ورزش‌های وارداتی به فرهنگ اسلامی آمیخته شود
+ پ -
ورزش‌های وارداتی به فرهنگ اسلامی آمیخته شود

یکی از مراجع عظام تقلید گفت: شایسته است ورزش‌هایی که از فرهنگ‌های بیگانه وارد کشور شده با فرهنگ اسلامی ما آمیخته شود تا زمینه‌ رسیدن به رشد و کمال را نیز مهیا کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله محمدعلی علوی‌گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از اعضای هیئت ورزشی فدراسیون ووشو با اشاره به اهمیت ورزش در حفظ سلامتی اظهار کرد: اسلام دین بسیار کاملی است و همه ابعاد زندگی آدمی از جمله حفظ سلامتی را مورد توجه قرار داده است آن‌چنان‌ که تمام روایات در دو بخش دینی و بدنی بوده که بخش دینی مربوط به جنبه روحی انسان است.

وی افزود: توسل به اهل‌بیت(ع) سبب افزایش آرامش روحی شده که صحت و سلامتی فرد را نیز در پی دارد.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با اشاره به بیانات اهل‌بیت(ع) گفت: ائمه اطهار(ع) برای مسئله بهداشت و سلامتی اهمیت زیادی قائل بودند و همواره مردم را به حفظ سلامتی ترغیب می‌کردند و خود نیز در این امر پیش‌قدم بودند.

وی با اشاره به وجود ورزش‌های سنتی در گذشته افزود: امیرالمومنان(ع) به‌عنوان فرد برجسته ورزشی شناخته می‌شدند و این نشان‌دهنده اهمیتی است که اهل‌بیت(ع) بر مبنای دین مبین اسلام برای ورزش قائل می‌شدند.

این مرجع تقلید ورزش‌های سنتی را مورد توجه قرار داد و گفت: این ورزش‌ها از گذشته و برای تنظیم و حفظ سلامتی انسان طراحی‌ شده‌اند و لازم است اکنون نیز به آن‌ها توجه شود.

آیت‌الله علوی گرگانی ورزش اسلامی را از ضروریات برشمرد و تصریح کرد: شایسته است ورزش‌هایی که از فرهنگ‌های بیگانه وارد کشور شده‌اند با فرهنگ اسلامی ما آمیخته شود تا زمینه‌ رسیدن به رشد و کمال را نیز مهیا کند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff