وضعیت بهداشت و درمان در شهرستان سیریک زیر صفر است

+ پ -
وضعیت بهداشت و درمان در شهرستان سیریک زیر صفر است

امام جمعه شهرستان سیریک ضمن انتقاد از وضعیت بهداشت و درمان شهرستان سیریک گفت: وضعیت بهداشت و درمان پس از هشت سال از شهرستان شدن سیریک زیر صفر بودن آن را نشان می دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از آذینی ، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا صفایی حائری خطیب نماز جمعه شهرستان سیریک با گرامیداشت ۲۴ مهرماه روز پیوند اولیا و مربیان اظهار کرد: مهم ترین عامل در تربیت و رشد فکری و اخلاقی کودکان و نوجوانان، هماهنگی و هم سویی نظری و علمی میان مربیان و خانواده هاست و کودک در دنیای خانواده، از طریق رفتارها و موضع گیری های پدر و مادر، با دنیای بیرون آشنا می شود و همین رفتارها، شخصیت و ویژگی های اخلاقی و رفتاری او را در جامعه شکل می دهد.

وی افزود: وقتی اولیا و مربیان در جامعه با هم تبادل افکار کنند برای پرورش روح و جسم فرزندان که نعمت های خدا برای ما هستتند در جامعه شاهد رشد و شکوفایی علمی و اخلاقی بهتری خواهیم بود.

حجت الاسلام صفایی حائری تصریح کرد: اهمیت تغذیه سالم برای ما انسان ها بسیار مهم است و از نظر تغذیه متاسفانه در جامعه ما عقب گرد داریم و غذاهای کنونی مورد مصرف در زندگی  ما با رویکرد فرهنگ غرب تغییر کرده و ما از سنت های غذایی اسلامی و بهداشتی دور شده ایم.

امام جمعه شهرستان سیریک  با توجه به روز جهانی کودک ابراز کرد: کودکان در نهاد خانواده و جامعه تشنه محبت و نوازش هستند و فرزندان واقعا امانت های خداوند در دست ما والدین و بزرگترها هستند .

حجت الاسلام صفایی حائری بیان کرد: ما آنقدر که مواظب غذای جسمی کودکان و بچه ها هستیم باید با حساسیت بیشتری نگران غذای معنوی و رشد معنوی کودکان و فرزندان خود باشیم.

خطیب نماز جمعه شهرستان سیریک یادآور شد: ورزش باعث می شود که انرژی جوان گرفته شود و گرفتار  حواشی و مشکلات جامعه نشود، اما ورزشی سودمند است که آمیخته با فرهنگ و اخلاق باشد.

وی افزود: جوان نیاز دارد که با ورزش کردن به نیازهایش برسد لذا ما و همه مسئولان و دست اندرکاران ورزش در جامعه باید به فرهنگ و ورزش یک نگاه ویژه و قابل توجه داشته باشیم که بسیاری از موارد تربیتی، اخلاقی، معنوی و اسلامی در ورزش برای جوانان و نوجوانان نهادینه شود.

امام جمعه شهرستان سیریک اذعان کرد: جنایت آل سعود در صنعا واقعا دل هر انسان آزاده ای را به درد می آورد و امیدواریم که خداوند متعال یمن را به ویتنام دیگری برای جنایات خبیثانه آل سعود ملعون و امریکای جنایتکار تبدیل کند.

حجت الاسلام و المسلمین صفایی حائری خاطرنشان کرد: امروز که جنایات وحشیانه رژیم آل سعود با همراهی امریکای جنایتکار بر مردم مظلوم یمن و سوریه بیشتر از هر زمان دیگری در حال وقوع است متاسفانه مجامع بین المللی که مدعی  حقوق بشر هستند خودشان را به کوری و کری زدند و  تجاوز و خیانت های دوستانشان را حمایت از خود می دانند.

امام جمعه شهرستان سیریک اضافه کرد: از همه هئیت های مذهبی، عاشقان و دوستداران اباعبدالله الحسین (ع)، مسئولان ادارات و نهادها، نیروهای پرتلاش و زحمتکش انتظامی، نظامی، بسیج، سپاه و سربازان گمنام امام زمان در بحث استقبال، مشارکت و همراهی مراسمات عزاداری و سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) بویژه در تاسوعا و عاشورای حسینی تقدیر و تشکر کرد.

امام جمعه شهرستان سیریک در پایان ضمن انتقاد از وضعیت بهداشت و درمان شهرستان سیریک گفت: وضعیت بهداشت و درمان پس از هشت سال از شهرستان شدن سیریک زیر صفر بودن آن را نشان می دهد که مطلوب جامعه بزرگی مانند سیریک نیست و باید این امور اصلاح شود.

انتهای پیام/ق

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff