ورود دو سامانه ناپایدار جوی از روز جمعه به هرمزگان
+ پ -
ورود دو سامانه ناپایدار جوی از روز جمعه به هرمزگان
کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد:

ورود دو سامانه ناپایدار جوی از روز جمعه به هرمزگان

کارشناس هواشناسی هرمزگان با اشاره به ورود دو سامانه ناپایدار در استان گفت: طی روزهای جمعه و شنبه سبب وزش باد نسبتا شدید شمال غربی در جزایر خلیج فارس و تنگه هرمز را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

مرضیه سی سی پور ،کارشناس سازمان هواشناسی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز گفت:  بررسی مدل ها و نقشه های هواشناسی بیانگر تاثیر دو سامانه ناپایدار در استان هرمزگان است .

 

 
وی افزود:موج اول که با گذر امواج ناپایدار تراز میانی جو همراه است طی روزهای جمعه و شنبه ۲۹ و ۳۰ آبان سبب وزش باد نسبتا شدید شمال غربی در جزایر خلیج فارس و تنگه هرمز خواهد شد.

 

 
کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: طی این مدت بارش خفیف و پراکنده در برخی نقاط دور از انتظار نیست لذا توصیه می شود با توجه به مواج شدن دریا تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورها صورت پذیرد.

 

 

 
وی افزود:موج دوم که با سامانه کم فشار جنوبی همراه است از دوشنبه از سمت جنوب غرب وارد کشور می شود و پیش بینی می شود بارش های این سامانه از سه شنبه سوم آذر تا پایان هفته اکثر نقاط استان را تحت تاثیر قرار دهد.

 

 

 
سی سی پور خاطر نشان کرد: کمینه و بیشنه دمای استان برای سه روزه آینده بین ۳۰ تا ۱۸ درجه سانتی گراد است، حاجی آباد با دمای ۲۱ درجه خن کترین و جزیره سیری با دمای ۳۱درجه گرمترین مکان ها برای استان هستند.

 

 

 

انتهای پیام/م

 

 

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff