وقتی امید مردم جزیره هرمز در بدو ورود آنها را ناامید می کند
+ پ -
وقتی امید مردم جزیره هرمز در بدو ورود آنها را ناامید می کند

مردم هرمز که امید داشتند با منطقه آزاد شدن جزیره با استفاده از جایگاه گردشگری ، چشم اندازهای طبیعی و فعال سازی ظرفیت های محور اقتصادی و زیربنایی چهره محرومیت از رخ این جزیره برداشته شود این روزها با مشکلات منطقه آزاری روبرو شده اند .

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از قشم آزاد ، مردم جزیره هرمز بعد سال ها مشقت ، بیکاری و کمبود ها امکان منطقه آزاد شدن این جزیره میسر شد تا جرقه امیدی در زندگی مردم این جزیره باشد ومردم جزیره هرمز هم نیز از مزایای قانون منطقه آزاد تجاری بهره‌ مند شوند اما به نظر می رسد منطقه آزاد شدن هرمز در بدو ورود امید آنها را با فشارهای متعدد نا امید کرده است .

 

 

این در حالی است که محمد زرنگاری ، رئیس سابق شورای اسلامی شهر هرمز الحاق این جزیره به منطقه آزاد را از مهمترین و اساسی ترین خواسته های مردم جزیره هرمز عنوان کرده بود و می گوید : توسعه اقتصادی و ایجاد فرصت های اشتغال پایدار برای جوانان از پیامد های الحاق به منطقه آزاد است .

 

 

یکی از خواسته های مهم و اساسی مردم جزیره هرمز در سفر رئیس مجلس به این جزیره الحاق هرمز به منطقه آزاد بود که این الحاق هنوز قطعی و رسمی نشده پای مردم جزیره را به دادگاه باز کرد .

 

 

منطقه آزاد در جزیره هرمز در بدو ورود به دنبال زمین خواری میگردد و کسانی که از نهادها زمین برای ساخت و ساز مکان های گردشگری و کشاورزی دریافت کرده اند به عنوان زمین خوار آنها را پای میز محاکمه می کشاند .

 

 

منطقه آزاد حق ندارد برای زمین و خانه های مردم هرمز خط و نشان بکشد

 

 

حجت الاسلام محمد کاظم مناقبیان ، امام جمعه جزیره هرمز در این خصوص با تاکید براینکه منطقه آزادی که آزارش زودتر از خودش به مردم می رسد قبول نداریم ، عنوان کرد : هنوز منطقه آزاد در این جزیره نیامده است آمده اند نامه نگاری های کردند که کسی در جزیره هرمزحق واگذاری زمین ندارد .

 

 

وی افزود : مردم این جزیره به انتظار منطقه آزاد شدن هستند تا یک لقمه نان بخورد نه به جرم زمین خوار ماخذه و دادگاهی شود .

 

 

امام جمعه هرمز به برخی رفتارهای ناصحیح مدیران اشاره کرد و گفت : برخی از مسئولان فریاد می زنند که ما در جزیره هرمز با زمین خواری مبارزه کردیم ، اگر می خواهید با زمین خواری مبارزه کنند بروند زمینهایی که در قشم خورده شده است پس بگیرند نه در این جزیره که جوانانش با مشکلات عدیده ای همچون مسکن مواجه هستند.

 

وی در پایان تاکید کرد : اگر منطقه آزاد بخواهد مشکلی برای مردم باشد و مردم را گرفتار کند در مقابل آن موضع خواهیم گرفت .

 

جزیره هرمز در شمال شرق قشم با حدود هفت هزار نفر جمعیت تنها شهر فاقد روستای کشور است و با داشتن ۷۲ رنگ خاک به شهر رنگین کمان معروف است .

 

 

 

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff