ورق در جنوب سوریه برگشت؛ پیشروی ارتش و آغاز عقب‌نشینی «النُصره»
+ پ -
ورق در جنوب سوریه برگشت؛ پیشروی ارتش و آغاز عقب‌نشینی «النُصره»

ارتش سوریه پس از حملات شدید روز گذشته، روند تحولات در استان جنوبی «سویداء» را به سود خود تغییر داد و موفق شد یک شهرک مهم را آزاد کند تا راه برای آزادسازی پایگاه اخیر اشغال‌شده باز شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، جدیدترین اخبار از وضعیت غرب استان سویداء در ۱۰۰ کیلومتری جنوب دمشق و در مرز اردن، حکایت از تغییر روند نظامی و میدانی به نفع مقاومت و ارتش سوریه می‌کند.

به گزارش منابع فارس در جنوب سوریه، کنترل نیروهای مقاومت و ارتش سوریه بر شهرک  راهبردی و مهم «سکاکا» مقدماه آزادسازی مقر تیپ ۵۲ ارتش را فراهم کرد.

جزئیات پیشروی

روز گذشته، نیروهای ارتش سوریه و نیروهای بسیج مردمی السویداء بعد از خنثی کردن حملات جبهه النصره، حملاتی را به کمک نیروی هوایی و توپخانه ارتش به مواضع النصره در شهرک «سکاکا» واقع در غرب فرودگاه «الثعله» انجام دادند.

مقاومت و نیروهای سوری بعد از درگیری چند ساعته موفق شدند اول صبح امروز سه‌شنبه شهرک «سکاکا» را تحت تصرف خود در بیاورند. با سیطره بر شهرک مهم «سکاکا»، فشارهای تروریست‌ها بر فرودگاه «الثعله» بسیار کم خواهد شد.

امروز، درگیری پراکنده‌ای در اطراف شهرک مذکور بین نیروهای ارتش سوریه و نیروهای بسیج مردمی السویداء با نیروهای تروریستی جبهه النصره گزارش شده است.

نیروهای بسیج مردمی السویداء و نیروهای ارتش سوریه در حال محکم کردن مواضع خود در شهرک «سکاکا» هستند.

به گزارش فارس، در صورت تثبیت شدن مواضع نیروهای سوری بر شهرک «سکاکا» حملات علیه مواضع تروریست‌ها در شهرک‌های «رخم» و «کرک» واقع در غرب شهرک «سکاکا» آغاز خواهد شد و ارتش سوریه به تیپ لشکر ۵۲ که چندی پیش سقوط کرد نزدیک‌تر خواهد شد.

تیپ ۵۲ ارتش سوریه اکنون تحت تصرف تروریست‌هاست و در غرب استان السویداء واقع شده است. سیطره نیروهای سوری بر روستاهای «رخم» و «کرک» در آینده نزدیک، نفوذ و حملات تروریست‌های جبهه النصره بر فرودگاه «الثعله» تقریبا ناممکن خواهد شد.

شب گذشته نزدیک به ۱۰۰۰ نفر از نیروهای تروریستی جبهه النصره حملاتی را علیه مواضع نیروهای ارتش سوریه در نزدیکی فرودگاه الثعله واقع در غرب شهر السویداء انجام دادند که در ابتدای حملات موفق به پیشروی جزئی شدند اما با رسیدن نیروهای کمکی از ارتش سوریه و نیروهای بسیج مردمی السویداء و حملات توپخانه ای و حملات جنگنده های ارتش سوریه به مواضع انان مجبور به عقب نشینی شدند.

به گزارش فارس، بیش از ۹۰ تن از نیروهای تروریستی جبهه النصره در این حملات کشته شدند. همچنین موفق شدند تعداد زیادی از خودروهای مجهز به دوشکای تروریست‌ها را منهدم کنند.

همزمان جنگنده‌های ارتش سوریه مواضع تروریست‌ها را در بلندی‌های «شیخ حسین» واقع در غرب السویداء را مورد هدف قرار دادند. نیروهای تروریستی جبهه النصره با دادن تلفات زیاد مجبور به عقب‌نشنینی به سمت حومه استان درعا شدند و بدین ترتیب روند پیشروی آنان نه تنها در جنوب، متوقف، بلکه به عقب‌نشینی تبدیل شد.

طبق گفته منابع میدانی در جنوب سوریه به گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مجموع تلفات شب گذشته تروریست‌های جبهه النصره در اطراف فرودگاه الثعله و بلندی‌های «شیخ حسین» به ۱۵۰ نفر می‌رسد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff