تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

سیاسی
کد خبر : 434196
تاریخ انتشار:جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۸| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
در خطبه های نماز جمعه سراسر استان هرمزگان عنوان شد؛

وقایع میانمار قلب جامعه اسلامی را به درد آورده است/۱۲۰مدرسه تخریبی تهدیدی فراتر از واژگونی اتوبوس در میناب/ کشتار مسلمانان میانمار ننگی بر پیشانی مدعیان غرب زده حقوق بشر

نماز جمعه امروز با شرکت احاد مردم استان هرمزگان در مصلاهای سراسر استان برگزار گردید که ائمه جمعه در خطبه های خود به موضوع واژگونی اتوبوس دانش آموزان و جنایت علیه مسلمانان میانمار و اهمیت عید غدیر اشاره کردند.

وقایع میانمار  قلب جامعه اسلامی را به درد آورده است/۱۲۰مدرسه تخریبی تهدیدی فراتر از واژگونی اتوبوس در میناب/ کشتار مسلمانان میانمار ننگی بر پیشانی مدعیان غرب زده حقوق بشر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛نماز جمعه امروز با شرکت احاد مردم استان هرمزگان در مصلاهای سراسر استان برگزار گردید که ائمه  جمعه در خطبه های خود به موضوعات واژگونی اتوبوس دانش آموزان،جنایت علیه مسلمانان میانمار و اهمیت عید غدیر اشاره کردند.

امام جمعه بندرعباس/دولت به جای تقسیم بودجه طلب مردم را بدهد/از حادثه دانش آموزان کلاه نمدی برای خود نسازید

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی  امام جمعه بندرعباس در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک عید با سعادت غدیر خم به همه نمازگزاران و مسلمانان جهان گفت: در روز غدیر و ولایت امیر مومنان هیچ شک و شبهه ای بین مسلمانان وجود ندارد به طوری که همه علمای بزرگ اهل تسنن نیز این واقعه را تائید کرده اند.

وی خطاب به وهابیت و مفتی های عربستانی اظهار کرد: غدیر واقعیتی است که شما آن را انکار می کنید درحالی که از اربابان شیطانی خود یعنی آمریکا و رژیم صهیونیستی دستور می گیرید. وهابی ها با وجود روایات و احادیث بسیار اما باز به واقعیت این روز شبهه وارد می کنند.

خطیب نماز جمعه بندرعباس غدیرخم را از بزرگترین واقعه تاریخ دانست و بیان کرد: پیامبر اسلام در روز غدیر فرمودند اگر من ولی مومنان هستم بعد از من این علی ولی اوست و هرکس با او دوست باشد با من دوست است و هر کس با او دشمن باشد انگار با من دشمن است.

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی با اشاره به گستاخی وهابیت در مورد غدیر ادامه داد: ابن تیمیه فردی گستاخ که بر خدا و پیامبر کفر ورزید و همه چیز را به نفع خود تفسیر می کرد که در حال حاضر وهابیت نیز به مانند ابن تیمیه همه چیز را به نفع خود تفسیر می کند.

وی با اشاره به بی توجهی جوانان به هجوم دشمن در شبکه های ماهواره ای عنوان کرد: دشمن در حال از بین بردن فرهنگ و دین اسلام است و جوانان از پیشروی دشمن جلوگیری کنند.

خطیب نماز جمعه بندرعباس با اشاره به حادثه سرنگونی اتوبوس حامل دانش آموزان افزود: حادثه ای سخت تر از شهادت امیرالمومنان بعد از رحلت پیامبر در تاریخ بشر وجود ندارد و اگر امیر المومنین ماهیت این قضیه را روشن نمی کرد کوفه به شهر خون تبدیل می شد. افرادی از حادثه تصادف اتوبوس دختران کلاه نمدی برای خود درست نکنند.

آیت الله غلام علی نعیم آبادی اضافه کرد: نیروی انتظامی با موتور سوارانی که از کلاه ایمنی استفاده نمی کنند و جان خود و دیگران را به خطر می اندازند، برخورد کند. رعایت نکردن موتور سواران و جلوگیری نکردن نیروی انتظامی شرعا حرام است.

وی ضمن اشاره به پرداخت طلب مردم توسط دولت خاطر نشان کرد: دولت به جای انجام پروژه های جدید به فکر پرداخت طلب مردم باشد. چرا دولت قبل از اینکه بدهی خود را پرداخت کند بودجه ها را تقسیم می کند؟

خطیب نماز جمعه بندرعباس یادآور شد: نماز خواندن در زمان بدهی قبول نخواهد بود. دولت پول را به مردم بدهد چرخه اقتصاد کشور رونق می گیرد.

امام جمعه کیش/ننگ بر کسانی که مدال صلح را به ظالمترین افراد می دهند/ مسئولان کشور به الگوی حکومت علوی اقتدا کنند

حجت الاسلام حسن علیدادی امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه با توصیه به رعایت تقوی الهی با محکوم کردن جنایت و قتل عام مسلمانان در میانمار اظهار کرد: آیا در دنیای امروز مسلمان بودن جرم است؟ مردم اقلیت مسلمان میانمار به چه جرمی کشته می شوند؟

وی افزود: در مقابل دوربین مردم را آتش می زنند و مجامع حقوق بشر رسما با مشاهده آن صحنه های دردناک سکوت می کنند.

خطیب جمعه کیش ادامه داد: ننگ بر کسانی که در شعار از حقوق بشر دفاع می کنند اما مدال صلح را به ظالمترین افراد می دهند که مردم را در میانمار قتل عام می کنند.

وی با اشاره به اینکه مردم در کشورهایی مانند میانمار، بحرین، یمن، عراق و سوریه از سویی در دام اقسام و انواع بیماری ها گرفتار شده اند و از سوی دیگر مورد تهاجم رژیم های صهیونیستی ، ال سعود، ال خلیفه و تکفیری قرار گرفته اند افزود: در برابر این همه تهاجم و کشتار مجامع بین المللی سکوت کرده اند.

علیدادی با بیان اینکه در حالیکه داعش نفس های آخر خود را می کشد افزود:  آن ها همچنان با تجهیز داعش از آنان حمایت می کنند.

وی افزود: هر چه در زمان رو به جلو می رویم به این واقعیت که دنیا باید آماده حکومت ولی عصر(عج) شود تا مردم عدالت این امام همام را ببینند.

امام جمعه کیش با تبریک ولادت امام موسی کاظم(ع) و ایام عید سعید غدیر با تاکید بر اینکه غدیر در راستای ارائه خدمات بزرگ به جامعه اسلامی رقم خورد  بیان کرد: غدیر پس از پیامبر (ص) آمد تا الگوی حکومت اسلامی را برای مردم به ارمغان آورد و این الگو در حکومت امیر المومنین (ع) ترسیم و به نمایش گذاشته شد.

وی تصریح کرد: مسئولان کشور باید به حکومت علوی امام علی (ع) که تابلوی عملی آن در حکومت ایشان به نمایش درآمد اقتدا کنند.

خطیب جمعه کیش با بیان اینکه غدیر آمد تا پایه گذار اسلام ناب بدون تحریف و تاثیرات بیگانه باشداشاره کرد: غدیر تعبیه شد تا مظهر نشر معارف اسلامی واقعی به محوریت امامت که در رأس آن امام علی(ع) قرار دارد باشد.

وی اظهار کرد: حضرت علی (ع) چه در زمان حکومت و چه در زمانی که خانه نشین شده بود بر سه امر مهم اصرار ورزیده و مردم را به آن تشویق می کرند.

به گفته علیدادی، تعلیم مردم به وسیله بیاناتی که برگرفته از اسلام ناب محمدی و دیده ها و شنیده های پیامبر گرامی اسلام بود؛ تربیت شاگردان برجسته و فرهیخته چون میثم تمار و آزادی دادن به صحابه برای بازگو کردن احادیث پیامبر تا مردم سنت و سیره نبوی را سرمشق زندگی خود قرار دهند سه امر مهمی بود که همواره امام بر آنان تاکید می ورزیدند.

وی با گرامی داشت سالروز شهدای ۱۷ شهریور به کشتار بی رحمانه مردم توسط رژیم منحوس پهلوی اشاره کرد و افزود: ۱۷ شهریور و ریخته شدن خون مردم بیگناه در این روز از بخش هایی است که در پیروزی انقلاب اسلامی نقشی اساسی داشت.

امام جمعه کیش همچنین با تسلیت شهادت میثم تمار از یاران با وفای امیرالمومنین (ع) که به دستور این زیاد به دار آویخته شد شهادت آیت الله مدنی و وفات آیت الله طالقانی اولین امام جمعه تهران پس از پیروزی انقلاب اسلامی را تسلیت گفت.

نماز جمعه این هفته کیش به امامت حجت الاسلام علیدادی و با حضور مردم مومن جزیره کیش در مصلی بزرگ شهر برگزار شد.

امام جمعه بندر خمیر/ وقایع میانمار  قلب جامعه اسلامی را به درد آورده است

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا صفایی حایری امام جمعه شهرستان بندرخمیر در خطبه های نمازجمعه ضمن اشاره به کشتار بی رحمانه مسلمانان کشور میانمار گفت: این وقایع در مقابل چشم مدعیان حقوق بشر اتفاق می افتد و همگی سکوت کرده‌اند.

وی افزود:خصومت دولت نسل کش میانمار با مسلمانان تا کنون بیش از صد ها کشته، زخمی و آواره بر جا گذاشته است. این وقایع قلب جامعه اسلامی را به درد آورده است.
امام جمعه شهرستان بندرخمیر با اشاره به سالروز ۱۷ شهریور و شهادت عده زیادی از مردم در تهران توسط رژیم پهلوی عنوان کرد: رژیم پهلوی بر این باور بود که می تواند با کشتار صدای مردم را خاموش کند ولی این اقدام به ضررش تمام شد.
وی در ادامه با اشاره به روز جهانی مبارزه با بی سوادی و بیان کرد: در کشور ما بعد از انقلاب آهنگ مبارزه با بی سوادی شدت گرفت اما متاسفانه چند سالی است که این حرکت کند شده است. حدود ۱۰ درصد مردم کشور بی سواد هستند که امیدواریم با تلاش مضاعف مسولان امر بی سوادی در کشور ریشه کن بشود.
حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا صفایی حایری ضمن اشاره به هفته تعاون عنوان کرد: در این هفته مراسم تجلیل از تعاونی های برتر شهرستان را داشتیم که کار بسیار پسندیده ای بود، تعاونی ها راه خوبی برای اشتغال زایی هستند که امیدواریم بیشتر مورد حمایت قرار بگیرند.

امام جمعه حاجی آباد/ حج باید وحدت را به جامعه اسلامی برگردانند/ دشمن مسلمانان را به جان همدیگر انداخته است

حجت الاسلام مختاری امام جمعه شهرستان حاجی آباد در خطبه های نماز جمعه این هفته ایام امامت وولایت را خدمت مردم شریف حاجی آباد تبریک گفتند و اظهار کرد: حادثه دلخراش دانش آموزان هرمزگانی را به خانواده های دانش آموزان هرمزگانی منجمله خانواده دانش آموز شیدا امانی تسلیت گفتند.

مختاری افزود: دو درد امروز گریبان گیر جامعه اسلامی شده است، از بین بردن هویت دینی جامعه اسلامی،  دشمن با تمام ابزار به دنبال از بین بردن جامعه اسلامی از درون آنهم با تمام توان است.

وی بیان داشت: شبکه های ماهواره ای، شبکه های ارتباط جمعی، فضای مجازی و تمام امکاناتی که در اختیار دارد به دنبال تاثیر گذاری بر قلب ،دل و جان جوانان اسلامی است.

امام جمعه حاجی آباد در ادامه تصریح کرد: دشمن با ابزارهایی که در دست دارد  مسلمانان را به جان همدیگر انداخته است، در میانمار، سوریه، عراق و فلسطین و غیره…هر روز تعداد زیادی مسلمان کشته می شوند، توان متمرکزی که باید در اختیاراهداف  جامعه اسلامی باشد ولی در میدان مبارزه خودی به کار گرفته شده است.

مختاری بیان داشت: دشمن در بین مسلمانان تفرقه و مسلمانان را به جان همدیگر انداخته است.

وی علاج درد جامعه اسلامی را در معنویتی که در حج  وجود دارد دانست و افزود: اگر معنویت به جامعه اسلامی برگردد و تهدیدات نرم دشمن دیگر نمی تواند خللی در جوامع اسلامی به وجود آورد و حج باید بستر اتحاد وحدت همدلی برادری باشد.

مختاری حج را کانون وحدت دانست و افزود: حج باید وحدت را به جامعه اسلامی برگردانند و مبارزه با صهیونیسم بین الملل وظیفه نخبگان و روسای جامعه اسلامی است نخبگان جامعه اسلامی با ایجاد وحدت و جلوگیری از جنگهای داخلی دوم آگاه سازی ملت ها از برنامه های صهیونسیم جلو نابودی جامعه اسلامی را باید بگیرند.

امام جمعه حاجی آباد، خواستار توقف فجایع در میانمار شد و حمایت از مردم فلسطین وظیفه همه مردم مسلمان جوامع اسلامی دانست و تصریح کرد:مردم جامعه اسلامی باید مطالبه گر باشند و نخبگان و روسای جامعه اسلامی باید از دولت هایشان بخواهند اگر مردم بخواهند انها همراهی می کنند وحدت و همدلی باید در کشورهای اسلامی شکل بگیرد.

مختاری با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع نیروهای مسلح آفزود: خط دفاع از موجودیت کشور اسلامی ما شما نیروهای مسلح هستید ، نقش نیروی انسانی در بخش های مختلف جامعه ونیروهای مسلح یک نقش بی بدیل است باید با کار و تلاش بی وقفه استعدادهای نیروی انسانی را در بین نیروهای مسلح  و دیگر بخش های جامعه شکوفا کرد.

وی افزود: برای حل مشکلات امروز و آینده کشور و بیمه کردن کشور به کارگیری نیروهای توانمند غیور و با تدبیر جوان انقلابی است، اشتباه این است که کسی در مجموعه ای بخواهد نیروهای انقلابی را کنار بگذارد.

امام جمعه میناب /  ۱۲۰مدرسه تخریبی تهدیدی فراتر از واژگونی اتوبوس در میناب

حجت الاسلام و المسلمین میرزا حسین معتمدی فر خطیب جمعه شهرستان میناب در خطبه های عبادی و سیاسی امروز هفدهم شهریور ماه در جمع باشکوه نمازگزارانی مینابی ضمن تبریک فرا رسیدن عید غدیر خم، به حادثه واژونی اتوبوس حامل فرزانگان هرمزگانی اشاره ای کرد و اظهار داشت: شما را به خدا دانش آموزان و خانواده ها را از معلمان نترسانید، هجمه ها بر علیه آموزش و پرورش درست نکنید، ترساندن دانش آموزان و معلمان به ضرر ماست.

خطیب جمعه میناب افزود: بترسیم از روزی که معلمین بترسند مسئولیت امور تربیتی را قبول کنند، آقایان موج سوار و حاشیه سازان بجای اینکه از خانواده های آسیب دیده و متوفی همدردی کنید بیایید تمام و کمال حقوق خانواده ها و دانش آموزان از دست رفته بدون تغییر پرداخت کنید.

وی همچنین رسیدگی عاجل به دانش آموزان آسیب دیده را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: تاپایان تحصیل این دانش آموزان آسیب دیده باید مورد حمایت قرار گیرند و مستمری دریافت کنند.

معتمدی فر بیان کرد: با شعار چیزی حل نمی شود، وزارت آموزش و پرورش باید دستوری صادر کند تا بعد از اتمام تحصیل دانش آموزان آسیب دیده استان هرمزگان جذب آموزش و پرورش شوند.

امام میناب تاکید کرد: تا روزی که در این شهر توفیق خدمتگذاری دارم تمام سعی و تلاشم را برای گرفتن حق و حقوق این دانش آموزان آسیب دیده و قربانیان حادثه واژگونی اتوبوس بکار خواهم گرفت و در جایی که فراموش کردم شما ملزم هستید بنده را گوشزد نمائید.

وی گفت: مسئول بازسازی و نوسازی مدارس استان هرمزگان حادثه واژگونی اتوبوس یک حادثه بود طبق مشیت الهی، میناب با داشتن ۱۲۰ مدرسه تخریبی و ۱۰۰ مدرسه بحرانی اگردر فصل بارندگی خدای ناکرده اتفاقی متوجه دانش آموزان شود دیگر حادثه نیست، و با سوء مدیریت شما رخ داده و از این موضوع به راحتی نخواهیم گذشت.

وی اضافه کرد: مقصر اصلی حادثه، راننده اتوبوس بوده که علیرغم همه هشدارها بی توجه مسیر را ادامه داده است، مقصر اصلی پایانه های مسافربری است که به وضعیت رانندها رسیدگی نمی کنند.

معتمدی فر ادامه داد: مقصر اصلی پلیس راه و مدیریت راه و ترابری است، وقتی پول ارزش پیدا کند و جان انسان ارزش ندارد همین اتفاق ها باید رخ بدهد، ای کاش با این همه دوربین در خیابان های کشور بر اجرای آداب سفر هم نظارتی شکل بگیرد.

خطیب جمعه میناب گفت: آقایان مسئول پایانه های مسافربری و پلیس راه، اغلب راننده ها معتادند، قانون جداگانه ای در کشور اجرا نشود، بد نیست سری به پایانه ها بزنند و ببینند مردم مظلوم استان هرمزگان به چه وضعیتی مسافرت می کنند.

وی تاکید کرد: مردم می خواهند راحت مسافرت کنند و راننده بیاید قاچاق زیر پای مسافر قایم کند، چرا واقعیت ها نمی گویند، دیوار کوچکتر از آموزش و پرورش دیگر وجود ندارد ،چرا باید همه هجمه ها بر عیله آموزش و پرورش وارد شود.

امام جمعه پارسیان/کشتار مسلمانان میانمار ننگی بر پیشانی مدعیان غرب زده حقوق بشر/پیام غدیر پیام امنیت و عدالت است

حجت الاسلام میرزایی امام جمعه شهرستان در خطبه های این هفته نماز جمعه با تبریک فرا رسیدن عید بزرگ غدیر گفت: فضیلت این روز به حدی است که امام رضا(ع) فرمودند، اگر مردم فضیلت این روز را ان چنان که باید می شناختند، روزی ده بار فرشتگان با آنها مصاحفه می کردند.

میرزایی با طرح سؤالی که آیا حق غدیر را به عنوان ابر حادثه تاریخ به خوبی ادا کرده ایم یا خیر، افزود: اگر حقیقت و جوهره غدیر در عالم هستی جلوه گر می شد، به طور یقین هیچ انسانی با یأس و ناامیدی، خواری و ذلت و بی عدالتی زندگی نمی کرد چرا که پیام غدیر پیام عدالت و امنیت است.

وی ادامه داد: ظرفیت غدیر به اندازه ای است که تمام نیازهای بشریت را از هر قوم و آیین و نژادی که باشند را قدرت پاسخ گویی دارد، لذا غدیر به منزله نبض حیات، آدمی را به سوی پیشرفت و تعالی رهنمون می سازد.

امام جمعه پارسیان با اشاره به حوادث وحشتناک کشتار مسلمانان میانمار و سکوت مدعیان حقوق بشر تصریح کرد: این جنایت که با تحریک رژیم صهیونیستی انجام می پذیرد ننگی بر پیشانی مدعیان غرب زده حقوق بشر شده است و دولت های اسلامی به خصوص دیپلماسی انقلابی ایران برای اقدامی عاجل و کمک به مسلمانان وارد میدان شوند.

خطیب نماز جمعه پارسیان با اشاره به دیدار فرماندهان و مسئولان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) با رهبر معظم انقلاب، گفت: برای بیمه کردن نظام اسلامی در مقابل چالش ها و مشکلات پیش رو باید از جوانان انقلابی و تربیت شده مکتب امام و شهدایی مثل شهید حجحی استفاده کرد.

میرزایی با گرامیداشت یوم الله ۱۷ شهریور ۵۷، اظهار کرد: تمام حوادثی که در شهریور ماه ۵۷ اتفاق افتاد، آمریکا با واسطه و یا بی واسطه مقصر اصلی است که با آمدن موسی زمان، تاج و تخت فرعونیان فروپاشید که نباید به فراموشی سپرده شود

وی ضمن همدردی با خانواده‌های داغ دیده حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی، به مسئولان امر برای دقت و نظارت بیشتر تذکر داد.

برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=434196
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,558 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی