تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
اجتماعی
کد خبر : 404788
تاریخ انتشار:جمعه ۲۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
فرمانده مرزبانی ناجا در جمع خبرنگاران:

ورود مواد مخدر بیشتر از مرزهای پاکستان صورت می گیرد/ سهم ناجا در اقتصاد مقاومتی ارتقاء امنیت است/ ساماندهی کوله بران در مرزها

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی بیش ترین مرز ورود مواد مخدر به کشور را مرزهای پاکستان نام برد و گفت: ورود مواد مخدر سال گذشته در قالب های خرد و بیشتر از مرزهای پاکستان صورت می گرفت.

ورود مواد مخدر بیشتر از مرزهای پاکستان صورت می گیرد/ سهم ناجا در اقتصاد مقاومتی ارتقاء امنیت است/ ساماندهی کوله بران در مرزها

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، سردار قاسم رضایی در حاشیه نخستین جلسه قرارگاه مرکزی مقابله با قاچاق کالا در سال ۹۶ مرزبانی ناجا در جمع خبرنگاران با اشاره به اقداماتی که در بحث مواد مخدر اقداماتی در خشکی انجام شده است، اظهار داشت: در سال گذشته در منطقه صفر و مرزهای شرقی عمدتا حوزه جنوبی خراسان رضوی و جنوبی و منطقه سیستان و بلوچستان در حدود ۷۰ تن مواد مخدر کشف شده که نسبت به سال گذشته ۷ درصد افزایش کشفیات در حوزه مواد مخدر داشته ایم.

 ورود مواد مخدر بیشتر از مرزهای پاکستان صورت می گیرد

وی با بیان اینکه ورود مواد مخدر سال گذشته در قالب های خرد و بیشتر از مرزهای پاکستان صورت می گرفت، افزود: با کشور افغانستان تعامل خوبی داشتیم و امیدواریم با کشور پاکستان نیز تعاملات افزایش یابد.

فرمانده دریابانی نیروی انتظامی ادامه داد: در مرزهای شمال غرب و مرز مشترک با ترکیه و اقلیم عراق اقدامات مناسبی صورت گرفته اما به دلیل وضعیت منطقه و مطالبات طرفین به صورت اندک قاچاق کالا صورت می گیرد.

سردار رضایی با اشاره به قاچاق کالا در حوزه دریا افزود: مبدأ حرکت شناورهای قاچاق کالا از مبدأ امارات و مناطق خصب و فجیره است که بیشترین کالای قاچاق را وارد کشور می کنند اگر چه مسئولان این کشورها براساس قوانین در حال کنترل هستند.

افزایش کشفیات کالای قاچاق

این مقام مسئول در نیروی انتظامی با بیان اینکه اقدامات خوبی برای جلوگیری از قاچاق در بخش های البسه و دارو را که در اقتصاد کشور تأثیر گذار هستند انجام شده است و در بخش البسه ۳ برابر و دارو ۲٫۵ برابر، برنج و کالاهای الکترونیکی و گوشی همراه به طور میانگین بین ۲٫۵ تا ۵ برابر افزایش کشفیات داشته ایم.

وی با تاکید بر اینکه برای انسداد مرزها در سال ۹۵ بودجه و اعتبارات ستادی کمی در نظر گرفته شده بود اظهار کرد: برای انسداد حداکثر ۱۰ درصد اعتبارات در سال ۹۵دریافت کردیم اما مسئولان ذیربط قول مساعد برای جبران داده اند.

سردار رضایی در ادامه تصریح کرد: اگر در مرزها این انسداد صورت نگیرد کنترل مرزها در مقابله با قاچاق کالا آسیب پذیر خواهد  اما در بحث امنیت مشکل نداریم و علی رغم توطئه های دشمنان از آن سوی مرزها سربازان تلاشگر و گمنام مرزبانی نیروی انتظامی به صورت شبانه روز در حال فعالیت هستند که موجب افزایش امنیت در مرزها شده است.

فرمانده مرزبانی ناجا تاکید کرد: در منطقه مرزی هیچ جایی را سراغ نداریم که با وسعت هشت هزارو ۷۵۵ کیلومتر مربع آماده سرمایه گذاری در بخش های تفریحی، استخراج معدن ، بسترهای آماده کشاورزی و منابع طبیعی و ایجاد اشتغال نباشد.

۳ میلیون نفر از اتباع بیگانه در کشور ما ساکن هستند

وی به برنامه های سال ۹۶ این نیرو بر اساس شعار سال اشاره کرد و گفت: اگر مقام معظم رهبری شعار سال را اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری کرده اند در بحث تولید سهم ما ارتقاء امنیت و ایجاد بسترهای اشتغال برای مرزنشینان است.

رضایی به مهمانپذیر بودن ایران اسلامی پس از پیروزی انقلاب اشاره کرد و افزود: بیشتر اتباع بیگانه از مرزهای شرقی وارد کشور شده اندو براساس آمار هم اکنون ۳ میلیون نفر از اتباع بیگانه در کشور ما ساکن هستند و برابر مقررات در کشوربرنامه کنترل داریم.

فرمانده مرزبانی ناجا با تاکید بر اینکه در مرزهای اقغانستان ورود اتباع بیگانه به حداقل رسیده و بخشی از ورود اتباع بیگانه از مرزهای پاکستان صورت می گیرد، عنوان کرد: در طی شبانه روز گاه بین ۵۰۰ تا یک هزار نفر قصد ورود به کشور را دارند که از ورود آن ها جلوگیری می کنیم.

وی گفت: در جنوب شناورهایی را که با عنوان های صید غیر مجاز وارد کشور می شوند توقیف کرده و اگر اشتباهی وارد کشور شده باشند تذکر داده و تحویل مقامات دریابانی می شوند و اگر با اهداف خاصی اقدام به حضور در آب های مرزی ایران کرده باشند باید مسیرهای قانونی را طی کنند.

رضایی به موفقیت های حوزه دریابانی کیش اشاره کرد و افزود: کیش یکی از مناطقی است که عملکرد خوبی در سال ۹۵ در حوزه مقابله با قاچاق داشته است و با تقویت شناورها، تندروها و شناورهای سنگین و ابزارهای الکترونیکی و اپتیکی کیش به دنبال اشراف اطلاعاتی بالا در این منطقه توسط همکاران دریابانی هستیم.

فرمانده مرزبانی ناجا یکی دیگر از برنامه های مرزبانی در منطقه کیش را تقویت پوشش وکنترل هوایی منطقه عنوان کرد و افزود: تلاش می شود تا با کمترین هزینه بیشترین بهره برداری در اجرای ماموریت ها صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه مرزبانی دریایی از ساحل به سمت دریا فاصله گرفته است، ابراز کرد: در گذشته بیشترین استقرار مرزبانی دریایی در حاشیه ساحل بود در حالیکه وظیفه مرزبانی حضور در مرزهای آبی است؛ ۱۲ مایل آب های تحت نظارت داریم و خط مرزی تعریف شده است از اینرو لازمه نظارت تقویت شناوری یعنی جدایی از ساحل و عملیات در مرزهاست.

رضایی با بیان اینکه در حوزه تقویت دریایی با اعتباراتی که برای سال ۹۶ در نظرگرفته شده اقدامات خوبی پیش بینی شده است، افزود: مناطق آزاد تعریف خاصی دارند و طبق قانون و مقررات خود کالاهایی وارد این منطقه می شود، اما بخشی از مقررات اعمال نمی شود و کالا از این طریق وارد کشور می شود.

این مقام مسئول ادامه داد: براساس قانون جدید ورود بخشی از کالاها به این منطقه آزاد است اما ورود به کشور از طریق گمرک جمهوری اسلامی همچون سایر مرزها بوده و قانون گمرک بر آن ها اعمال شود که امید است این مسئله در کاهش قاچاق کالا موثر باشد.

ساماندهی کوله بران در مرزها

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه کوله بر قاچاقچی نیست، تصریح کرد: اعتقاد داریم آن ها مکمل مرزبانان هستند بیان کرد: کوله بران خود مرزبان و اولین مدافع مرزها و مرزنشینان هستند؛ این کوله بران می توانند در ساعت ها، مسیرها و میزان مشخصی بار به داخل کشور وارد کنند.

وی با اشاره به سوء استفاده برخی از افراد سودجود از عنوان کوله بری تاکید کرد: برخی افراد با سوء استفاده از عنوان کوله بر مبادرت به قاچاق کالا از مرزها کرده و مخل امنیت اقتصادی منطقه و کشور می شوند که نباید آن ها را از کوله بران دانست و با آن ها برخورد می شود.

سردار رضایی با تاکید بر ساماندهی وحمایت از کوله بران آن ها کشور سرمایه های کشور دانست و افزود: کوله بران در اقتصاد کشور تاثیر منفی ندارند اما باید با قاچاق کالاهایی که امنیت اقتصادی و آسایش کشور را به خطر می اندازد برخورد شود.

وی در پایان با بیان اینکه در منطقه صفر مرزی با هر گونه تجاوز به آب های سرزمینی مقابله شده و با صیادان و شناورهای غیر مجاز نیز برخورد می شود، یادآور شد: هم صیادان مجاز و هم غیرمجاز وجود دارند، که صیادان مجاز با اجازه سیستم در محل و زمان مشخص اقدام به صید می کنند البته اداره شیلات نیز با همکاری ما از صیادان و مرزهای دریابانی در بخش صید حراست می کنند اما به هر حال صید غیر مجاز نیز به اقتصاد کشور ضربه می زنند.

انتهای پیام/ح

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=404788
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,477 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی