وزیر دفاع آلمان از مشارکت اسد در مذاکرات صلح سوریه دفاع کرد
+ پ -
وزیر دفاع آلمان از مشارکت اسد در مذاکرات صلح سوریه دفاع کرد

وزیر دفاع آلمان در گفت‌وگویی با رسانه‌ها ضمن استقبال از همکاری روسیه در حل بحران سوریه، از همکاری اسد در مذاکرات صلح دفاع کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،«اورسولا فون در لین» وزیر دفاع آلمان از روسیه به عنوان کشوری  یاد کرد که در حل بحران سوریه نقش محوری ایفا می‌کند.

وی در گفت‌وگو با روزنامه‌های گروه رسانه‌ای«فونکه» گفت: «اگر روسیه در جریان مبارزه با گروه‌ تکفیری داعش شرکت داشته باشد و از نفوذ خود برای حل بلند مدت بحران استفاده کند در این صورت نقش مثبتی ایفا خواهد کرد. ما به همه طرف‌ها نیاز داریم تا بار دیگر صلح را در منطقه برقرار کنیم.»

وزیر دفاع آلمان همچنین از موضع‌ «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در زمینه مذاکره مستقیم با «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه دفاع کرد و گفت: « اسد نمی‌تواند بخشی از راهکاری بلند مدت برای حل بحران سوریه باشد اما در صورتی که ما می‌خواهیم که جنگ سهمگین در عراق و سوریه پایان یابد، در این صورت جامعه جهانی باید با همه قدرت‌ها مشارکت کنند که به پایان دادن جنگ از داخل و خارج یا تعدیل کردن آن منجر شود.»

هشدار سبزها درباره همکاری با اسد

«امید نوری‌پور» نماینده پارلمان آلمان از حزب سبز درباره پیامدهای همکاری با اسد هشدار داد و گفت: « هدف از این مذاکرات قدرت مجدد اسد است و صلحی را برای سوریه به دنبال نخواهد داشت.» وی مدعی شد که بیشتر مردم سوریه سنی هستند و تا زمانی که اسد در مسند قدرت است، آنها روی صلح را نخواهند دید.»

مرکل پنج‌شنبه گذشته اعلام کرد که اسد باید بخشی از مذاکرات صلح سوریه باشد. وی در کنفرانس خبری بعد از نشست اتحادیه اروپا درباره بحران آوارگان سوری گفت: «ما باید با بسیاری از بازیگران گفت‌وگو کنیم. این بازیگران شامل اسد هم می‌شوند و دیگران را نیز در برمی‌گیرد.»

وی در ادامه افزود: «نه تنها آمریکا و روسیه بلکه شرکای مهم منطقه‌ای، ایران و کشورهای سنی همچون عربستان سعودی باید حضور داشته باشند.»

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا روز شنبه هم گفته بود که اگر چه اسد باید از قدرت کناره‌گیری کند اما لازم نیست که این مسئله فوری و در میان جنگ سوریه صورت بگیرد.

«فیلیپ هاموند» وزیر خارجه انگلیس نیز اظهارات مشابهی را مطرح کرده است.

روسیه و آمریکا مذاکرات نظامی خود درباره درگیری‌های سوریه را هفته گذشته بعد از آن آغاز کردند که مقامات مسکو بر ادامه حمایت خود از دولت بشار اسد تأکید کردند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff