وزیرخارجه قطر: ارتباط شورای همکاری با ایران ضروری است/ بازگشت به توافق هسته‌ای به نفع همه ماست

وزیر خارجه قطر ضمن تاکید بر حمایت از توافق هسته ای ایران اعلام کرد که ارتباط کشورهای شورای همکاری خلیج فارس با ایران ضروری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی»، معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر اعلام کرد که برخی سوءتفاهمات با کشورهای همسایه دلایلی داشت که امیدواریم دوباره ظاهر نشود.

وی افزود، ما اکنون شاهد تحرکات مثبت میان عربستان سعودی و ایران هستیم و به ادامه این روند تشویق می‌کنیم.

این مقام قطری ادامه داد، بازگشت به توافق هسته‌ای به نفع ماست و ما حمایت لازم برای دستیابی به این هدف را انجام می دهیم. کشورهای شورای همکاری خلیج فارس باید به دور از هرگونه مداخله با ایران ارتباط برقرار کنند.

وزیرخارجه قطر تصریح کرد، ایران بخشی از منطقه است و همکاری و ارتباط با آن ضروری بوده و ابتکارهایی نیز برای گفتگو مطرح شده است. بازگشت به توافق هسته‌ای به نفع ماست تا از رقابت هسته‌ای در منطقه جلوگیری کنیم و شاهد پیشرفت مثبت روابط میان عربستان و ایران هستیم.

وی همچنین درباره مواضع رژیم‌های سازشکار عربی در برابر رژیم صهیونیستی و امضای توافقنامه عادی سازی با این رژیم تاکید کرد که این توافقنامه ها هیچ تطابقی با سیاستهای ما ندارند؛ زیرا چشم اندازی برای پایان اشغالگری ارائه نمی‌دهند.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی همچنین تاکید کرد، تا زمانی که اشغالگری ادامه داشته باشد نمی‌توان به عادی سازی روابط اقتصادی با اسرائیل اعتماد کرد.

روز گذشته وزیر خارجه قطر در نشست وزرای خارجه در کنفرانس تعامل و اقدامات اعتمادسازی در آسیا تاکید کرد که دولت قطر یک شریک قابل اعتماد برای تحقق صلح در منطقه است و نقش یک میانجی صادق بین طرف‌های مختلف درگیری را ایفا کرده است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/