وزیر علوم جهت ادای توضیحات در مجلس حضور می یابد
+ پ -
وزیر علوم جهت ادای توضیحات در مجلس حضور می یابد
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خبر داد:

وزیر علوم جهت ادای توضیحات در مجلس حضور می یابد

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت:بزودی با حضور وزیر علوم تحقیقات و فناوری جلسه فوق العاده کمیسیون آموزش مجلس در راستای اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری در دیدار با اساتید دانشگاه و توضیحات وزیر در خصوص مسائل و گلایه های مطرح شده برگزار خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا دکتر محمد مهدی زاهدی با اشاره به سخنان شب گذشته رهبر انقلاب در جمع اساتید دانشگاهها و گلایه وی در مورد ضایع شدن حق تعدادی از افراد در پرونده ای موسوم به بورسیه ها گفت: مطالبه جدی دانشگاهیان کشور از وزیر علوم این است که کسانی که این حاشیه سازی ها و سیاست بازی ها را ظرف دو سال گذشته در وزارت علوم ایجاد کرده اند که موجب کاهش نرخ رشد علمی کشور شده اند برخورد نمایند به ویژه کسانی که با حیثیت علمی  دانشگاه ها از باب همین بورسیه ها بازی کردند.

وی ضمن اینکه عذرخواهی جدی خاطیان از بورسیه ها و جامعه دانشگاهی را خواستار شد گفت: وزارت علوم و دستگاه های نظارتی باید با کسانی که اینگونه افشای غیر قانونی و غیرمدبرانه و غیر اخلاقی را ترویج دادند برخورد نمایند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود:وزیر علوم با این حرکت نشان دهد که این وزارت علوم، وزارتخانه ای علمی ، اخلاقی ، عقلایی و معنوی است که این انتظار جامعه دانشگاهی هم از وزارت علوم است.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت:بزودی با حضور وزیر علوم تحقیقات و فناوری جلسه فوق العاده کمیسیون آموزش مجلس در راستای اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری در دیدار با اساتید دانشگاه و توضیحات وزیر در خصوص مسائل و گلایه های مطرح شده برگزار خواهد شد.

رهبری با مقایسه اساتید با فرماندهان دفاع مقدس جایگاه مهم آنان را مشخص کردند

وی در خصوص گوشه ای دیگر از بیانات رهبر انقلاب در مقایسه اساتید دانشگاه با فرماندهان ۸ سال دفاع مقدس بیان داشت:مقام معظم رهبری با این مقایسه که وظیفه اساتید را سنگین می کند نقش و جایگاه مهم اساتید و اعضای هیئت علمی را مشخص و یادآوری کردند.

وزیر علوم ، تحقیقات و فن اوری در دولت نهم بیان کرد: در یک جنگ فکری و در میادین نبرد مدیریت و رهبری جنگ بسیار نقش تعیین کننده ای دارد ، یعنی این مدیران و رهبران هدایت جنگ هستند که می توانند سرنوشت آن را رقم بزنند و افسران و سربازان در واقع مجریان منویات رهبران هستند.

نماینده مردم شهرستان های کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:حال در فضای جنگ نرم ، سایبری ، فضای مجازی ، ماهواره و نیروی انسانی غربی که شامل مراکز علمی و دانشگاه ها هم می شود و برای مقابله با حملات و تاثیرگزاری مثبت آن بر جامعه بویژه نسل جوان حتما نیاز است یک مدیریت و یک رهبری آکادمیک ، دقیق و علمی به صحنه بیاید سپس دانشجویان و جوانها آن منویات را اجرا کنند و اینجاست که اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها نقش موثر خود را نشان می دهد.

وی خاطر نشان کرد:رهبر انقلاب در نکته جالبی بیان داشتند که لازم نیست این اساتید در سر کلاس ها درس اخلاق بدهند بلکه باید رفتار ، منش و صحبت خود فرد به گونه ای باشد که این تاثیر لازم را بر نسل جوان و دانشجو بگذارد.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff