وزیر خارجه ایران تشکیل دولت جدید با مشارکت همه‌ یمنی‌ها را خواستار شد
+ پ -
وزیر خارجه ایران تشکیل دولت جدید با مشارکت همه‌ یمنی‌ها را خواستار شد

وزیر خارجه ایران که در شهر آستانه با همتای قزاقستانی خود دیدار کرده، درباره روابط دو کشور و مسائل منطقه از قبیل یمن اظهارنظر کرد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمدجواد ظریف در قزاقستان مواضع وزارت خارجه ایران درباره مسائل منطقه از قبیل حملات عربستان سعودی به یمن و موضوع مقابله با داعش را مطرح کرد.

به گزارش رویترز، محمدجوادظریف روز دوشنبه(امروز) خواستار تشکیل دولت جدید یمن با مشارکت همه گروه‌های سیاسی در این کشور شد و همچنین تاکید کرد که ایران  می‌تواند در فرایند دوره گذار سیاسی در یمن ایفای نقش کند.

از سوی دیگر برخی از رسانه‌ها هم به نقل از ظریف گزارش دادند که وزیر خارجه ایران بر نیاز به همکاری برای مقابله با داعش تاکید کرد. به گفته این رسانه‌ها وی در دیدار خود با وزیر خارجه قزاقستان در آستانه، درباره تهدید و خطر داعش به گفت‌وگو نشست.

«یرلان ادریسوف» و محمدجواد ظریف پس از پایان گفت‌وگوی دوجانبه به خبرنگاران حاضر در آستانه گفتند که آنها درباره روابط دوجانبه، موضوعات امنیتی منطقه‌ای به بحث و تبادل نظر پرداختند و همچنین درباره سفر برنامه۲ریزی شده نورسلطان نظربایق رئیس‌جمهور قزاقستان به ایران هم گفت‌وگو کردند.

بنا بر این گزارشها، وزیر خارجه قزاقستان که کشورش سابقه میزبانی مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ را دارد، به آقای ظریف حصول بیانیه «چارچوب مشترک» در مذاکرات سوئیس را تبریک گفته و ابراز امیدواری کرد توافق جامع تا ۳۰ ژوئن به امضای طرفین برسد.

قرار است وزیر خارجه ایران در جریان سفر به آستانه با نورسلطان نظربایف، رئیس‌جمهور قزاقستان هم دیدار داشته باشد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff