وزیر نیرو برای بررسی مشکل آب جزیره قشم به کمیسیون عمران مجلس فراخوانده شد/آبشیرین کن جزیره هرچه سریعتر راه اندازی شود
+ پ -
وزیر نیرو برای بررسی مشکل آب جزیره قشم به کمیسیون عمران مجلس فراخوانده شد/آبشیرین کن جزیره هرچه سریعتر راه اندازی شود

نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی شورای اسلامی با اشاره به گرانی آب شرب در جزیره قشم گفت:وزیر نیرو برای بررسی مشکل آب جزیره به کمیسیون عمران فراخوانده شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز قیمت هر متر مکعب آب در جزیره قشم دو هزار و ۵۰۰ تومان بود که ۶۰۰ تومان آن را مردم و بقیه را وزارت نیرو به‌صورت یارانه پرداخت می‌کرد که  به دلیل اتمام قرارداد شرکت تأسیسات آب و برق با آب و فاضلاب روستایی قشم از اواخر سال ۹۳ قیمت ها  به صورت ناگهانی افزایش یافت و قیمت هر متر مربع آب برای مردم این منطقه ۴۲۰۰ تومان تعیین شد که مردم روستاهای قشم مجبورند  آب آشامیدنی را هفت برابر گران‌تر از گذشته خریداری کنند.

این در حالی است که جزیره قشم دارای  ۶۷ روستا است و  تنها یک روستا از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره‌مند هستند و به آنها با تانکر آبرسانی می‌شود همچنین  در ۴ روستای شهرستان قشم لوله کشی آب به پایان رسیده است اما بعلت مناسب نبودن زیرساخت‌ها هنوز آب آشامیدنی وارد لوله‌ها نشده است.

منصور آرامی، نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی هرمز با اشاره به مشکل آب در جزیره قشم گفت:شایسته نیست که مردم جزیره با وجود کمبود های جزیره مشکل تامین آب داشته باشند و  گرانی آب نیز بر مشکلاتشان بیافزاید.

وی کمبود آب در جزیره را عامل گرانی آب دانست و افزود: دولت باید تسهیلات ویژه ای را در این زمینه ارائه دهد و هرچه سریعتر آبشیرین کن جزیره باید راه اندازی شود.

آرامی با تاکید بر اینکه آب شرب باید هرچه سریعتر با  قیمت مناسب به دست مردم برسد،اظهار کرد:در حال حاضر برای حل مشکل آب اقداماتی انجام شده اما باید فشار آورد تا سرعت کار بالا رود.

وی با بیان اینکه وزیر نیرو به کمیسیون عمران فراخوانده شده خاطر نشان کرد:امیدواریم با پیگیری هیئت دولت مشکل گرانی آب در جزیره قشم حل شود.

 

 

انتهای پیام/م

 

 

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff