تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 329671
تاریخ انتشار:جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۵| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزارش هرمز از خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های هرمزگان:

وزیر کشور تکلیف پارسیان را مشخص کند/ مردم شعور سیاسی بالایی دارند/آمریکا دشمن تراز اول کشور ما است

ائمه جمعه شهرستان‌های هرمزگان با اشاره به ابهامات ۵ روستای غرب پارسیان تاکید کردند: وزارت کشور تکلیف مردم شهرستان را مشخص کند،آنها شعور سیاسی بالایی دارند.

وزیر کشور تکلیف پارسیان را مشخص کند/ مردم شعور سیاسی بالایی دارند/آمریکا دشمن تراز اول کشور ما است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز از شهرستان های هرمزگان؛ حجت الاسلام میرزایی امام جمعه پارسیان درخطبه های این هفته نمازجمعه شهرستان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مسؤلان نظام گفت:برخی از کاندیداهای انتخابات آمریکا گفتند که برجام را پاره می کنند ،که مقام معظم رهبری فرمودند در این صورت ما آن را آتش می زنیم،آتش زدن برجام، برگشتن به وضعیت قبل هسته ای،قطع تمام مذاکرات ولو هسته ای،ناامن کردن تنگه هرمز و جهش برای نابودی اسرائیل است.

 

حجت الاسلام میرزایی کنار آمدن با آمریکا را خطای بزرگی دانست و تاکید داشت: اغلب مردم و مسئولان عهد شکنی آمریکا را فهمیدند و به کاغذی بودن برجام صحه می گذارندلذا اگر آنان بخواهند برجام را پاره کنند گرفتار آتشی می گردند که شعله ان از قرارداد برجام شعله ور تر خواهد شد.

 

امام جمعه شهرستان با اشاره به وضعیت وخیم مردم به ویژه شیعیان بحرینی و سرکوب علما و اندیشمندان گفت:اکنون سازمان‌های بین‌المللی و حقوق بشری و افکار عمومی دنیا باید حسب وظیفه انسانی خود از این ملت مظلوم که اسیر افکار وهابیت قرار گرفته حمایت کنند.

 

خطیب نمازجمعه پارسیان با اشاره به برخی از جنایات آل خلیفه نسبت به شیعیان بحرین گفت:شب گذشته همه مساجد بحرین برای رساندن صدای مظلومیت خود به عالم اعتصاب کردند، لذا آن چه نثار ظالمان عالم می گردد مرگ است.

 

امام جمعه شهرستان پارسیان با تبریک هفته قوه قضائیه و گرامیداشت خاطره شهید مظلوم دکتر بهشتی گفت:احقاق حقوق مردم از مهمترین وظایف قوه قضائیه است.

 

حجت الاسلام میرزایی در خصوص مسایل اتفاق افتاده در شهرستان در این هفته گفت:هر مسأله ای که منجر به اختلاف بین مردم گردد صحیح نیست ، مردم نظام اسلامی یک امت واحده هستند و نباید تخم کینه و نفرت در آنها ایجاد گردد.

 

وزیر کشور تکلیف پارسیان را مشخص کند/ مردم شعور سیاسی بالایی دارند

 

وی با اشاره به اینکه ابهامات ۵ روستای غرب پارسیان تاکید کرد: وزارت کشور تکلیف مردم شهرستان را مشخص کند،آنها شعور سیاسی بالایی دارند.

 

وی با طرح پرسشی که چرا برخی می خواهند جو خوب امنیتی را در منطقه بر هم زنند گفت:باید با یک هماهنگی از اتفاقات پیش آمده جلوگیری می شد.

 

امام جمعه پارسیان خطاب به وزیر کشور گفت:شایسته است تکلیف مردم را روشن کنید چرا که مردم شعور سیاسی دارند و خود را مکلف به اجرای قانون می دانند.

 

وی  فرآیند برخی از مسؤلان را برای ورود به مناطق مورد بحث در این هفته نامناسب خواند و تاکید کرد:در بین این حوادث آنهایی که مجری و ناظر قانون هستند نباید نسبت به مصوبه سال ۸۶ قانونی اسم پارسیان هنجار شکنی کنند.
حجت الاسلام میرزایی از کشف یک میلیون و پانصد هزار نخ سیگار قاچاق در پارسیان توسط نیروهای محترم انتظامی تشکر و تاکید کرد :مبارزه با قاچاق سازمان یافته منظور مقام معظم رهبری بوده است.

 

امام جمعه پارسیان در ادامه ضمن تبریک قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد درمسابقات جهانی گفت:توکل به خداوند ، تلاش و جدیت و حمایت مردم از عوامل این قهرمانی است که توجه بیشتر مسؤلان را می طلبد.

 

امام جمعه پارسیان از هفته مبارزه با مواد مخدر برای فرصتی مناسب جهت آشنا کردن مردم و جوانان از این پدیده شوم خبر داد و گفت:قبل از هر مسأله ای مواد مخدر ابزار کارآمد استکبار برای نفوذ به جهان اسلام شده است.

 

امام جمعه شهرستان حاجی آباد: اصحاب فرهنگ و رسانه باید امروز در زمینه فضای مجازی احساس مسئولیت کنند/آمریکا دشمن تراز اول کشور ما است

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پیارم حاجی آباد، حجت الاسلام مختاری امام جمعه شهرستان حاجی آباد در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری اظهار کرد: امروز کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی در یک مقطع خاص قرار گرفته است زیرا مسئولین و نظامیان کشور ما نسبت به زمان قبل از انقلاب آگاهی بیشتری نسبت به توانمندیها کشور دارند.

 

وی افزود:دشمنی آمریکا با کشور و ملت ما فراتر از قبل از انقلاب است دلیل دشمنی استکبار جهانی و در راس انها دشمن قسم خورده کشور ما امریکا عقیده و ایمان ما است انها با تفکر ما دشمن هستند امریکا همیشه به دنبال ظلم و فساد در دنیا است و این مخالفت اینها با ما تا زمانی وجود دارد که دست از اسلام و اعتقاداتمان بکشیم و ما هرچه داریم از اسلام و تبعیت از اسلام داریم و هیچ گاه دست از دینمان نمی کشیم.

حجت الاسلام مختاری بیان کرد: ملت ما هیچ گاه دست از دشمنی با امریکا نمی کشد الی روزی که نتوانند با ما دشمنی بکنند لذا در این مقطع خاص باید دشمن را شناخت و طراحی ها و نقشه های دشمنان را خنثی کنند .

مختاری با بیان اینکه دشمن طراز اول ما کشور آمریکا است؛ افزود: وزیر خارجه کشور ما هم در مجلس این را تاکید کرد که آمریکا ذاتش تغییر نکرده است و دشمنی آن هم نسبت به ما کمتر نشده است .
حجت الاسلام مختاری تصریح کرد: دشمنان نظام جمهوری اسلامی به دنبال از بین بردن توانمندی های این نظام هستند و می خواهند قدرت ما را از ما بگیرند و انها به دنبال غفلت ما هستند وقتی منافع ملتمان ، توان دفاعی ، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی کشورمان را از دست دادیم ان موقع است که به ما حمله خواهند کرد آمریکا به دنبال انچه که باعث توان و قدرت و عزت ماشده است هستند.
امام جمعه شهرستان حاجی آباد اظهار کرد: دشمن به دنبال ایمان ملت و جامعه ایمانی ما است این جامعه ایمانی ما دشمن را می ترساند دشمن از طریق فضای مجازی به دنبال تخلیه ایمان جوانان و خانواده ها و مسئولین ما است و باید اصحاب فرهنگ و رسانه ما امروز در زمینه فضای مجازی احساس مسئولیت کنند.
مختاری قوی ترین رسانه ها را حوزه های علمیه معرفی کرد و افزود: روحانیون باید به عرصه فضای مجازی ورود ورود پیدا بکنند و در فضای مجازی با ید به شهبات پاسخ بدهند .

 

حجت الاسلام مختاری تصریح کرد: یکی دیگر از مواردی که دشمن به دنبال نابودی ان است پیشرفت های علمی در عرصه های مختلف کشور ما است اگردر عرصه هسته ای هم دشمن به مذاکره ما آمدند به خاطر این بود که می خواستند جلو پیشرفت ما را بگیرند توانمندی نظامی ما نشان قدرت ما است دشمن از سلاح و موشک شما و نیروهای نظامی و انتظامی ، سیاست داخلی ما، وحدت ملت ما و با ولایت بودن مردم کشور ما دشمن را می ترساند.

 

امام جمعه شهرستان سیریک :گسترش مواد مخدر ، جایگزینی اسلام تکفیری و وهابی با اسلام ناب است

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا صفایی حائری خطیب نماز جمعه شهرستان سیریک اظهار کرد: امروز متاسفانه سه کشور رژیم صهیونیستی ، حکومت آل سعود و امریکا  با سیاست گذاری رژیم صهیونیستی آدم کش و پول های کثیف نفت سعودی و قدری و قدرت امریکای جنایتکار آنچه مدنظرشان برای رسیدن به اهداف پلید و شوم است انجام می دهند.

 

وی افزود:  جای بسی تاسف و ناراحتی است که مسلمانان کشورهای بحرین و علمای شیعه مساجد بحرین  و شکنجه و کشتار شیعیان پاکستان در سکوت انجام می شود ولی متاسفانه حمایتی از کشورهای مدافع حقوق بشر و مبارزه با تروریسم صورت نمی گیرد  برای اینکه این شنکنجه ها و کشتارها همه در راستای اجرای سیاست های آل سعود، رژیم صهیونیستی و امریکاست.

 

حجت الاسلام و المسلمین صفایی حائری با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری  گفت: همه جوانان و نوجوانان بویژه اساتید دانشگاهها و معلمان و افراد تحصیل کرده اولا باید قدر این رهبری شجاع ، دلیل و  آگاه  و مسلط به همه مسائل بدانند و ثانیا در راستای تبین و گسترش کلمات و فرمایشات  ایشان به جامعه و مردم کمک و پیش قدم باشند برای اینکه اصل واقعیت نظرات معظم له است و هر چیزی غیر از این اشتباه و نادرست است.

 

امام جمعه شهرستان سیریک ابراز کرد: یکی از خطرهایی که امروز  در جامعه سلامت و امنیت خانوادها را به شدت تهدید می کند مواد مخدر است که توسط دشمنان نظام و برخی افراد سودجو به روش های مختلف در میان جوانان و نوجوانان توزیع و مصرف می شود و ضرورت برخورد همه مسئولان و توجه خانوادها به این مسئله بسیار مهم و حیاتی و آنرا از نان شب واجب تر برشمرد.

 

حجت الاسلام و المسلمین صفایی حائری با تبریک سالروز  میلاد باسعادت دومین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت یادآور شد: امام حسن مجتبی (ع)نه تنها از نظر علم، تقوى، زهد و عبادت، مقامى برگزیده و ممتاز داشت، بلکه از لحاظ بذل و بخشش و دستگیرى از بیچارگان و درماندگان نیز در عصر خود زبانزد خاص و عام بود. وجود گرامى آن حضرت آرام بخش دلهاى دردمند، پناهگاه مستمندان و تهیدستان، و نقطه امید همه درماندگان برشمرد.

 

امام جمعه شهر بندر چارک:تنها راه حل اقتصاد کشور خودکفایی است / مسئولان در مسیر اقدام و عمل اقتصاد مقاومتی گام بردارند

 

امام جمعه شهر بندر چارک با اشاره ای به تحقق اقتصاد مقاومتی و خواسته های امام راحل و رهبر عزیز انقلاب در مورد اقتصاد مقاومتی بیان کرد: تنها راه حل اقتصاد کشور خودکفایی کشور است و امیدواریم که تمام مسئولان نظام در مسیر اقدام و عمل اقتصاد مقاومتی گام بردارند .

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از مـــــرواریـــــد نـــیـــــوز؛ حجت الاسلام و المسلمین عباس کثیر امام جمعه بندر چارک در خطبه های نماز جمعه این هفته بندرچارک ضمن تسلیت رحلت حضرت خدیجه(س) نیز بیاناتی را ایراد نمودند و ایشان را به عنوان پشتیبان کامل پیامبر(ص) توصیف کردند.

 

امام جمعه شهر بندر چارک با اشاره ای به تحقق اقتصاد مقاومتی و خواسته های امام راحل و رهبر عزیز انقلاب را در مورد اقتصاد مقاومتی بیان کردند:  تنها راه حل اقتصاد کشور  خودکفایی داخل کشور است و امیدواریم که تمام مسئولان نظام در مسیر اقدام و عمل اقتصاد مقاومتی گام بردارند .

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: آمریکا قابل اعتماد نیست و بارها رهبر عزیز انقلاب این مورد را تاکید داشتند و نیز فرموده اند که آمریکا امتحان خود را در بد عهدی پس داده است و باید مسئولان کشور بدنبال اقتصاد داخلی باشند و آن را تقویت کنند‌.

 

امام جمعه بندرلنگه:یکی از راههای منتهی به مصرف مواد مخدر قلیان کشی است/ مسئولین جلوی این فساد را بگیرند

 

امام جمعه بندرلنگه یکی از راه های منتهی به مصرف مواد مخدر را قلیان کشی عنوان کرد و گفت: متسفانه قلیان کشی در بین جوانان و نوجوانان ما گسترش پیدا کرده است ، خانواده ها هوشیار باشند که دچار این بلای خانمان سوز نگردند و یکی دیگر از مسائل طلاق در کشور مصرف همین مواد مخدر است که لازم است مسئولین جلوی این فساد را بگیرند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از مــــــرواریـــــد نــــیــــوز؛ آیت الله سید محمد جواد رکنی حسینی امام جمعه بندرلنگه با سفارش به تقوای الهی و دوری از گناه گفت: خداوند ما را توصیه به تقوا و عمل صالح نموده است و اگر دنبال خشنودی هستید تقوا داشته باشید چراکه سرمایه هر حکمتی تقواست و با تقوا رستگار شوید .

 

وی در ادامه خطبه ها به دیدار مقام معظم رهبری و  سران سه قوه، مسئولان و کارگزاران نظام، مدیران ارشد دستگاه‌های مختلف و عناصر فعال سیاسی، اجتماعی و فرهنگی اشاره کرد و افزود: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی افزایش توانمندی‌های اساسی را موجب مصونیت و اقتدار ملت و کشور خواندند و بیان کردند برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی در حل دو مشکل اساسی رکود و بیکاری، شتاب حرکت برای تحقق اقتصاد مقاومتی را افزون‌تر خواهد کرد.

 

امام جمعه بندرلنگه ادامه داد ایشان در بیاناتشان  علت اصلی دشمنی با جمهوری اسلامی ایران را یک پدیده‌ی بی‌سابقه خواندند و خاطرنشان کردند: نظام اسلامی بر پایه‌ی مبانی فکری و عملی اسلامی با «استکبار، ظلم، تبعیض، و سیاست‌های زورگویانه» مخالف است و با وجود همه‌ی فشارها، قدرت و نفوذ آن روزبه‌روز در منطقه و جهان گسترش و عمق یافته و به‌عنوان یک قدرت رو به ظهور جدید، منافع ظالمانه‌ی قدرت‌های استکباری را به چالش کشیده است.

 

آیت الله رکنی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر، اظهار کرد:دولت و ملت لازم است به این پدیده خانمان سوز توجه کنند زیرا امروز در کنار سه بحران جهانی فقر، نابودی محیط زیست، تهدیدات هسته ای موضوع مواد مخدر و روان گردان ها به عنوان بحران چهارم در دنیا ست .

 

وی اضافه کرد: مواد مخدر اکثر کشورهای دنیار رو دچار مشکل کرده است و کشور ایران هم در زمره این کشورهاست که متسفانه در مسیر این ترانزیت این مواد قرار گرفته است.

 

امام جمعه بندرلنگه خواستار حساسیت بیشتر مسئولین امر به این معضل اجتماعی شد و تصریح کرد: آمریکایی ها که کشور های هم مرز ما را در دست اشغال گرفته اند بجای که مبارزه کنند با مواد مخدر به گسترش و مدرن سازی این مواد دست زده اند و با عبور از کشور ما ، این کشور را دچار بحران کرده اند .

 

آیت الله رکنی یکی از راه های منتهی به مصرف مواد مخدر را قلیان کشی عنوان کرد و گفت: متسفانه قلیان کشی در بین جوانان و نوجوانان ما گسترش پیدا کرده است ، خانواده ها هوشیار باشند که دچار این بلای خانمان سوز نگردند و یکی دیگر از مسائل طلاق در کشور مصرف همین مواد مخدر است  که لازم است مسئولین جلوی این فساد را بگیرند.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: کشتار دست جمعی در یکی از ایالت های آمریکا از نظر ما محکوم است و این کار خلاف انسانیت میدانیم و اگر شخصی جنایتی مرتکب شد اون قانون است که باید رسیدگی کند .

 

امام جمعه شهرستان میناب:برجام صلح امام حسن«ع» نیست/بین این دو از زمین تا آسمان تفاوت وجود دارد

 

خطیب نماز عبادی سیاسی جمعه میناب گفت: شرایط کنونی نظام و انقلاب کمترین شباهتی به دوران صلح امام حسن«ع» ندارد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از میناب جنوب، حجت الاسلام میرزامحمدحسین معتمدی فر در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه میناب ویژگی های یک جامعه سالم را برشمرد و گفت یک جامعه وقتی سالم است که در عرصه های اقتصاد، هنر، علم، سیاست، میان شهروندان رقابت قاعده مند وجود داشته باشد که آموزش اخلاق و مسئولیت اجتماعی در دوره دبستان تمام شده باشد که تعداد رسانه های غیر دولتی حداقل دو برابر دولتی باشد که در جاده های آن در هر صدکیلومتر برای شهروندان، استراحتگاه ساخته شده باشد.

 

خطیب نماز جمعه میناب با اشاره به صلح امام حسن«ع» و تفاوت آن با مسئله برجام افزود: اگر کسی بخواهد شرایط فعلی ما را با زمان امام حسن «ع»مقایسه کند، یا نسبت به تاریخ و حوادث آن جاهل است یا برای اهداف خود می خواهد توجیهی غلط داشته باشد.

 

معتمدی فر عنوان کرد: صلح امام حسن «ع» در گفتمان مقاومت جای می گیرد، امام حسن «ع» برای بوجود آمدن یک نهضت ضد استکباری، بر مبنای نرمش قهرمانانه حرکت کردند لذا منظور از نرمش قهرمانانه به معنای پذیرش بی چون و چرای حرف های استکبار جهانی و ذلت و سازش جوامع در حال توسعه نیست بلکه با این تعریف بسیار متفاوت است.

 

وی اقتصاد مقاومتی  را  راه نجات از مشکلات اقتصادی دانست و گفت: انچه که راه نجات این ملت است اقدام و عمل به برجام های متوالی نیست ،بلکه تنها راه رستگاری این ملت حقیقتا اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتی می باشد.

 

امام جمعه میناب تصریح کرد: شاید تفریحات برای نسل امروز به مراتب نسبت به نسل گذشته، بسیار مهمتر و حتی متنوع‌تر نیز شده است؛ اما متأسفانه در این بین، برخی از این تنوعات جای خود را در بین تفریحات نسل امروز باز کرده و با وجود کاذب بودن و آسیب روحی و روانی و جسمی این تفریحات کاذب، بسیار سریع و راحت مورد اقبال و استقبال جوانان و بعضا نسل پیش از آن قرار گرفته است، این معضل که اکنون به بزرگراه و دام بزرگ انواع اعتیاد مبدل گشته، چیزی نیست جز قلیان که در همه جا به وفور دیده می‌شود و در دسترس همگان قرار گرفته است؛ بی‌ آن که ممنوعیت یا محدودیتی برای آن در اجتماع باشد، قلیان در میان نسل جوان که از آن‌ها به عنوان آینده سازان مملکت نام برده می‌شود، بیشترین طرفدار و اقبال را دارد و بی‌آنکه به مضرات فوق العاده مخرب و خطرناک آن برای جسم و روح بیندیشند، به آسانی آن را استعمال می‌کنند.

 

معتمدی فر خاطر نشان کرد: اینجا که کوفه نیست خوارج عَلَم شوند بلکه اینجا ایران است و اگر پای دشمنان به اماکن مقدسه باز شود ملت ایران جنگ جهانی سوم را آغاز خواهد کرد.

 

وی با تسلیت به درگذشت شاعر انقلاب گفت: حمید سبزواری همراه همیشگی روزهای انقلاب و دفاع مقدس و سراینده شعرهای انقلابی از جمله«خمینی‌ای امام» در استقبال از بازگشت امام خمینی به کشور بود، در پی درگذشت این شاعر معاصر، مقام معظم رهبری در پیام تسلیتی فرمودند وی با انقلاب زیست و برای اسلام و انقلاب سرود و وفادارانه در کنار انقلاب ماند.

 

امام جمعه کیش: ایران محور گفتمان عدالت و دفاع از مظلوم و آمریکا محور استکبار و ظلم و جور است

 

امام جمعه کیش گفت: ایران اسلامی مرکز و محور گفتمان دفاع از عدالت، دفاع از مظلوم و ارزش ها و آمریکا محور استکبار و ظلم و جور است.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  کیش پرس، حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش همزمان با برگزاری دومین نماز عبادی سیاسی جمعه ماه مبارک رمضان در مصلی کیش با رعایت و توصیه به تقوی الهی گفت: امروز ایران اسلامی مرکز و محور گفتمان دفاع از عدالت و دفاع از مظلوم و ارزش های است.

 

وی تاریخ و قدمت تاریخی ایران اسلامی را از جمله ظرفیت های گزینش ایران اسلامی به عنوان محور گفتمان در جهان امروز دانست و افزود: حضور مردان سلحشور و ایثارگر که سالها مبارزه کرده و جان خود را در این راه فدا کردند و وجود مراکز علمی قدرتمند و قوی هم در حوزه علیمه قم و ظرفیت های علمی فراوانی که از حوزه علمیه نجف جذب شده اند همچنین اساتید فرهیخته، برجسته و وظیفه محور دانشگاه های ایران اسلامی به محوریت مذهب تشیع وپیروی از امام حسین (ع) از دیگر ظرفیت های گزینش ایران به عنوان مرکز گفتمان عدالت، ارزشها و معنویت است.

 

خطیب جمعه کیش امام خمینی (ره) را به عنوان رهبری  شجاع، بصیر، عالم و نستوه و رهبری مقام معظم رهبر انقلاب و دولتمردان مخلص و کوشا را از دیگر ظرفیت های ایران اسلامی دانست و افزود: همه این ظرفیت ها دست به دست هم داد که امروز ایران اسلامی مرکز و کانون گفتمان دفاع از عدالت و دفاع از ارزش های جهان اسلام باشد.

 

وی تصریح کرد: گفتمان استکبار، ظلم و جور به محوریت آمریکا در جهان صورت می پذیردا و ین دو گفتمان آشتی ناپذیرند و در طول تاریخ از هابیل و قابیل گرفته تا زمان انبیاء الهی و رسیدن به پیامبر عظیم الشان اسلام و  تا امروز که ایران اسلامی در مقابل استکبار جهانی به محوریت آمریکا ایستاده است هیچگاه در کنار یکدیگر قرار نگرفته اند.

 

امام جمعه کیش به  هشدارهای مقام معظم رهبری اشاره و تاکید کرد: رهبری در همه بخش ها چه در بخش رکود و بیکاری، چه در برجام و پس از برجام حجت را بر مردم و مسئولان و همه مسلمانان تمام کردند.

 

وی به جنایات آل سعود در یمن و آل خلیفه در بحرین اشاره کرده و گفت: شکایت جنایات ال سعود و آل خلیفه و کشتار بی رحمانه مردم مسلمان توسط این جنایتکاران را فقط باید به پیشگاه خداوند متعال عرضه کرد. این ها افرادی هستند که با دلارهای خود قطعنامه های جهانی را که علیه آنان باید باشد تغییر داده و همانند عصر جاهلیت که قرآن کریم به آن اشاره کرده است می گویند به « برادرت چه ظالم و چه مظلوم کمک کن».

 

خطیب جمعه کیش در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه کیش ساخت و بهره برداری از مصلی کیش را همزمان با دومین جمعه ماه مبارک رمضان یکی از حوادث بیادماندنی در تاریخ توسعه کیش خواند و افزود: مصلی کیش یکی از بناهای ماندنی و تاریخی است که سال های سال در این شهر باقی مانده و مومنین و مومنان از آن کمال استفاده را خواهند برد.

 

وی با اشاره به حضور پنج هزار و یکصد روزه خود در جزیره کیش و برگزاری اولین نماز جمعه در مصلی بزرگ شهر اظهار کرد: امروز یکی از روزهای خوب زندگی من است که شاهد عزت مسلمان در بخش سازندگی و عمران هستم.

 

وی از تلاش های تمامی مدیرانی که در از ابتدای پایه گذاری مصلی کیش در آن مشارکت داشتند تقدیر کرد و گفت: با تقدیر از مدیرانی که در ساخت مصلی مشارکت داشتند و امروز نیستند و مدیریت هایی که آمدند و رفتند اما به این بنای عظیم اسلامی به هر دلیلی که داشتند کمک نکردند باید از مدیریت با انگیزه و علاقمند که حتی بیش از ستاد نماز جمعه به ساخته شدن این بنای اسلامی اظهار علاقه کرده و در آماده سازی آن از هیچ تلاشی مضایقه نکرد تشکر و قدر دانی کرد.

 

خطیب جمعه کیش از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش که تلاش های فراوانی در راستای آماده سازی مصلی کیش برای برگزاری نماز جمعه در ماه مبارک رمضان در این مکان داشت تقدیر کرد و اظهار امیدواری کرد این بنای اسلامی به عنوان عملی ارزشمند در کارنامه وی ثبت  و ضبط شود.

 

وی با تبریک ولادت با سعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) و گرامی داشت روز اکرام و اطعام ایتام به همین مناسبت، شهادت سردار رشید دکتر مصطفی چمران و روز بسیج اساتید را گرامی داشت.

 

امام جمعه کیش همچنین با تبریک روز قضا به قضات کشور به خصوص جزیره مرجانی کیش سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی به دستور امام خمینی(ره) را به مبلغان سازمان تبلیغات و روحانیت معظم، تبریک و تهنیت گفت.

 

دومین نماز جمعه ماه مبارک رمضان در مصلی بزرگ جزیره کیش به امامت حجت الاسلام علیدادی و باحضور مردم و مسئولان مومن برگزار شد.

 

امام جمعه  اهل سنت شهرستان بستک:روزه تمرین رعایت حقوق واجب بر انسان است

 

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در خطبه های نماز جمعه گفت: روزه داری تمرینی برای احترام و رعایت حقوقی است که رعایت آن بر انسان واجب است.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه، سید سلیمان حسینی خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: خداوند در ماه مبارک رمضان حلال را حرام کرده تا تمرینی برای روزه داران باشد و روزه از واجبات خدا و برای رسیدن به خداست و خداوند روزه را ابزاری برای باتقوا شدن قرار داده است.

 

وی عنوان کرد: بر خلاف تصور رایج در جامعه، اسلام دینی است که در آن حق دادنی است و فرد با رشد در جامعه به همان نسبت حقوقی که باید در قبال دیگران رعایت کند افزایش می یابد و خداوند برای هر یک از بندگان حقوقی را معین کرده است که در احقاق و ادا حق دیگران باید خدا را در نظر گرفت و روزه تمرینی برای دادن حق دیگران است.

 

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک افزود: در جامعه اسلامی حقوق زیادی تعریف شده که باید توسط مردم و حکومت رعایت شود که از جمله آن رعایت حقوق اولیه حفظ جان، مال و آبروست و در اهمیت این حق آمده است که اگر یک بی گناه کشته شود مانند آن است که تمام بشریت از بین رفته و نجات جان یک فرد مانند نجات تمام بشریت است.

 

وی بیان کرد: حقوق شهروندی از جمله حقوقی است که در قرآن نیز به آن تاکید فراوان شده است از مسائلی که به این حق برمی گردد می توان به عدم پرداخت و گرفتن رشوه، عدم جستجو در زندگی دیگران، غیبت و… اشاره کرد. انواع حقوقی دیگری که در اسلام آمده می توان به، حق آزادی فکر و اندیشه، حق ولی و فرزند نسبت به یکدیگر، حق حفظ از آزار و اذیت اشاره کرد.

 

حسینی در پایان تاکید کرد: در جامعه اگر حقوق سایرین رعایت شود مایه آرامش و آسایش دیگران مهیا می گردد و روزه داری تمرینی است برای فرد تا حق بندگان خدا را رعایت کند.

 

امام جمعه شهرستان بستک:لزوم احیا مجدد دادستانی در شهرستان بستک با جمعیتی بیش از ۸۰ هزار نفر

 

امام جمعه شهرستان بستک گفت: در شهرستانی با جمعیت بیش از ۸۰ هزار نفر لازم است که دادستانی مجددا احیا شود زیرا از وقتی که دادستان از بستک منتقل شد هیچکس جایگزین وی معرفی نشد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه داران گفت: کسانی که خلاف مسیر اهل بیت حرکت کنند گمراه و غرق خواهند شد و نجات یافتگان تنها کسانی اند که دنباله رو ائمه اطهار باشند.

 

وی افزود: انسان باایمان در دینش محکم و استوار می ایستد و با فکر و درایت کارهایش را پیش می برد.

 

امام جمعه شهرستان بستک در بخش دیگری از سخنان خود گفت: فضای مجازی ریشه خانواده سالم و باتقوا را می زند مخصوصا با پخش تصاویر و فیلم های مستهجن که اگر والدین مراقبت نکنند هر چیز دیگری را هم می توان از این طریق از دست داد چرا که قشر نوجوان و جوان را تهدید می کند.

 

حجت الاسلام والمسلمین قائدی همچنین با اشاره به سالروز شهادت دکتر چمران گفت: در فتنه ۸۸ عوامل فتنه بیشتر از بنی صدر خیانت کردند. قطعا دست خداوند و دست امام زمان (عج) به عنوان پشتیبان این مملکت بوده و ما را یاری خواهد کرد.

 

خطیب جمعه شهرستان بستک به مسائل داخلی شهرستان اشاره کرد و افزود: در شهرستانی با جمعیت بیش از ۸۰ هزار نفر لازم است که دادستانی مجددا احیا شود زیرا از وقتی که دادستان از بستک منتقل شد هیچکس جایگزین وی معرفی نشد.

 

امام جمعه شهرستان بستک در پایان از خدمات ۳ ساله سرهنگ ضربت فرمانده سابق انتظامی شهرستان تشکر و برای سرهنگ رستمی فرمانده جدید انتظامی شهرستان آرزوی موفقیت کرد.

 

امام جمعه شهرستان بندر خمیر: داشتن جامعه ای مومن خیلی از مشکلات را از جامعه ما دفع می کند

 

خطیب نماز جمعه شهرستان با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب  بندر خمیر گفت: تاکید مقام معظم رهبریاین بود که از جوانان مومن و انقلابی حمایت می کنند و به آنها ارادت دارند داشتن جامعه ای مومن خیلی از مشکلات را از جامعه ما دفع می کند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از لوار ، حجت‌الاسلام والمسلمین جهانگیری خطیب نماز جمعه شهرستان بندر خمیر گفت : وضعیت بحرین به گونه ای است که براساس گزارشاتی که مطرح شده دیشب کلیه مساجد به عنوان اعتراض تعطیل شدند برای این که فریادشان بلکه شنیده شود . وضعیت بحرین تناقض آشکاریست بین گفتار و رفتار هم نهاد های حقوق بشری ، بین‌المللی ، سازمان ملل و مدعیان حقوق بشر، یک کشوری که اقلیتی ظالمانه بر اکثریتی حکومت می کنند .

جهانگیری افزود: ولادت امام حسن مجتبی روز اکرام است با الگو گیری از امام مجتبی (ع) نیاز مندان و ایتام را ، اکرام و در حد توان اطعام کنیم .
خطیب نماز جمعه شهرستان بندر خمیر خاطر نشان کرد: سالروز صدور فرمان امام مبنی بر تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی در سال ۶۰ را هم در پیش و رو داریم که روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی نام گذاری شد.
وی با اشاره به  خطبه های هفته گذشته گفت: حدود ۲۰ نهاد بین المللی تلاش کردند که حکومت آل سعود که حکومتی کودک کشی است را در لیست نافذان حقوق کودک قرار دهند و اینکار انجام گرفت و آل سعود تهدید کرد که اگر اسم را از لیست خارج نکنید دیگر کمک های مالی نخواهیم داشت و حذف کردند اسمشان را و این اتفاق بازتاب جلب توجهی پیدا کرد و کاریکاتور هایی در این خصوص کشیدند خیلی خنده دار و خیلی هم تاسف بار است که یک نهاد بین المللی با یک تهدید مالی یک موضوع مهم و آشکار را تغییر دهد و تا این اندازه خودش را در افکار عمومی و در رسانه های جهانی رسوا کنند.
جهانگیری در ادامه به دیدار مقام معظم رهبری با مسئولین نظام اشاره کرد و اظهار کرد: مقام معظم رهبری  فرمایشات مبسوط و مفصل در زمینه های مختلف داشتند از تاکید های مقام معظم رهبری به مسئولین نظام افزایش توانمندی های کشور بود . در زمینه های مختلف از استعدادها و توانمندی ها استفاده کنند و افزایش دهند. یکی از چیزهایی که در راس همه مطرح بود ایمان اسلام است که مورد تقویت قرار گیرد یعنی ما همواره جامعه ای ایمانی  داشته باشیم ، جامعه ای مومن و جامعه ای در مسیر رضایت الهی و با جوانانی مومن .
خطیب نماز جمعه بندر خمیر افزود: تاکید دیگر این بود که از جوانان مومن و انقلابی حمایت می کنند و به آنها ارادت دارند. داشتن جامعه ای مومن خیلی از مشکلات را از جامعه ما دفع می کند . ایمانی که روز به روز نورانی تر و پر فروغ تر باشد و جوانان مومنی که در سراسر مملکت دغدغه نظام واسلام ، دغدغه عزت و اعتلا ی کشور را داشته باشند و با مسئولینی که الحمدالله تلاش می کنند و زحمت می کشند برای ارتقاء کشور .
وی در ادامه به پاسخ مقام معظم رهبری به نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا اشاره نمود و گفت: پاسخ کوبنده و دندان شکن مقام معظم رهبری به نامزد های ریاست جمهوری آمریکا بسیار حائز اهمیت است. مدتی دارند تبلیغ می کنند که اگر ما رئیس جمهور آمریکا شویم برجام را چنین و چنان می کنیم و خلاصه ملت ما را و نظام ما را از پاره کردن سند برجام می ترسانند. با تدابیر مقام معظم رهبری و دانشمندان دلسوز و مسئولین پر تلاش وضعیت به گونه ای نیست که اگر برجام هم پاره شود همه ضررها متوجه نظام جمهوری اسلامی شود کاملا برگشت پذیر است و توانمندی جمهوری اسلامی در عرصه هسته ای آن کارهایی که تا کنون صورت نگرفته و یا کند صورت گرفته،موضوع غنی سازی کاملا برگشت پذیر است.
جهانگیری در ادامه یاد آور شد: نظام اسلامی برای اثبات حسن نیت در مورد مسائل هسته ای مذاکراتی را انجام دادند و سندی را امضا کردند و این سند اولا آبروی کشور های قدرتمند جهانی است و پاره کردنش به این راحتی نیست و اگر هم پاره شود ضررش فقط متوجه جمهوری اسلامی نخواهد بود آسیب آن بیشتر متوجه آمریکا خواهد بود. مقام معظم رهبری با قاطعیت فرمودند: می خواهید سند را پاره کنید پاره کنید اصلا ما این سند را آتش می زنیم ، یعنی اینکه ما دغدغه ای نسبت به اقدام شما نداریم فعالیت های ما پر رنگ تر هم خواهد شد.
امام جمعه رودان:کسانی که صددرصد به برجام خوشبین بودند الآن به این نتیجه رسیدند که خبری نیست
امام جمعه رودان گفت: کسانی که صد در صد به برجام خوش بین بودند الأن به این نتیجه رسیدند که خبری نیست،  این مذاکرات از نگاه و دیدگاه آمریکا چیزی جز تنزل برای جمهوری اسلامی ایران نیست، آنها می خواهند ما را از اهدافمان پایین بیاورند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  رودان نیوز؛ حجت الاسلام سید مهدی تاج زاد امام جمعه رودان در خطبه های عبادی سیاسی امروز شهرستان با بیان سخنی ارزشمند از پیامبر گرامی اسلام در خصوص تقوا که بیشتر امت من در سایه دو چیز بهشتی  می شوند اظهار کرد: برای ورود به بهشت نیاز به تقوی و حسن داریم، و در کلامی از امام رضا(ع) کسی که تقوا ندارد دین ندارد.

 

تاج زا افزود: خداوند متعال سفارش به عدل و احسان و دوری از فحشا و منکرات تذکر داده، و برخی فکر می کنند بدون تقوی می شود دین را حفظ کرد و دینداری کرد.

 

امام جمعه رودان ادامه داد:مصاف انقلاب اسلامی با استکبار جهانی یک مصاف ظاهری نیست یک مصاف  ریشه ای، بنیادین، ایدیولوژی و تمدنی است.

 

خطیب نماز جمعه رودان در ادامه با بیان اینکه از مدتها قبل  مبارزه با  شیطان بزرگ و آمریکا شروع شده گفت: تحریم ها و ایستادگی مقابل ایران از مدت ها قبل شروع شده و ادامه دارد و هر چه هدفمان بزرگتر باشد مبارزه هم طولانی ترو از آن طرف دستاوردها هم بزرگتر است.

 

وی اظهار کرد: الآن انقلاب ما وارد چهارمین دوره مطافبا آمریکاست و نیروهای انقلابی باید بدانند موقع،موقع حساسی است و باید یک انقلابی همانند کشتی که وارد اقیانوس می شود  ظرفیت خودشان را بالا ببرند و بدنه انقلاب محکم تر شود .

 

تاج زاد با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در بین کارگزاران اسلام، افزود: رهبر انقلاب دشمن را معرفی کردند و دشمن عبارتست از شبکه استکبار که در راس آن استکبار دولت آمریکاست، شبکه صهیونیست که مظهر این صهیونیست رژیم جعلی صهیونیست است.

 

امام جمعه رودان تصریح کرد: ذات آمریکا قبل از انقلاب،انقلاب و بعد از آن و آینده هیچ فرقی نمی کند، ذات آمریکا همان ذات خراب است، دوران دیزان با دوران اوباما فرقی نکرده و فرقی بین دموکرات ها و جمهوری خواهان نیست همه ی آنها گرگند.

 

تاج زاد با اشاره به سخنان مقام رهبری درباره کسانی که فکر می کنند بین نظام اسلامی و آمریکای جنایتکار مثل یک وسیله و دوستی بین شان است، تأکید کرد: این محال و توهم است، ما هیچگاه نمی توانیم با آمریکا سازش کنیم و کنار بیاییم و توهم غلطی است که بعضی ها از افراد فکر می کنند می شود.

 

وی افزود: آمریکا رفتارش همیشه با عناد و خباثت آمیز و خیانت آلود بوده و  دولتمردان فکر نکنند ما با برجام و امثال آن می شود پلی دوستی با آمریکا زد این تصوری غلط است که بتوانیم برابر یا ۵۰به ۵۰ این ارتباط برقرار شود.

 

تاج زاد گفت: مسئله اصلی آمریکا موجودیت اصلی جمهوری اسلامی ایران است، چرا ما و این نظام اسلامی هستیم، و کسی که با موجودیت چیزی مخالف است نمی شود با مذاکره حل کرد،قدرت و استقلال ناشی از اسلام برای آمریکاغیر قابل هضم است و آمریکا نمی تواند حلش کند و یک کشوری به نام اسلام آن هم اسلام ناب محمدی بخواهد مقابل استکبار،به دنبال از بین بردن اصل نظام ماست.

 

امام جمعه رودان ادامه داد: کسانی که صد در صد به برجام خوش بین بودند الأن به این نتیجه رسیدند که خبری نیست، این مذاکرات از نگاه و دیدگاه آمریکا چیزی جز تنزل برای جمهوری اسلامی ایران نیست، آنها می خواهند ما را از اهدافمان پایین بیاورند.

 

وی همچنین گفت: مقام  معظم  رهبری زیبا گفتند که الان آمریکاییها می گویند هسته ای، هسته ای تمام شد می گویند موشکی، موشکی تمام می شود می گویند حقوق بشر، حرف از هسته ای زدند برجام نوشتیم، موشکی را بالستیک کردیم، از زنهای ما حرف می زنند که نمی دانیم شما زنها را چیکار می کنید، حقوق بشر را رعایت نمی کنید، شورای نگهبان شما عین ظلم است و اگر شورای نگهبان را حذف کنیم می گویند ولایت فقیه شما عین استکبار است و امثال این حرفها.

 

وی خاطرنشان کرد: از اول انقلاب آمریکاییها تهدید کردند،تهدید خشن کردند،حمله کردند، جنگیدند،ترور کردند،انفجارات بود، شورشها بود، اما ما با عزت تهدیدها را به فرصت تبدیل کردیم  فرصتهای امنیتی، اطلاعاتی،دفاعی.

 

انتهای پیام/ی

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=329671
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,564 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی