وضعیت سفید فرهنگ سنتی در معرض هجوم فرهنگ سیاه غربی
+ پ -
وضعیت سفید فرهنگ سنتی در معرض هجوم فرهنگ سیاه غربی

هجوم یک باره ی فرهنگ غربی و استفاده از ماهواره و تکنولوژی نوین و عدم آگاهی در نسل های جوان و تبعیت کورکورانه از فرهنگ های ضد دین و خانواده موجب گمراهی و ایجاد ارتباطاتی نا مناسب و غیر شرعی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ در جوامع امروزی که هر روز پیشرفتی نوین دارد، افراد هم رو به پیشرفت های اجتماعی هستند که این افراط در پیشرفت ها هر کدام در جامعه اسلامی ما مشکلاتی را در پی داشته باشد. وجود ماهواره و تکنولوژی نوین در جامعه عواقبی چون روابط جنسی نامشروع و برداشته شدن حیا از بین افراد و افراط را به دنبال دارد.

 

 

کشور ایران به دلیل جوان بودن بخش عمده ای از جمعیت خود در سال‌های اخیر در مسایل جنسی  با چالش مواجه شده است. مع الاسف در سال های اخیر و با افزوده شدن به جمعیت جوان و در حال انتظار برای ازدواج خطر انحرافات اخلاقی و جنسی نیز افزوده شده است.

 

 

در حال حاضر در جوامع اسلامی ایرانی  در مورد  فرهنگ جنسی مواردی مطرح شده است که نتیجه خرده فرهنگ‌های سنتی ، ایرانی و غربی است که با همراه شدن این ماهیت ها با هم، ماهیتی مشوش به اوضاع فرهنگ جنسی در کشور داده است . در کشور ایران  که هنجارهای دینی در بین عموم مردم از مطلوبیت خاصی برخوردار است و جوانان بخش غالب جمعیتی را تشکیل می‌دهند.

 

 

یکی از معضلات اجتماعی جامعه دوستی های خیابانی و آشنا شدن دختران و پسران به دور از چشم والدین است . علل اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی در جوامع باعث شده سن ازدواج بالا رود و جوانان کمتر تشکیل خانواده بدهند که البته دنیای ارتباطات نیز در شیوع این معضل نقش بسزایی را دارد .

 

 

این دوستی های دختر و پسر رابطه ای نسبتا صمیمانه و گرم و پنهانی که از طریق دیدارهای مخفیانه و رد و بدل کردن هدیه یا برقرار ساختن ارتباط تلفنی بین دختر و پسر ایجاد می شود. ناتوانی خانواده و جامعه در پاسخگویی صحیح و به موقع به نیازهای اساسی نسل جوان عامل دیگری جهت شکل گیری دوستی های خیابانی است.  اما گسترش چنین روابطی تاثیر منفی در کانون های خانوادگی دارد پایه های خانواده سالم که هسته ای از تشکیلات اجتماع می باشد را متزلزل کرده است . لذا برای جلو گیری از پیشرفت این معضل به علل ممنوعیت چنین روابطی پر داخته می شود تا هر ذهن آگاهی با دانستن این مطالب ، آگاه تر از پیش باشد .

 

 

دوستی های خیابانی بدون محبت و عشق واقعی است و صرفا  بر اساس نیازهای غریزی و جنسی شکل می گیرد. اگر این روابط به ازدواج هم منتهی شود به حتم پشتوانه عشق و محبت ندارد و پس طبیعی است که چنین ازدواجی دوام پیدا نکند؛ زیرا پسر و دختر جوان بیشتر شریک لذت های جنسی یکدیگر بوده اند و زندگی واقعی پس از ازدواج امری فراتر از ارضای غرایز جنسی است.

 

 

پیش‌ از هر چیز باید خانواده‌ها به‌ نقش‌ حیاتی‌ خود در برابر فرزندان‌ آگاه‌ شوند تا بتوانند الگوهای‌ صحیح‌ رفتاری‌ را به‌ فرزندان‌ ارائه‌ دهند و هویتی‌ سالم‌ و پویا به‌ آنان ببخشند.والدین‌ باید به‌ نیازهای‌ عاطفی‌ و روحی‌ فرزندان‌ و شیوه‌های‌ صحیح‌ پاسخ‌گویی‌ به‌ این‌ نیازها واقف‌ شوند.

 

 

امنیت، احترام، محبت و دوست داشته شدن از جمله نیازهای روانی انسان است که متأسفانه به دلیل سرگرم شدن خانواده ها و جوامع به فراهم ساختن امکانات اقتصادی، این دو نهاد انسان ساز از هنر عشق ورزیدن و احترام گذاردن به نوجوانان محروم می شوند.

 

 

اگر این نیاز در محیط خانوادگی به خوبی تأمین نشود یا لطمه بیند و مخدوش شود، نیاز به محبت و ابراز محبت و برقراری ارتباط دوستانه‏اش دچار اختلاف خواهد شد؛ در غیر این صورت آن‏ها به بهانه‏ های مختلف از قبیل آشنایی برای ازدواج و تبادل نظر درباره مسائل علمی و درسی آگاهانه یا ناخودآگاه در جهت تأمین و ارضای این نیازشان گام بردارند؛ البته با روشی غلط و غیر قابل قبول که مشاهده‏اش شما را می‏رنجاند.

 

 

متأسفانه بخش قابل توجهی از جوانان ما، ارزش‏ ها و هنجارهای اجتماعی خود را از محیط های غیرخودی و غیر اصیل جوامع غربی می‏ گیرند. بی‏ تردید گسترش ارتباطات اجتماعی و توسعه آن، گسترش و توسعه تکنولوژی و وسایل ارتباط جمعی و عوارض پدیده جهانی شدن در همه عرصه‏ ها، در این خودباختگی و روی آوردن به فرهنگ بیگانه، نقش اساسی دارد. این امور سبب می‏ شود جوانان، فرهنگ‏ ها و ارزش‏ های دیگر جوامع را الگو قرار دهند و به گمان اینکه این‏گونه روابط، عامل رشد و نشانه کمال و وسیله ابراز شخصیت است، به آن روی آورند. در این میان، مسئله رقابت جوانان و به رخ کشیدن خود برای همسالان نقشی عمده ایفا میکند.

 

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff