وزیر انرژی ترکیه هم صدور رأی در شکایت گازی را تأیید کرد/ ضرب‌الاجل ۴ ماهه به ایران
+ پ -
وزیر انرژی ترکیه هم صدور رأی در شکایت گازی را تأیید کرد/ ضرب‌الاجل ۴ ماهه به ایران

منبع آگاه در وزارت نفت با اشاره به نتیجه شکایت گازی ترکیه علیه ایران گفت: نتیجه این شکایت مشخص شده و ایران باید قیمت گاز خود را بین ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک منبع آگاه در وزارت نفت با اشاره به اینکه نتیجه شکایت گازی ترکیه علیه ایران در دادگاه مشخص شده است و براین اساس ایران باید قیمت گاز خود را از سال ۲۰۱۱ کاهش دهد، گفت: براساس این رأی قیمت گاز ایران باید بین ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش پیدا کند.

این منبع مطلع با اشاره به اینکه وزیر انرژی ترکیه نیز اخیراً نسبت به اظهارات مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران واکنش نشان داده و اعلام کرده است صحبت حمیدرضا عراقی مدیرعامل شرکت گاز ایران مورد تأیید است، گفت: براین اساس باید ایران جریمه‌ای را به ترکیه پرداخت کند که رقم آن هنوز مشخص نیست و باید با طرف ترک مذاکرات لازم صورت پذیرد.

وی گفت: البته این امیدواری در وزارت نفت وجود دارد که در آینده بتوان ضمن افزایش صادرات گاز به ترکیه که توان آن نیز در کشور وجود دارد روابط اقتصادی با ترکیه را نیز افزایش داد.

حمیدرضا عراقی اخیراً در جمع خبرنگاران با اشاره به شکایت گازی ترک‌ها علیه ایران گفته است نتیجه این شکایت مشخص شده و باید در بین ۱۰ تا ۱۵ درصد قیمت گاز صادراتی ایران به ترکیه از سال ۲۰۱۱ به مدت ۴ سال کاهش پیدا کند اما روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران در واکنش به مدیرعامل این شرکت طی بیانیه‌ای اعلام کرده بود هنوز نتیجه شکایت گازی ترک‌ها علیه ایران مشخص نشده و هنوز این شکایت در دادگاه به سر می‌برد.

وزیر انرژی ترکیه امروز در گفت‌وگو با رسانه رسمی این کشور (خبرگزاری آناتولی) ضمن تأیید اظهارات حمیدرضا عراقی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفته است، قیمت گاز صادراتی ایران به ترکیه باید ۱۳ تا ۱۵ درصد کاهش پیدا کند و ضرب‌الاجل ۴ ماهه نیز برای این کار تعیین شده است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff