تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 103596
تاریخ انتشار:یکشنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۳ - ۱۴:۵۳| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

وضعیت نگران کننده مسکن مهر در رودان/ بوی فاضلاب ساکنان مسکن مهر را آزار می دهد

نداشتن تعهد و تخصص افرادی که مسئولیت ساخت مسکن مهر به آنها واگذار شد و عجله در تحویل واحدها، نبود نظارت قوی و مستمر و مسائل اقتصادی کشور مشکلات بیشماری را در ساخت مسکن مهر بوجود آورده تا این پروژه عظیم مسکن مهر با نامهری مشکلات دست و پنجه نرم کند. به گزارش پایگاه خبری […]

وضعیت نگران کننده مسکن مهر در رودان/ بوی فاضلاب ساکنان مسکن مهر را آزار می دهد

نداشتن تعهد و تخصص افرادی که مسئولیت ساخت مسکن مهر به آنها واگذار شد و عجله در تحویل واحدها، نبود نظارت قوی و مستمر و مسائل اقتصادی کشور مشکلات بیشماری را در ساخت مسکن مهر بوجود آورده تا این پروژه عظیم مسکن مهر با نامهری مشکلات دست و پنجه نرم کند.

به گزارش پایگاه خبری هرمز به نقل از مهر، پروژه های مسکن مهر با هدف رفع مشکل مسکن افراد به خصوص جوانان شروع به کار کرد و داشتن مسکن که مشکل اصلی جوانان برای ازدواج بود را برطرف می کرد. طرحی که تحسین کارشناسان زیادی را به دنبال داشت ولی در این میان مسائلی به وجود آمد که چهره این طرح عظیم را خدشه دار کرده است. نداشتن تعهد و تخصص افرادی که مسئولیت ساخت این منازل به آنها واگذار شد و عجله در تحویل واحدها، نبود نظارت قوی و مستمر و بحران اقتصادی کشور مسائل بیشماری را در ساخت مسکن مهر بوجود آورده است.

کمبود فضای آموزشی و نادیده گرفتن این موضوع در شهرک مسکن مهر را می توان از جمله این مسائل و مشکلات برشمرد.

موسی خادمی رئیس آموزش و پرورش شهرستان رودان در گفتگو با خبرنگار مهر از بروز بحران در فضاهای آموزشی اطراف مسکن مهر این شهرستان خبر داد و گفت: قریب به دو هزار واحد در مسکن مهر ساخته شده است که هیچگونه فضای آموزشی برای آن در نظر گرفته نشده است.

وی افزود: چهار مدرسه دولتی ابتدایی دخترانه و پسرانه و نیز دو مدرسه دولتی دخترانه و پسرانه در مقطع متوسطه اول و همچنین یک هنرستان کار و دانش در همجواری مسکن مهر وجود دارند که برای جمعیت قبلی شهر و محلات همجوار در نظر گرفته شده بود که با استقرار خانواده ها در مسکن مهر مشکلات عدیده ای در تأمین فضای آموزشی در این مکان بوجود می آید.

طرح فاضلاب مسکن مهر شاید نگران کننده ترین مشکل باشد که علاوه بر صاحبان مسکن مهر، اهالی همجوار را به ستوه آورده است. راکد ماندن طرح فاضلاب شهرستان رودان از طرفی و عجله برای اقتتاح فاز یک مسکن مهر این شهرستان، چهار سپتیک تانک برای دفع فاضلاب مسکن مهر در نظر گرفتند که جوابگو نبوده و فاضلاب به شکل بسیار مشمئز کننده ای در محلات همجوار جاری بود.

در زمانی که مسئول آب و فاضلاب شهری رودان با استناد به بخشنامه ابلاغی به خبرنگار مهر در رودان گفت مدیران شهرستانی اجازه هیچگونه مصاحبه ای را ندارند و خبرنگاران برای دریافت پاسخ سئوالات خود باید به مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان مراجعه کنند و هیچگونه پاسخگویی را در مورد بحران فاضلاب مسکن مهر انجام ندادند، اهالی محله معزآباد رودان که در همجواری مجتمع های مسکن قراردارند با اظهار نارضایتی از وضعیت طرح فاضلاب مسکن مهر، وضعیت کنونی را نگران کننده می خوانند و نیمه تمام ماندن طرح فاضلاب علاوه بر بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی؛ سلامت، امنیت و آرامش شهروندان را با خطرات جدی روبرو ساخته است به گونه ای که کارشناسان بهداشت و محیط زیست، بارها در این زمینه هشدار داده اند.

چنگیز توسلی از اهالی پشته معزآباد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: تا چندی پیش بوی بد و جاری شدن فاضلاب درقسمتی از محله پشته معزآباد از مشکلات بزرگ فراروی اهالی این منطقه بود که با پیگیری مردم، آب و فاضلاب تمام توان و تلاش خود را برای تخلیه فاضلاب در این منطقه بکار بست اما بوی تعفن و بد آن همچنان مایه آزار، اذیت و رنجش خاطر اهالی است.

نصرالله نیکبخت از دیگراهالی این محله گفت:هم اکنون ۲۰ درصد از واحدهای مسکونی پروژه مسکن مهر دارای سکنه هستند و هر روزه افراد بیشتری در منطقه سکونت می یابند وازطرفی زیر ساخت های فاضلاب به هیچ وجه جوابگو نیست و نارضایتی شهروندان هر روزه دامنه گسترده تری می یابد.رو باز بودن و جوابگو نبودن سپتیک تانک های کنونی، در بیشتر ساعات شبانه روز بویژه شب ها، آرامش را از ساکنان محله سلب کرده است.

مسئول واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان رودان با اشاره به غیر استاندارد بودن سپتیک تانک های ایجاد شده، وضعیت کنونی سیستم فاضلاب رودان رابسیار نامطلوب و نگران کننده برشمردو بر ضرورت ساماندهی طرح فاضلاب دراین شهرستان تاکید کرد.

یوسف دور کیش اظهارداشت: این سپتیک تانک ها به هیچ وجه جوابگو نیستند و چنانچه ظرف مدت ۲۴ ساعت تخلیه نشوند، فاضلاب بصورت روان بر زمین جاری خواهد شد.

دور کیش با اشاره به مشکلات متعدد بهداشتی و زیست محیطی ناشی از جاری شدن فاضلاب بر روی زمین، بیان کرد: جاری شدن فاضلاب موجب تجمع حشرات، جوندگان و بروز و شیوع بیماری های روده ای نظیر اسهال و نوع شدید آن، وبا (التور) می شود.

این مسئول با بیان اینکه با جاری شدن فاضلاب بر روی زمین، آلودگی آب های زیر زمینی دور از انتظار نیست، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه طرح هدایت فاضلاب مسکن مهر رودان در مجاورت باغات کشاورزی قرار دارد، چنانچه سپتیک تانک ها بصورت مداوم و مستمر تخلیه نشود و فاضلاب بر زمین جاری شود، احتمال نفوذ فاضلاب به آب های زیر زمینی و آلودگی چاه های آب کشاورزی منطقه وجود دارد.

مسئول اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان رودان با اشاره به تحویل ۸۰۰ واحد از خانه های مسکن مهر این شهرستان؛ بیان داشت: در تلاشیم که قسمتی از خانه های مسکن مهر را در هفته دولت و مابقی را تا آخر سال جاری آماده و به متقاضیان تحویل داده شود.

اسماعیل ناصح با اشاره به اینکه قریب به هزار واحد در شرف تکمیل و تحویل به صاحبان هستند، اضافه کرد: به جز ۸۰ واحد که در حال ساخت و تکمیل هستند مابقی واحد ها آماده به تحویل هستند و مشکلاتی نظیر انشعاب برق و آب از خطوط اصلی را دارند که در حال پیگیری و رفع این مشکل هستیم.

وی با اشاره به نبود خیابان کشی و آسفالت معابر در شهرک مسکن مهر، افزود: کار آسفالت بلوار اصلی توسط شهرداری شروع شده است و تا هفته دولت خاتمه می یابد.

این درحالی است که نزدیک به دو میلیارد تومان شهرداری بابت خیابان کشی و آسفالت و نیز جدول کشی در افتتاح فاز اول مسکن مهر شهرستان رودان از مسکن و شهرسازی مطالبات دارند که پرداخت نشده و این باعث توقف و حرکت کند ساخت معابر و آسفالت و خیابان کشی در این شرکت بوده است. پرداخت یک میلیون تومان بابت ایجاد معابر در شهرکت های مسکن مهر از جیب مردم؛ نگرانی اهالی را بالا برده است.

فضای سبزی که نیز با عجله و فقط به منظور افتتاح قسمتی از مسکن مهر ایجاد شده بود نیز چیزی ازآن باقی نمانده و فضای سبزمطلوبی نیز در بلوار ورودی نمی شود مشاهده کرد.فضای بازی و پارک ویا فضای سبزی نیز به چشم نمی توان پیدا کرد.

مردمی که در این خانه ها به دنبال محلی امن وآرامش هستند با ورود خود شاهد مشکلات عدیده ای از جمله مسائل آموزشی، فرهنگی وبهداشتی خواهند بود و شهرکی خشک و بدور از نشاط وشادابی را حداقل تا چند سال دیگر تحمل خواهندکرد.

 

برچسب ها: ,
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=103596
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

11,465 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی