکن) و صندوق اعتباری حمایت، برای  اعطای تسهیلات به اعضا

۱۰-  جذب حمایت‌های مالی و تسهیلات  دولتی و توزیع قاعده مند آنها در بین اعضا

۱۱ – تدوین و اجرای برنامه‏های فرهنگی _ آموزشی در جهت توسعه کیفی مطبوعات

۱۲ – آسیب‏شناسی فعالیت‌های  مطبوعاتی و طراحی ساز و کارهای لازم   برای ارتقای کمی و کیفی مطبوعات

۱۳ـ ایجاد بستری برای خدمات رسانه‌ای و آموزشی به ادارات،‌نهادها و متقاضیان در جهت تأمین مخارج مطبوعات

۱۴ – آموزش شیوه‏های حرفه ای روزنامه‏نگاری و فنون و تخصص‏های مرتبط به اعضا، روزنامه نگاران غیر عضو و علاقه‏مندان به این حرفه

۱۵ – تعامل فعالانه با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی در تکمیل بانک‌های اطلاعاتی، برگزاری جشنواره‌ها، فعالیت‌ها و بزرگداشت مناسبت‌های مطبوعاتی در استان بر اساس تفاهم نامه‌های منعقده و مصوب فیمابین.

 

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=359577
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,566 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی