ورود سامانه بارشی به کشور از امروز/ بارش باران و برف در ۳ استان کشور

+ پ -
ورود سامانه بارشی به کشور از امروز/ بارش باران و برف در ۳ استان کشور

کارشناس سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی از امروز به کشور خبر داد و گفت:‌ امروز استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و شمال کردستان شاهد بارش باران و برف خواهند بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از  فارس، فریبا گودرزی در تشریح آخرین وضعیت آب و هوای کشور گفت: براساس داده‌ها و الگوهای پیشیابی هواشناسی، از بعدازظهر امروز با ورود یک سامانه بارشی به کشور، ابتدا در شمال‌غرب و برخی مناطق غرب کشور، ابر ناچیز و بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: فردا گستره بارش، برخی مناطق جنوب غرب، دامنه‌های البرز و دامنه‌های زاگرس را فرامی‌گیرد، همچنین فردا به سبب وزش باد شدید جنوبی در سواحل دریای خزر افزایش نسبی دما رخ خواهد داد.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: شدت بارش‌ها فردا در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، اردبیل، کرمانشاه، ایلام و شمال خوزستان خواهد بود.

گودرزی هشدار داد که از اواخر امروز بارش برف و باران در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و شمال کردستان رخ خواهد داد و ضروری است تمهیدات لازم برای جلوگیری از خطرات احتمالی اندیشیده شود.

وی در تشریح آب و هوای تهران گفت: آسمان تهران امروز کمی ابری است که در بعدازظهر افزایش ابر گاهی با وزش باد رخ می‌دهد.

این کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز شهر کرد با دمای منفی ۸ درجه سانتیگراد و بندرعباس با دمای ۳۱ درجه سانتیگراد به ترتیب سردترین و گرمترین مراکز استان‌های کشور هستند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff