وقتی تکدی گری در پارسیان برای همه عادی می شود/نزدیک شدن عید نوروز و جولان بی پایان متکدیان
+ پ -
وقتی تکدی گری در پارسیان برای همه عادی می شود/نزدیک شدن عید نوروز و جولان بی پایان متکدیان

معضل اجتماعی تکدی‌گری و گدایی در پارسیان روز به روز درحال افزایش است به یک عادت تبدیل شده است،معضلی که با ظهور و بروز آن به تدریج به روابط انسانی و اجتماعی آسیب وارد می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر؛هر کدام از ما روزانه در گذر از خیابان،به متکدیان زیادی بر می خوریم که با بهانه های گوناگون، نگاه ترحم آمیز دیگران را متوجه خود کرده و از آنان درخواست کمک می کنند.
این پدیده شوم که در تمام سطح شهر از هرطرف که می گذریم بخصوص چند خیابان شلوغ دیده می شود، مسأله ای است که به چاره اندیشی درست و مناسب مسئولین نیاز دارد.

 

کارشناسان اجتماعی معتقدند استفاده از کودکان و زنان جوان در تکدی گری زنگ خطر و بحرانی برای جامعه محسوب می‌شود که عواقب بسیار خطرناک و جبران ناپذیری در پی دارد و آمار جرم و جنایات و بزهکاری را در جامعه افزایش می دهد.

 

بیکاری وفقر،ورود ومهاجرت افراد داخلی وخارجی به شهرستان ،راحتی این کار و عدم سخت گیری مسئولین شهرستان و دهها دلیل دیگر،از جمله دلایلی است که متکدیدان به تکدی گری روی می آورند وحاضر می شوند بدون رنج ومشقت در خیابان های شهر،پمپ بنزین و… بایستند وبه روش های مختلف از مردم پول دریافت کنند.

 

با توجه به اینکه روزهای پایانی سال را پشت سرمی گذاریم و به ایام با طراوت نوروز نزدیک می شویم و هر ساله در این فصل از سال شهرستان پارسیان مسافران زیادی را برای تفریح و بازدید از ساحل زیبا در خود جای می دهد با وجود این تکدی گرهاچهره زشتی از شهر و مردم پارسیان در ذهن مسافران بر جای خواهد ماند و باعث از بین رفتن آرامش و امنیت روانی مردم و دفع گردشگران می شود.

 

انتهای پیام/ی

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff