ورودجوانان به عرصه تولیدکشور را خودکفا می کند
+ پ -
ورودجوانان به عرصه تولیدکشور را خودکفا می کند
فعال عرصه اقتصادی در گفتگو با هرمز:

ورودجوانان به عرصه تولیدکشور را خودکفا می کند

فعال عرصه اقتصادی اظهار کرد:عرصه تولید نیازمند جوانان مستعد و علاقه مند است لذا ورود جوانان به عرصه اقتصاد مقاومتی می توانند مشکل اشتغال را حل کند و کشور را به خودکفایی برسانند.

ابراهیم زمانی، کارآفرین هرمزگانی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با بیان اینکه از هفته سال پیش و به صورت سنتی وارد عرصه تولید و پرورش بلدرچین شده است، گفت:با کمک دریافت تسهیلات از سازمان بسیج سازندگی و راه اندازی سوله پرورش بلدرچین را از ۴هزار قطعه به ۲۰هزار قطعه افزایش دادم.

 

وی که با پنج میلیون ریال آورده وارد عرصه تولید شده است، افزود: هم اکنون در کنار پرورش بلدرچین در تولید جوجه یک روزه و پرورش مرغ خانگی نیز فعالیت دارد.

 

زمانی با اشاره به سختی های کار اظهار کرد:در ابتدای کار از ۲۰۰ تخم بلدرچین تنها ۲۰ قطعه به عمل می آمد و بیشتر اوقات خسارات و زیان مالی مانعی برای ادامه فعالیت می شود اما با علاقه فعالیت را ادامه دادم و در برابر سختی ها ایستادم.

 

کارآفرین هرمزگانی مهم ترین مشکل پیش روی تولید کننده استان را بازار فروش دانست، تصریح کرد:هم اکنون تولید کنندگان هرمزگان باید محصولات خود را برای کشتار و بسته بندی به استان هم جوار بفرستند که این امر باعث افزایش دوبرابری قیمت ها می شود.

 

وی تاکید کرد: در صورتی که دام پزشکی استان مجوز کشتار و بسته بندی را ارائه دهد می توان نیاز بازار استان را با نصف قیمت کنونی تامین کرد که برای تولید کننده و مصرف کننده مقرون به صرفه می باشد.

 

فعال عرصه اقتصادی با بیان اینکه با راه اندازی کارگاه تولید بلدرچین برای ۲۰ نفر اشتغال زایی داشته، تصریح کرد:عرصه تولید نیازمند جوانان مستعد و علاقه مند است لذا ورود جوانان به عرصه اقتصاد مقاومتی می توانند مشکل اشتغال را حل کند و کشور را به خودکفایی برسانند.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff