ورزش بهترین راه جلوگیری از آسیب های ستون فقرات است/ دیسک کمر شایعترین بیماری ستون فقرات
+ پ -
ورزش بهترین راه جلوگیری از آسیب های ستون فقرات است/ دیسک کمر شایعترین بیماری ستون فقرات

دبیر اجرایی کنگره جراحی مغز واعصاب ایران با بیان اینکه دیسک کمر شایعترین آسیب ستون فقرات است بهترین راه جلوگیری از آن را ورزش های سبک و مداوم دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  کیش پرس، دکتر مسعود شیروانی، دبیراجرایی سومین کنگره سالانه جراحی مغز و اعصاب ایران در حاشیه این مراسم و در جمع خبرنگاران گفت: کمردرد و دیسک کمر شایعترین دردهای ستون فقرات است که آسیب آن به صورت تخریب دیسک و جابجایی دیسک نشان داده می شود.

وی افزود: تغییرات شکل ستون فقرات به دلیل وارد شدن نیروهای غیر طبیعی به واسطه عضلات ضعیف در بدن صورت می گیرد و اگر عضلات قوی داشته باشیم می تواند از تغییرات در ستون فقرات جلوگیری کند و بهترین راه برای داشتن عضلات قوی و جلوگیری از آسیب ها و تخریب ستون فقرات ورزش های سبک و مستمر همچنین رعایت اصول علمی و صحیح در راه رفتن، نشستن و کارکردن است تا کمترین آسیب به ستون فقرات وارد شود.

شیروانی عفونت های پس از عمل را به عنوان یک عارضه معمول توصیف و اظهار کرد: عفونت به عنوان یکی عوارض پس از عمل وجود دارد اما نسبت به تعداد عمل های صورت گرفته در ستون فقرات بسیار نادر است و ممکن است ۲ تا ۳ درصد بیماران پس از عمل دچار عفونت شوند.

وی علت بروز عفونت پس از عمل را بافت ستون فقرات که مرکب از مهره ها که استخوانی و دیسک که بافت است، دانست و افزود: زمانی که قسمتی از بدن باز می شود و با محیط بیرون در تماس است همچنین زمانی که جراحی سخت و طولانی باشد یا از اجسام فیزیکی خارجی در اتصال بخش های گوناگون بدن استفاده شود  امکان ایجاد عفونت افزایش می یابد.

به گفته دبیر اجرایی سومین کنگره جراحی مغز و اعصاب ایران بیش از یکصد مقاله به دبیرخانه این کنگره ارسال شده بود که تنها ۴۰ مقاله به صورت سخنرانی در مدت ۲ روز برگزاری این همایش ارائه می شود.

سومین کنگره سالانه جراحی مغز و نخستین کنگره ستوان فقرات با برگزاری نشست های تخصصی در جزیره کیش در حال برگزاری است .
گفتنی است، نمایشگاهی از جدیدترین دستاوردها در زمینه تجهیزات پزشکی در حاشیه این همایش برپا شده است .

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff