وقتی حجاب و عفاف دغدغه فرهنگی شد راهکارهای عملی باید در جامعه جاری و ساری شود
+ پ -
وقتی حجاب و عفاف دغدغه فرهنگی شد راهکارهای عملی باید در جامعه جاری و ساری شود

فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش با اشاره به اهمیت کار فرهنگی در حوزه حجاب و عفاف گفت: کارهای کارشناسی بسیاری در این حوزه انجام شده اکنون زمان آن رسیده است که راهکارهای عملی لازم در جامعه ساری و جاری شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  کیش پرس، سرهنگ حسین دهکی فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش در نشست روز ملی عفاف و حجاب و تجلیل از فعالان این عرصه گفت: وقتی حجاب یک دغدغه فرهنگی شد باید پیوسته جلسات آن ادامه دار و مستمر باشد.

 

وی با بیان اینکه امروز کشور ا با هجمه بسیاری از سوی دشمنان روبرو است افزود: کارهای کارشناسی بسیاری در حوزه حجاب و عفاف صورت گرفته است و بنابر سفارش مقام معظم رهبری در سال اقدام و عمل اکنون زمان آن رسیده است که راهکارهای عملی در این رابطه در جامعه ساری و جاری شود.

 

دهکی با تاکید بر اینکه یافتن علت ناهنجاری های اجتماعی سخت نیست اظهار کرد: آیا متولی پوشش در کشور وجود ندارد؟ چرا با تولید کنندگان و وارد کنندگان پوشش های نامناسب برخورد نمی شود؟  چرا معضلات و مشکلات بازگو نمی شود؟ تا به جای ریشه کنی علت به معلول پرداخته شود؟ با نگاهی به پشت سر، کسانی که بر صندلی های نظام تکیه کرده اند و کم کاری می کنند بدانند که فردا باید پاسخگوی خون شهیدان باشند و اینگونه نیستس که چند صباحی بر مسئولیتی گمارده شوند و بروند.

 

وی با اظهار تاسف از اینکه امروز برخی پوشش ها و لباس ها عین برهنگی است و نمی توان نام لباس بر این نوع از تولیدات نهاد گفت: ما در کشوری زندگی می کنیم که وام دار خون شهیدان هستیم.

 

فرمانده نیروی انتظامی کیش با تاکید بر اینکه برخی از نام منطقه آزاد تصور غلطی دارند یادآور شد: در هیچ جای این کشور بد پوششی و بد حجابی آزاد نیست و تعبیر از منطقه آزاد، جلوگیری از قوانین دست و پا گیر تجاری و آزادی عمل بیشتر در اقتصاد و تجارت است.

 

وی با ارزیابی وضعیت جزیره کیش از دیدگاه برخی مسئولان در خصوص حجاب و عفاف نسبت به دیگر استان ها کشور بیان کرد: امروز برخی زنان ایرانی به جای تربیت فرزندان با آموزه های دینی و پرورش نسل فردای ایران اسلامی به نگهداری و پرورش حیوانات خانگی روی آورده اند.

 

دهکی ادامه داد: آیا چنین زنانی می توانند فرزندانی همچون شهید باکری، همت و زین الدین ها ترببت کنند؟

 

وی به هجمه سنگین دشمنان و درگیر کردن جوانان با مواد مخدر، ماهواره و دیگر روش ها اشاره کرد و متذکر شد: هجمه دشمن، هجمه قویی است و باید در برابر آن عملیات موثر و راهکاری های عملی قوی پیش بینی شود.

 

این مقام مسئول در نیروی انتظامی کیش با بیان اینکه پلیس نمی تواند مقطعی و سلیقه ای عمل کند و رسالت خود را تفییر دهد فرمایشات مقام معظم رهبری را سرلوحه کار پلیس دانست.

 

وی با تاکید بر اینکه برخی رفتارهای جوانان از روی ناآگاهی و ناخواسته صورت می پذیرد تصریح کرد: ثابت شده که لحن آرام و مهربان اثر گذاری بیشتری دارد به همین دلیل پلیس ضمن رعایت رافت و عطوفت اسلامی با بدحجابی قاطعانه و مقتدرانه برخورد می کند.

 

  • حجاب و عفاف محدود به مکان و زمان یا هفته خاص نیست

محمد شنبه زاده رئیس دادگستری جزیره کیش نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه حجاب و عفاف به زمان و مکان خاص محدود نمی شود اختصاص یک روز یا یک هفته به نام حجاب و عفاف را تلنگری برای یادآوری ارزش ها دانست و افزود: غفلت در این زمینه مساوی است با از دست دادن بسیاری از ارزش ها؛ دشمنان در آن سوی آب ها چشم دیدن انقلاب را ندارند و برای ضربه زدن به انقلاب هزینه های هنگفتی کرده از هیچ اقدامی فروگذاری نمی کنند.

 

وی با بیان اینکه هزینه های دشمن برای ارتقاء کشور و فرزندان ما نیست و در مقایسه با هزینه های سنگین آنان متوجه کم کاری خود در این حوزه خواهیم شد.

 

وی با اشاره به اینکه با برخوردهای سلبی نیستم و این افراد فرزندان این آب وخاک هستند اظهار کرد: برخی از ما دچار روزمرگی و غفلت شده ایم. باید فعالان عرصه های فرهنگی در این حوزه ورود کرده و الگو سازی کنند.

 

شنبه زاده تصریح کرد: باید آمران به معروف و ناهیان از منکر خود در جامعه الگو باشند و متولیان امر نیز این موارد را رعایت کنند. جوانان ما نیازبه راهنمای دلسوز دارند.

 

  • پلیس نماد خدمت و امنیت است

حجت الاسلام حقانی، نماینده امام جمعه کیش نیز در بخش دیگری از این مراسم با بیان اینکه حجاب تنها مختص به زنان نیست و مردان هم باید نگاه و دل های خود را از گناه دور نگاه دارند مبحث حجاب و عفاف را یکی از دغدغه های شهدا خواند که در وصیتنامه های خود بر آن تاکید داشته اند.

 

وی با تاکید بر اینکه جنگ سخت و جنگ نرم هر یک، تلفات، رویش و ریزش خاص خود را دارد اظهار کرد: در جنگ نرم، ناحق لباس حق را می پوشد و کسانی که خود را به حق می دانند ارزش های اسلامی را نادیده می گیرند و این به مراب کار را سخت و پیچیده می کند در حالیکه در جنگ سخت دشمن به وضوح اظهار دشمنی کرده و شناخته شده است.

 

با اشاره به اینکه اوضاع در کشور ما از منظر دینی بسیار بهتر از گذشته شده و در جزیره کیش نیز استقبال جوانان از مراسم مذهبی نشان از این موضوع دارد اگر چه برخی ظواهر و تفکرات این رشد و تعالی را نشان ندهد نباید این مسائل موجود ناامید شود و نباید عقب نشینی کنیم.

 

وی با بیان اینکه در هیچ فضایی از جامعه نباید معیار،  ملاک های ارزشی و مرام و اعقتادات خود عقب نشینی کنیم زیرا هرجا که عقب نشینی کنیم دشمن حریص تر شده و وارد حوزه ما می شود.

 

نماینده امام جمعه کیش پلیس را نماد امنیت در جامعه خواند و افزود: با اعتقاد و قوت پیش بروید اما در تذکر به افرادی که جامعه نگاه مناسبی نسبت به آنان ندارد باید نوع نگاه و برخورد متفاوت باشد زیرا آن ها معاند نیستند تنها افراد ناآگاهی هستند که باید با لطافت به آنان تذکر داده شود تا اثر گذری بیشتری داشته باشد.

 

وی تاکید کرد: اگر در حوزه اسلامی در کیش خوب پیش برویم، باعث رشد کیش می شویم و بسیاری از کشورهای اسلامی به علت اسلامی بودن کیش را مقصد سفر خود قرار میدهند.

 

در پایان این نشست از سه نفر به عنوان نماینده فعالان عرصه ترویج فرهنگ و عفاف در جزیره کیش با اهدا لوح تقدیر و هدایایی تقدیر شد.

 

انتهای پیام/ی

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff