وزیر بهداشت: ۳۰ درصد از پزشکان متخصص باید در مناطق محروم حضور پیدا کنند

وزیر بهداشت گفت: ۳۰ درصد از پزشکان متخصصی که بایستی در مناطق محروم حضور پیدا کرده و مأموریت خود را انجام دهند را دنبال کرده و بنا داریم تا از طریق آزمون کمبود پزشکان متخصص را جبران کنیم

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی امروز (سه‌شنبه ۹ آذر) بعد از حضور در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در تشریح جزئیات نشست در گفت‌وگوی تلویزیونی اظهار داشت: در این نشست درباره وضعیت پزشکان متخصص با اعضای کمیسیون گفت‌وگو کردیم.

وی افزود:‌ ۳۰ درصد از پزشکان متخصصی که بایستی در مناطق محروم حضور پیدا کرده و مأموریت خود را انجام دهند را دنبال کرده و بنا داریم تا از طریق آزمون کمبود پزشکان متخصص را جبران کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی تصریح کرد: در مورد آیین‌نامه تأسیس داروخانه هم در این نشست مباحثی مطرح شد. این در حالی است که در خرداد سال جاری این آیین‌نامه از طریق دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده و مقرر شده است تمام این آیین‌نامه اجرایی شود.

عین‌اللهی ادامه داد: درباره ظرفیت پزشکان هم وزارت بهداشت این موضوع را قبول دارد که دچار کمبود هستیم ولی بایستی با توجه به زیرساخت‌ها و امکاناتی که داریم به این موضوع نگاه کنیم. لذا بنا داریم با استفاده از ظرفیت علوم پزشکی دانشگاه آزاد و تربیت دانشجو این کمبودها را جبران کنیم و مقرر شد با یک شیب خاصی افزایش پذیرش دانشجو را داشته باشیم تا بتوانیم مشکل مناطق محروم و سایر مناطق کشور را حل و فصل کنیم.

انتهای پیام