ورزش هرمزگان در حال طی کردن مسیر موفقیت/ ورزش، ورزشکار را در برابر دلمردگی بیمه می کند

+ پ -
ورزش هرمزگان در حال طی کردن مسیر موفقیت/ ورزش، ورزشکار را در برابر دلمردگی بیمه می کند

رییس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی استان هرمزگان وضعیت و جایگاه ورزش هرمزگان را مطلوب ارزیابی نموده و ورزش را عامل سالم سازی جامعه و ارتقا دهنده سلامتی در کشور دانست.

منصور دانشور، رییس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز  گفت:در میان کشورهای مشرق زمین، ایران، تنها کشوری بود که در نظام تعلیم و تربیت خود، بیشترین اولویت را به تربیت بدنی و ورزش می داد. درکتاب های باستانی آمده است، ورزش در ایران باستان، با هدف سلامت، شادابی و آماده بودن برای دفاع از وطن پا گرفت و هدف اصلی آن، تربیت جوانان بود.

وی افزود: از زمان های کهن تیراندازی، کوه نوردی، شمشیرزنی، دو، اسب دوانی، شترسواری، ارابه رانی، مشت زنی، شنا و کشتی، در این مرز و بوم رواج داشت و پارسیان، شکار و شکارگاه را آموزشگاه حقیقی جنگ می پنداشتند و جوانان پارسی در شکار، سحرخیزی، بردباری در راه رفتن و دوندگی و تیراندازی، آمادگی روحی و چابکی را فرامی گرفتند.

 

رییس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی استان هرمزگان با اشاره به اهمیت ورزش گفت: توجه به ورزش و تلاش بر توسعه آن در میان همه اقشار جامعه، به دلیل آثار سودمندی است که از این کار به دست می آید؛ چون ورزش مایه پرهیز از بیکاری، مبارزه با کسالت و تنبلی، افزایش توانایی های جسمی و روحی، شجاعت، سلامت جسمانی و فکری و نیز وسیله ای برای جمع گرایی و اجتماعی شدن می باشد.

 

دانشور در ادامه گفت: ورزش، بر جنبه های گوناگون زندگی فرد اثرمی گذارد؛ حرکات ورزشی، از یکسو قدرت و توانایی جسمانی ورزشکار را افزایش می دهد و از سوی دیگر، باعث سلامت بدن انسان می شود؛ نعمتی که به تعبیر امام علی(ع) از زیادی مال بهتر است. ورزش همچنین به تعادل جسم و جان آدمی می انجامد و با ورزش، انسان از روحی با نشاط برخوردار می شود و روح با نشاط، بدن را سرشار از طراوت و شادابی می سازد و البته بدن سالم هم، روح و جان را در دست یابی به مدارج کمال یاری می رساند.

 

وی در ادامه تصریح کرد: ورزش، همان طور که بر جسم آدمی تأثیر می گذارد، بر روح و روان او هم تأثیر دارد. یکی از نتایج مفید ورزش بر روی شخصیت افراد، افزایش اعتماد به نفس است. ورزشکاران موفق، خود ساخته بوده و در برابر مشکلات، مقاوم تر هستند. از دیگر نتایج روانی ورزش، افزایش شور و نشاط ورزشکار و امید به آینده اوست. آدمی، با ورزش کمتر به دام وسوسه و گناه می افتد و به عادت های زشت، مثل اعتیاد دچار نمی شود. از دیگر آثار روانی ورزش، ویژگی ضدّ افسردگی آن است. ورزش، ورزشکار را سرزنده ساخته و او را در برابر دلمردگی بیمه می کند.

 

دانشور در خصوص جایگاه ورزش هرمزگان درکشور گفت: به لطف خداوند و همت مسئولین و تلاش ورزشکاران خوب استانمان شاهد ارتقا جایگاه ورزش هرمزگان در سطح کشور می باشیم و رتبه های فعلی با گذشته قابل قیاس نمی باشد و امروز شاهد حضور قدرتمند تیم های هرمزگانی در سطح مسابقات کشوری و مقام آوری آنها هستیم.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff