وزارت دفاع روسیه: از آغاز حملات در سوریه ۴۵۶ موضع داعش را نابود کردیم
+ پ -

در حالی که حملات مسکو در سوریه ادامه دارد، وزارت دفاع روسیه می‌گوید از ابتدای حملات تاکنون ۴۵۶ موضع داعش در حملات هوایی نابود شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، وزارت دفاع روسیه خبر داد از ابتدای حملات مسکو در سوریه تعداد زیادی از مواضع داعش نابود شده است.

در حالی که حملات روسیه به مواضع داعش و تروریستها در سوریه پس از درخواست رسمی دمشق وارد سومین هفته خود شده است، وزارت دفاع مسکو در بیانیه‌ای توضیحاتی درباره این حملات ارائه کرد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد از ۳۰ سپتامبر(آغاز حملات) تاکنون در مجموع طی حملات هوایی این کشور در سوریه ۴۵۶ موضع داعش نابود شده است.

عضو ارشد ستاد مشترک نیروهای مسلح روسیه هم امروز جمعه اعلام کرده که تنها در حملات هفته گذشته و طی ۳۹۴ سورتی پرواز در سوریه، ۴۶ مرکز فرماندهی و پست ارتباطی، ۶ تاسیسات تولید بمب، ۲۲ انبار مهمات و نگهداری سوخت به همراه ۲۷۲ موضع داعش نابود شده است.

حملات روسیه در سوریه با مخالفتهای مقامات عربی و غربی بویژه آمریکایی مواجه شده است و آنها از حمایتهای مسکو از دولت بشار اسد به شدت انتقاد کرده‌اند.

«ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت خارجه همچنین به خبر هدف قرار دادن یک پهپاد توسط ترکیه هم واکنش نشان داد و تاکید کرد که همه پهپادها و هواپیماهای مسکو مستقر در سوریه کاملا سالم بوده و در حال انجام ماموریت خود هستند.

وی گفت: «همه هواپیماهای روسیه پس از تکمیل ماموریتهایشان به پایگاه هوایی “حمیمیم” برگشتند و پهپادها و تجیهزات شناسایی روسیه هم به نحو عادی در حال کار شناسایی خود هستند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff